Зберігання овочів на балконі взимку при мінусовій температурі

Зберігання овочів на балконі взимку

Облаштування лоджії для зберігання

Балкон за багатьма параметрами поступається підземних сховищ. Якщо ж вибору немає, то і він цілком придатний для зберігання запасів, навіть при лютою зими за вікном. Головна умова для облаштування балкона – скління. Без нього продукти будуть перебувати фактично на вулиці. Скло – первинний захист від вітрів, опадів, низьких температур та інших негативних чинників зими.

Більшість овочів не витримує навіть 0 ° С. Ваше завдання – забезпечити цю умову. Оптимальний температурний діапазон зберігання відрізняється для різних овочів і фруктів:

  • картопля: 2 … 3 ° С;
  • капуста: -1 … 2 ° С;
  • буряк, морква, ріпа: 0 … 2 ° С;
  • цибуля: 0 … 1 ° С;
  • часник: -1 … 3 ° С;

Ящик для овочів

  • яблука: 1 … 2 ° С;
  • груші: -1 … 5 ° С.

На теплові показники заскленій лоджії або балкона впливає багато чинників:

  • площа приміщення;
  • тип склопакетів і його товщина. Найкраще пластикові вікна;
  • кількість і розмір віконних прорізів;
  • прогрів квартири.

Найпростіше здійснювати контроль за допомогою звичайного термометра. Необхідно звести нанівець сильні температурні коливання, які обов'язково будуть. Для цього потрібно створити для плодів і коренеплодів власний мікроклімат.

Умови зберігання овочів і деяких фруктів

Щоб вирішити, чи можна зберігати овочі і навіть деякі фрукти взимку на балконі, поставте там градусник і стежте за температурою. Порівняйте результати з таблицею нижче.

Назва продуктуТемпература зберігання
КартопляВід 2 до 3 ° C
Морква, буряк, ріпаВід 0 до 2 ° C
часникВід -1 до 3 ° C
ЦибуляВід 0 до 1 ° C
капустаВід -1 до 2 ° C
грушіВід -1 до 5 ° C
яблукаВід 1 до 2 ° C

Якщо позначка термометра часто опускається нижче 0 ° C, варто подумати про пристрій спеціального ящика для зберігання продуктів взимку. Його можна зробити самостійно, обійшовшись без великих витрат. Досить прикласти трохи фізичних і розумових зусиль.

Для зберігання овочів можна використовувати:

  • термошкаф;
  • гнучкий льох;
  • пластиковий ящик;
  • дерев'яний ящик з прошарком з тирси;
  • саморобний ящик з обігрівом;
  • старий холодильник.

Найпростіші способи зберігання на балконі

Проведіть в свій льох необхідні дроти, трубки, встановіть термостат, обігрівальний прилад. Якщо необхідно, зробіть отвори в стінках короба і в утеплювачі, використовуйте хомути, клей, ізоляційну стрічку і т. П. Запустіть електропогреб і перевірте його працездатність без овочів.

Якщо все працює справно, закладіть зазори в місцях технічних отворів герметиком і користуйтеся льохів. При виявленні недоліків зробіть необхідні коригування, наприклад, при слабкому підігріванні встановіть більш потужний обігрівач або додайте шар утеплювача.

Міні-льох – потрібне пристосування для зберігання овочів і заготовок на балконі

Зібрані в статті ідеї допоможуть зібрати своє квартирне льох. Використовуйте матеріали, що відповідають вашим вимогам до міцності і теплозбереження. А ось електрику в ящик для зберігання овочів на балконі вибирайте надійну, пожежобезпечну.

Якщо балкон досить широкий, а в господарстві є непрацюючий холодильник радянського зразка, то майструвати нічого не доведеться. Агрегат має достатню теплоізоляцією, щоб не пропускати всередину холод. Надійно зафіксуйте його в положенні «на спині» – і вийде своєрідний скриню для зберігання. 1-2 рази на тиждень відкривайте його на 20-30 хв. (Особливо в теплі дні) для провітрювання.

Радянські холодильники не були габаритними, тому вмістити багато овочів туди не вийде. Елементарне сховище для врожаю – ящик. При грамотній ізоляції його стінки стануть перешкодою для будь-яких атмосферних змін. Багато хто використовує для зберігання пластикові ящики – ті, в яких привозять товар в овочеві магазини. Їх зручно розмістити стовпчиками уздовж однієї із стін.

Є кілька важливих умов:

  1. Ящики можна ставити на голий стать. Додатково організуйте для зберігання стелаж або іншу міцну опору. Відступ від підлоги і стін повинен становити не менше 15 см.
  2. Корисно пересипати урожай тирсою, щоб вони збирали зайву вологу. Але не забувайте, що пластикові ящики мають гратчасті стінки і днище.
  3. Конструкцію з ящиків бажано укутати ковдрою, щільною тканиною, старими теплими речами. Хороший утеплювач – пінопласт. Періодично провітрюйте контейнери.

Порада. Картопля в ящику відмінно поєднується з буряком. Бордовий коренеплід збирає вологу, яка допомагає йому не підсохнути в процесі зберігання, а картопля не намокає.

Термоящики

Овочевий ящик на балконі – один з найпростіших, але менш ефективних способів. Він може бути виготовлений з будь-яких підручних матеріалів. Його конструкція і метод у використанні простий. 100% гарантії, що продукти, що знаходяться в ньому, не замерзнуть і не пропадуть в сильні морози – немає. Для цього існують обладнані ящики, контейнери, спеціальне сховище для овочів.

Цей ящик контролює стабільну температуру, як правило, це – 30 – 100 С. Під час ситуацій, коли температура досягає ненормованого градуса, наприклад 20 С, автоматично спрацьовується терморегулятор. Деякі ящики дозволяють регулювати режим температури вручну. Якісний Термоящики відмінно виконує свої функції при -400С.

термошафи

Термошкаф для зберігання овочів – це міцні короба, виконані з металу, з утепленим корпусом. Тримається на піддоні 4 – ма ніжками. Обсяг такої «меблів» залежить від кількості збережених овочів і розмірів балкона.

Щоб продукти не попсували, крім позитивної температури, термошафи мають свою вентиляцію. Термоізоляція не допускає втрату тепла, що значно дозволяє економити електроенергію. Ціркуліруемой тепле повітря не дає продуктам шансів на гниття.

Термошкаф є:

  • електронний термостат;
  • виносної термометр;
  • термодатчик;
  • світлодіодна підсвітка;
  • мережевий шнур.

Принцип роботи – спочатку необхідно заповнити його овочами, закрити кришку і підключити до мережі. При температурі нижче 0 він починає підлаштовувати під себе необхідну температуру.

термоконтейнер

Сучасні виробники все більше радують і не перестають дивувати своїх покупців. Вони знають, як зберігати овочі на балконі. Чудовою знахідкою для цього послужить побутової гнучкий термоконтейнер. Він працює від електромережі, при цьому споживання електроенергії невисока.

  • установка і підтримка потрібної температури;
  • зберігання овочів і фруктів без електромережі (в разі відключення не більше, ніж на 2 години);
  • збереження продуктів при низькій температурі – 400 С;
  • складна конструкція дозволяє економити місце на балконі.

Термомешкі

Термомешок також, як і вище перераховані способи зберігання продуктів, призначений для захисту продуктів від замерзання і гниття. Однак, вони не можуть підтримувати необхідний градус. Їх застосування актуально, якщо температура регулюється штучно, а вони будуть відповідати за свіжість овочів

Одним з варіантів для збереження продуктів на зиму є скриня без пристрою регулювання температури. Габаритні розміри варто розраховувати з урахуванням ширини і довжини балкона. Доступ до скриньки повинен бути завжди відкритий.

Створюючи короб, потрібно дотримуватися таких пункти:

  • відкидна кришка на ящику повинна бути на петлях;
  • наявність вентиляційного отвору на стінці короба обов'язково;
  • наявність електролампи – не дасть овочам замерзнути в холодну пору року;
  • утеплити ковдрою або пледом.

Овочесховище на балконі можна оформити як диван або красивий скринька.

Корпус домашнього овочесховища можна оформити в цікавому стилі, щоб він не псував загальний дизайн приміщення балкона. Наприклад, у формі невеликого дивана або кушетки.

В результаті зберігання овочів може здійснюватися без використання льоху або споруди спеціальної прибудови. Для цього можна взяти звичайний ящик, контейнер, іншу подібну конструкцію, і оснастити її всім необхідним. Застосування нескладних дизайнерських секретів перетворить овочесховище в невід'ємний елемент інтер'єру.

Перед виготовленням слід визначитися з функціями контейнера, і які продукти будуть в ньому зберігатися. Також необхідно продумати, як зберегти оптимальну температуру в льосі взимку. Від цього буде залежати конструкція ящика.

Перед тим, як приступити до будівництва погреба на балконі своїми руками, слід визначитися з його формою і розрахувати розміри. Якщо у вас велика сім'я – необхідний великий шафа для овочів, якщо маленька – буде досить компактного термоконтейнера.

Міні льох на балконі простої конструкції – ящик, виготовлений з дерев'яних дощок. Він не утеплений, без електрики. У теплу пору в ньому можна зберігати овочі, а ось взимку, навіть на заскленому балконі, вони будуть промерзати.

Холодний льох на балконі у вигляді ящика

Тривале зберігання запасів в будь-який час року забезпечить теплий домашній льох на балконі. Щоб оптимальна для овочів температура підтримувалася і в мороз, його необхідно забезпечити електрообігрівом, інтенсивність якого буде варіюватися терморегулятором.

Термопогреб для зберігання провізії

Виготовити ящик для овочів на балконі можна з будь-яких пиломатеріалів, які є в будинку – дошки, фанери, ДСП. Стати в нагоді для цих цілей і стара дерев'яна тумба.

За своєю конструкцією Термоящики для зберігання овочів нагадує термос. Він має подвійні стінки, між якими закладається утеплювач. Для повної герметизації кришка ящика також повинна бути подвійний і утепленій.

Як утеплювач для льоху може використовуватися мінеральна вата, тирса, пінопласт. Чим його шар товщі, тим надійніше захист овочів.

Пивниця на балконі – схема пристрою і креслення

Після того, як ви визначилися з розмірами овочесховища, слід продумати конструкцію ящика. Це може бути:

  • льох з вертикальним завантаженням (кришка такого ящика відкривається вгору). Це найпростіший варіант для виготовлення овочесховища на балконі своїми руками;
  • шафа з дверцятами (бічний тип завантаження) – більш складна, але зручна конструкція;
  • льох з висувними ящиками – найскладніший у виконанні варіант.

Важливим етапом, що передує спорудження конструкції, є утеплення підлоги на балконі. Як утеплювач можна використовувати пінопласт, полістирольні плити, мінеральну вату. Зверху ізолятор зашивається плитами або фанерою, дошками.

Після підготовки підстави підлоги приступають до спорудження короба. Для цього можна використовувати дошки, або деревно-стружкові плити. Спочатку формуються з брусів каркас майбутнього ящика. Спочатку до підлоги кріпляться бруски для формування підстави короба. Потім до них пригвинчуються вертикальні стійки. Зверху на них встановлюється така ж прямокутна рама, як і на дні скриньки.

Бруски – основу льоху – зручно з'єднувати між собою за допомогою металевих меблевих куточків

Далі проводиться внутрішня обшивка всіх поверхонь короби фанерою або ДСП (крім верхньої, де буде кришка). Із зовнішнього боку ящика прокладається шар утеплювача, який зашивається плитами. За таким же принципом виготовляють кришку, яку кріплять на петлі.

Схема пристрою готового льоху на балконі з вертикальної і бічним завантаженням

Для відстеження температурного режиму всередині короба можна встановити на його кришці термометр. Також для зручного користування ящиком для зберігання овочів у вечірній час, можна провести до нього освітлення.

Схема установки термометра і ламп в ящику-винарні на балконі

Якщо квартира знаходиться на першому поверсі, то можна зробити невеликий підвал під лоджією і обладнати в ньому льох.Так він не буде займати корисний простір лоджії.

Льох під лоджією

Щоб зберігати овочі на балконі в зимовий час, слід подумати про обігрів льоху. Найпростіший спосіб – установка спеціальної лампи в ящику.

термошкаф

Це варіант покупного пристосування для збереження врожаю взимку. Його вартість досить значна, але ціна його виправдана, так як він позбавляє господаря квартири від зайвого клопоту і ризику залишитися без зимових запасів. Шафи бувають будь-якого розміру (індивідуально для кожної лоджії). Вони працюють від мережі, тому варто подбати про електричній проводці на балконі.

Термошкаф не тільки самостійно регулює температуру, він оснащений системою вентиляції. Вам не потрібно буде постійно провітрювати мішки з коренеплодами. Ризик того, що продукти зіпсуються, значно знижується. Температура в контейнері зазвичай коливається від 2 до 7 ° C, що перешкоджає гниттю плодів.

Як обладнати місце для зберігання

Дерев'яні ящики теж відмінно підійдуть для зберігання врожаю. Якщо у вас знайде пара таких ємностей різного розміру, то можна створити надійне зимове вмістилище для цибулі, моркви, капусти і т.п .:

  1. На дно більшого ящика покладіть щільну тканину або картон. Насипте шар сухих тирси (10 см).
  2. Поставте всередину менший ящик. Між стінками двох контейнерів повинно залишатися хоча б 10 см. Це простір заповніть тими ж тирсою або піском.
  3. Покладіть продукти на зберігання. Насипте зверху ще один шар тирси і накрийте кришкою.

Така нехитра конструкція допоможе зберігати овочі навіть при негативних температурах. Найбільш слабке місце в ній – верх. Тому накидка з тканини в мороз не зашкодить. Головне, під час зберігання іноді відкривати контейнер для доступу свіжого повітря.

З дерев'яних дощок можна сколотити щось на зразок шафи. Найкраще це робити під стіною, суміжній з житловою кімнатою. Тоді не потрібно сильно думати над додатковим утепленням. Можна обклеїти внутрішні стінки гарнітура фольгою.

Дерев'яна шафа не дуже ефективний для зберігання городньої продукції в морози, тому потрібно подбати про підігріві. Народні умільці використовують малопотужні фени. Але простіше провести в контейнер світло і повісити лампу розжарювання. Для обігріву при негативних температурах досить світильника потужністю 40 Вт. Його потрібно включати на кілька годин на добу.

Споруджуємо льох на балконі

Міські жителі рідко мають можливість для зберігання городньої продукції в справжніх пагорбах, тому виходом для них є використання прибудов для закладки на зиму. Як сховище можна використовувати різні бачачи твердих і м'яких контейнерів. Нижче опишемо деякі варіанти.

м'який льох

Найбільш простим варіантом є покупка готового м'якого вироби для зберігання. Виробники випускають гнучкі ємності, в яких добре зберігаються різні овочі. Вони мають систему підігріву і не дозволять продуктам замерзнути навіть у сильні морози. Бажано, тільки щоб на лоджії було скління, оскільки вони бояться опадів.

Контейнери виготовляються з тканини і мають багатошарову структуру з системою підігріву в середині. М'яка кришка закривається замком. Перед початком використання м'який контейнер прикріплюється до стіни дюбелями. Після зимового періоду його можна скласти і прибрати до наступного сезону.

термошкаф

Випускаються промисловістю і жорсткі варіанти контейнерів для зимової закладки продукції. У них також є багатошарова структура і термоелемент для нагрівання. Вбудований терморегулятор постійно підтримує задану температуру. Застосування таких готових шаф вирішує основні завдання для міського жителя.

Цей варіант найбільш простий і дешевий. Овочі розкладають по мішках і поміщають в ящики з пластика або дощок. Мішки краще використовувати з натуральної тканини. Ємності на балконі потрібно розміщувати на заздалегідь підготовлених стелажах.Установка проводиться на висоті 20 см від підлоги з зазором для вентиляції від стіни. Укладені мішки пересипаються сухим піском або тирсою. Зверху все закривається кришками з отворами.

Щоб температура в контейнерах не опускалася нижче необхідної межі їх зверху утеплюють. Для цього підійдуть будь-які старі непотрібні теплі речі, ковдри, матраци.

У цьому варіанті на балконі збивається ящик з дерева або фанери. Розміри можуть бути найрізноманітніші і залежати від самої прибудови та кількості закладаються на зиму продуктів. У великий ящик встановлюють малий. Зазор між стінками повинен бути близько 10 сантиметрів, в нього насипаються тирса, щоб створити теплову ізоляцію. Можна також використовувати і утеплювачі штучного походження.

Перед закладанням на дно вкладається товстий картон або тканину в декілька шарів. Потім ставиться з зазором менший, в нього акуратно складається урожай. Зверху льох закривається кришкою. На верх для додаткового утеплення можна покласти непотрібні теплі речі.

Для підтримки плюсової температури в контейнері можна застосовувати лампи розжарювання невеликої потужності. Їх підключають до електричної мережі в приміщенні за допомогою кабелю. Зверху картоплю треба прикрити тканиною, щоб світло не зіпсував плоди.

Іншим саморобним варіантом є застосування фена для сушіння волосся. Він додатково буде виконувати і функцію провітрювання. Фен приєднують до контейнера гнучкою трубкою. Для регулювання режимів роботи нагрівачів їх потрібно підключити за допомогою теплового реле. Воно буде регулювати температуру всередині і включати на потрібний час електроприлади без участі людини.

Такі скрині робляться по типу термоса. Дошки повинні бути підігнані, щоб не залишалося щілин. Внутрішня сторона обшивається термопластиком. Товщина матеріалу вибирається не менше 20 мм. Поверх утеплювача знову монтується шар дерева. Кришка утеплюється аналогічно. Для вентиляції просвердлюють невеликі отвори.

Старий холодильник

Якщо у вас в господарстві є старий неробочий прилад, то його можна з успіхом застосовувати щоб організувати зберігання овочів на балконі. Перед сезоном його потрібно помити і висушити. Холодильник укладається на балконі задньою стороною вниз. Двері виходить зверху і використовується як кришка скрині. Урожай укладається всередину і накривається тканиною, яка буде вбирати зайву вологу. Холодильник взимку потрібно періодично відкривати для провітрювання.

Повноцінна вентиляція має на увазі приплив свіжого повітря з вулиці. Значить, в коробі треба свердлити отвори. Переважна більшість відбулися власників балконних льохів кажуть, що такі отвори – це ворота для холоду. Всі старання, докладені до організації обігріву, пропадуть дарма. Прилади працюватимуть безперервно, що позначиться на ваших рахунках за світло.

У міні-льоху вистачає природної вентиляції, коли відкривається кришка для забору овочів. У теплу пору можна закривати її нещільно. Інша справа – вентилятор для циркуляції повітря і вирівнювання температур всередині. Без регуляції тепле повітря піднімається від нагрівача вгору і там концентрується. Виходить, що під кришкою завжди тепло, а у дна прохолодно.

Вентилятор вирішує цю проблему: він піднімає холодне повітря верх, той перемішується з теплим, температура по всьому об'єму вирівнюється. Ставиться прилад під нагрівальний елемент. Зручніше за все використовувати малопотужний комп'ютерний вентилятор на 220 вольт.

Малопотужний комп'ютерний вентилятор підійде для міні-льоху на балконі

Встановлювати чи вентилятор в міні-льоху, вирішує кожен сам. Для одних це зайва опція, для інших – необхідна.

Є багато порад щодо вибору утеплювачів. Навіть пропонується робити подвійні стінки і засипати між ними тирсу. Але давайте розглянемо більш прогресивні матеріали.

Можна вибрати товщину і 3 мм, і 10 мм.Це м'який і гнучкий матеріал, його зручно розкроювати, приклеювати, він гарний, тому часто використовується в ящиках для зберігання овочів на балконі. На жаль, швидко виявляються мінуси:

  • краю тягнуться, сипляться;
  • фольга легко здирається від найменшого натиску нігтем або ще чимось.

Фольга виглядає привабливо, але легко пошкоджується

Пінопласт

Це всім відомий утеплювач. Він легко ріжеться, має гарну термоізоляцією, часом дістається безкоштовно. Якщо ви випадково зачепите чимось гострим площину, зерна трохи обсипаючи в цьому місці, але цілісність матеріалу сильно не постраждає, пінопласт буде і далі тримати тепло. Можна використовувати без внутрішньої обшивки, але тільки не краю: вони кришаться. Необхідна додаткова обробка торців, кутів і стиків: наприклад, пластиковими куточками і планками.

Пінопласт – хороший утеплювач, але вимагає обробки через крошения краю

пінополістирол

Буває різних виробників: «Техноплекс» або «Техноніколь». Це сучасний, легкий матеріал, добре ріжеться канцелярським ножем, можна підібрати товщину від 2 до 12 см. Головні переваги: ​​міцний, що не сиплеться, можна мити. В результаті пінополістирол здатний служити ще і внутрішніми стінками льоху без всякої обшивки. Мінус – коштує дорожче пінопласту.

Пінополістирол – застигла монолітна піна, а у пінопласту зерниста структура

«Балконний льох» – бюджетна версія термошафи. Зовні він схожий на великий рюкзак, в складеному вигляді легкий і компактний. Він зроблений з тришарової влагозащитной тканини і синтепону, оснащений датчиком терморегуляції і теж працює від електричної мережі. Його достоїнства:

  • влітку можна скласти і заховати на полицю, щоб він не захаращувати половину лоджії;
  • він «тягне» не більш електрики, ніж звичайна лампочка.

Поради зі зберігання в умовах міської квартири

Багаторічний народний досвід допоможе уникнути труднощів під час зберігання овочів на лоджії або балконі:

  1. На дно закриваються ящиків краще помістити підпірки або грати. Це забезпечить потрібну циркуляцію повітря в нижніх шарах.
  2. Терморегулятор, підключений в ланцюг нагрівальних приладів (наприклад, лампи розжарювання), дозволить заощадити електроенергію під час зберігання продукції.
  3. Невисокі дерев'яні ящики можна використовувати в якості підставки або місця сидіння. Якщо зробити все грамотно, вийде акуратний і зручний пуф.
  4. Картоплю можна зберігати насипом. Але висота купи не повинна перевищувати 1 м.
  5. Капусту зберігають одним шаром, качан вгору, обернувши кожен качан папером.

Спорудити місце для зберігання продуктів на лоджії нескладно. Додаткове капітальне утеплення балкона дозволить істотно підвищити в ньому середню температуру. У такому приміщенні вам вже не доведеться накидати на ящики і контейнери ковдри або старі куртки.

пластиковий ящик

Зберігання овочів в пластикових ящиках – метод для тих, кому ліньки займатися пристроєм більш серйозної конструкції. Однак якщо клімат у вашому регіоні не дуже суворий, можете використовувати такі контейнери. Їх потрібно встановити не на підлогу, а на стелажі, щоб вони були в 15 см від підлоги і стін. Овочі повинні провітрюватися.

Дерев'яний ящик з прошарком з тирси

Для виготовлення такого контейнера не потрібно особливих умінь. Все, що вам знадобиться, – це два ящика різного розміру і мішок тирси. Один ящик повинен бути більше, другий трохи менше. На дно великого дерев'яного контейнера укладається лист щільного картону або тканини і засипається шар деревної стружки в 10 см.

Овочі повинні бути обов'язково накриті кришкою під час зберігання. Якщо лоджія не утеплені і на ній часто мінусова температура, ящик стоїть накривати утеплюють. Однак фахівці стверджують, що таке обладнання здатне зберегти урожай взимку навіть при температурі -15 ° C.

обігрів льоху

термошкаф

Як приклад розглянемо найбільш простий варіант, як зробити льох на балконі.Це буде ящик для овочів на балконі з ДСП або фанери, утеплений з усіх боків. Встановимо його в торці балкона або лоджії. Попередньо укладаємо шар утеплювача на підлогу балкона. Цю функцію виконає лист пінопласту або екструдованого пінополістиролу. Останній більш твердий і може витримувати механічне навантаження.

Досить однієї фасадної стінки для привабливого зовнішнього вигляду

Передню панель льоху на балконі кріпимо металевими куточками до стіни будинку і огорожі балкона. Зовнішніми бічними і задньою панелями льоху служать самі стіни балкона. Залишається тільки утеплити їх і зберігання овочів на балконі більше не проблема.

Не допускайте таких дефектів

Порада: виготовляючи льох на балконі своїми руками не повторюйте помилки деяких майстрів: чи не ріжте пінополістирол гнучким канцелярським ножем. Стик вийти нерівним і в місцях стикування буде проходити холод.

Внутрішню частину льоху зашиваємо листами ДСП. Навіть не обов'язково купувати новий лист. Для нашого льоху в якості матеріалів відмінно підійде, наприклад, стару шафу. Зверху криє кришку ящика. Її також слід утеплити, щоб Мороз не прихопило верхній шар овочів. Оскільки утеплювач кришки не має безпосереднього контакту з зберігаються продуктами, зашивати його знизу не обов'язково. Щілини ящика зсередини закладаємо герметиком.

Чи потрібен обігрів в міні погребі на балконі? Треба дивитися, що зберігають на балконі і яка взимку мінімальна температура повітря. Для картоплі та інших овочів протипоказана мінусова температура, тому наш короб потребує обігріві. Як обігріву, зробленого своїми руками використовуємо просту, але надійну конструкцію. Беремо дві пластикові каналізаційні труби діаметром 50 мм, два пластикових коліна по 90 ° і кришку на торець труби.

Труба по дну льоху

Одна труба повинна бути довжиною приблизно на три чверті довжини дна льоху, друга – половина зовнішньої ширини льоху. В одній трубі висвердлюємо три ряди отворів, діаметром 6-8 мм. Ряди отворів повинні розташовуватися під кутом 90 ° відносно один одного. Трубу кладемо на дно льоху таким чином, щоб отвори не були спрямовані вниз, інакше вони будуть закриті і не дадуть ніякого ефекту. Для запобігання зсуву труби при закладці овочів кріпимо її до підлоги льоху скобами.

Щоб з'ясувати габарити ящика для зберігання овочів на балконі, дайте собі відповідь на питання:

  • Яку площу балкона він займе?
  • Буде він стояти вздовж або поперек балкона?
  • Яка повинна бути висота? Від цього залежить додаткове призначення погреба: послужить він столом або стільцем (лавкою, диваном).

Міні-льох на балконі може послужити ще й меблями

Овочі зручно зберігати в коробках або ґратчастих контейнерах

Використання ящиків для зберігання на балконі дозволяє сортувати овочі з вигляду. Але якщо на балконі не вміщується електропогреб, пропорційний їх розмірами, тоді орієнтуйтеся за місцем, яке вибрали, а всередині поставте 1-2 перегородки.

Міні-льох поділений на відсіки перегородками

На розмір і конструкцію короба впливає і вибір системи обігріву. Вона буде встановлена ​​знизу, збоку, посередині? Який обсяг займе? Можливо, буде потрібно передбачити додаткові ребра в каркасі, отвори в стінках для проводів і труб, які подають тепле повітря, і т. Д.

Ящик з подвійним дном: під перфорованої майданчиком варто система обігріву

Крок 5: утеплите свій домашній льох для зберігання овочів

термошкаф

Як зберегти форму і корисні речовини в овочах, знає балконний льох з термостатом.

Щоб зберігання овочів не було занадто витратним, можна самим зробити овочесховище на балконі. По – перше – це набагато економніше, ніж покупка готового, по-друге – габарити розраховуються самостійно, підлаштовуючись під масштаб балкона.

Як зробити утеплений ящик самим допоможуть деякі поради зі створення овочесховища:

  1. Придбати терморегулятор. Встановити для підтримки необхідної температури. Купуючи його, не варто турбуватися про його налаштуваннях, він вже змінено відповідно на необхідну температуру – 0 – 40С.
  2. Виконання подвійних стінок на ящику. Зовнішня фанера кріпиться до дерев'яного каркасу поперечним перерізом. Не більше, ніж на 5 х 5 см.
  3. З ДВП виконуються знімні стінки.
  4. Заповнення порожнечі між стінками. З цим впорається стружка, поролон або будь-яка ганчір'я.
  5. Листи пінопласту використовуються у вигляді утеплювача кришки. Його підклейка виконується за умови, що пінопласт повинен увійти всередині зовнішніх подвійних бічних стінок. При цьому він повинен спиратися на внутрішні стінки.
  6. Щоб кришка прилягала правильно, внутрішні стінки треба виконати нижче зовнішніх.
  7. Прибивання 4-х опорних брусків, товщина яких 20-30мм, до внутрішньої сторони днища.
  8. Установка ящика до внутрішнього дну.
  9. Вгорі і посередині на дно кріпиться трубка тонкої жерсті. На неї поміщаються електричні лампочки, які виконують роль нагрівача.
  10. Елементи ДСП можна використовувати як корпус контейнера. Для запобігання зіткнення дна ящика з холодною підлогою балкона, необхідно спорудити ніжки.

Такий винахід необхідно людям з неутепленої лоджією, на якій часто лютують морози. Його виготовлення вимагає певних зусиль і кмітливості. Обігрів можна облаштувати двома способами: феном з маленькою потужністю або лампами 40 Вт. Фен буде включатися автоматично, обігріваючи вміст ящика і одночасно вентилюючи повітря.

З дерев'яних брусів потрібно виготовити каркас необхідного обсягу. На стінки прикріпіть листи фанери і не забудьте про отвір для труби, через яку буде йти тепле повітря від фена. Зсередини обшийте стінки утеплює фольгированним матеріалом. У вирізаний отвір вставте трубу і зробіть в ній дірочки, щоб повітря в ящику поширювався рівномірно.

Другий варіант – прикріпити всередині ящика бляшану трубу і всередину неї помістити лампу розжарювання. Тепла однієї лампочки вистачить для підтримки необхідної температури всередині контейнера навіть в мороз.

Терморегулятор – одна з найважливіших деталей конструкції для зберігання овочів. Завдяки Цей пристрій в балконному овочесховище буде завжди підтримуватися температура в потрібному діапазоні. В результаті не потрібно буде турбуватися про врожай навіть під час тривалої відсутності.

Можна встановити своїми руками вже зібраний, куплений в магазині прилад або поставити термодатчик від холодильника. Після монтажу регулятора температури в загальну огрівальну ланцюг надалі датчик самостійно буде вмикати і вимикати наявні обігрівачі. Як температурного сенсора можна використовувати:

Зробити водяній терморегулятор своїми руками дуже просто:

  1. За основу беруть скляну банку, яку заповнюють водою.
  2. Всередину банки опускають поплавець, функцію якого виконує пінопласт з приєднаною замикає пластиною.
  3. Щоб датчик можна було вільно регулювати, рекомендується залишити невеликий зазор в 2 мм між кришкою і поплавком.

Коли температура на вулиці опускається нижче нуля, вода замерзає і в підсумку розширюється, а поплавок починає підніматися, після чого замикає контакти. В результаті активується система обігріву, і овочесховище, встановлене на балконі, починає підігріватися. Як тільки на вулиці потеплішало – лід розтане, а контакти, в свою чергу, розімкнуться і обігрів відключиться.

Старий холодильник

Якщо вам ліньки робити саморобні шафи, а на покупку «льохів» немає коштів, можна використовувати старий радянський холодильник (якщо дозволяє розмір лоджії і самого холодильника). Помістіть його на підлозі дверцятами вгору, перетворивши в «скриню». Він зможе вберегти врожай від заморозків. Однак не забувайте періодично провітрювати картоплю або цибулю, бо всередині холодильника буде збиратися конденсат.

Знаючи умови зберігання овочів на балконі і всі можливі способи укрити їх від морозу, можна зберегти урожай до весни. Найбільш зручними вважаються гнучкий льох і термошкаф. Але якщо у вас немає можливості придбати таке пристосування, можете спорудити саморобний дерев'яна шафа, який принесе вам багато користі і допоможе здорово заощадити.

Крок 4: зробіть короб і кришку

Ця страшна штука – коронка для вирізання круглих отворів

За допомогою спеціального інструменту – коронки вирізаємо в стінці льоху круглий отвір по діаметру труби. Для цього закріплюємо коронку в патроні електродрилі. Слід врахувати, що електродриль повинна бути з якісним підшипником патрона, без люфту.

Висновок труби назовні льоху

Інакше при прорізуванні отвори буде биття, і зробити його з рівними краями буде вкрай важко. Якщо немає коронки, отвір можна прорізати електролобзиком. Ще один спосіб – по лінії окружності просвердлити багато дірок свердлом малого діаметра і вибити залишилася середню частину. Правда, в цих двох випадках про якість краю отвору говорити не доводиться.

Невдало зроблений отвір

За допомогою коліна розгортаємо трубу і пропускаємо її через отвір назовні льоху. Насаджуємо друге коліно і розгортаємо отвором вгору. У нього вставляємо електричний фен потужністю 700-800 Вт.

Фен для обігріву

Потужність фена така, що створюваного потоку підігрітого повітря досить для підтримки в погребі температури вище нуля навіть в сильні морози. Відкриваємо ми домашній льох не так часто, значить, фен включатися буде не часто. Але все-таки без електрики не обійтися. Результатом наших старань вийшов ефективний термопогребок для балкона.

Але включати і вимикати вручну фен ніхто не буде. Потрібен якийсь термостат – автоматичний регулятор обігріву. Двадцять перше століття на дворі як-ніяк. Треба просто встановити терморегулятор для льоху на балконі. Не будемо великими винахідниками і просто придбаємо побутової терморегулятор на 220 В, а через нього підключимо фен підігріву.

Ми успішно виготовили овочесховище на балконі своїми руками, і вирішили задачу, як зберегти урожай.

З урахуванням обраної системи підтримки температур і особливостей її установки, коли ви остаточно визначилися з розмірами ящика для зберігання овочів на балконі, можна приступати до його будівництва або пошуку готового. Є кілька варіантів:

    найпростіший – використовувати стару шафу, тумбочку, антресоль, корпус від холодильника, велику коробку з товстого гофрокартону і т. п. Тобто будувати нічого не треба, залишається тільки утеплити;

Можна зробити льох зі старої антресолі

Стінки ящика з фанери скріплюються саморізами встик

Якщо стінки – це дошки або ДСП, то потрібен каркас

Вбудований по трьом сторонам льох зажадає менше трудових і фінансових витрат

  • для обслуговування системи обігріву, вбудованої в подвійне дно, змайструєте люк внизу короба;
  • друге дно, під яке будете ставити обігрівач, просвердлите по всій поверхні свердлом по дереву діаметром 10-16 мм, щоб воно пропускало тепле повітря;

Під перфорованим дном стоїть обігрівач

У коробі і дно, і перегородки гратчасті

Виберете зручну конструкцію кришки і зробіть її:

    на шарнірах відкидний;

Відкидна кришка кріпиться на двох шарнірах

Кришка може бути знімною, підніматися і забиратися в сторону

Якщо льох влітку «працює» диваном, то ручка на кришці ні до чого, можна відкрити за виступаючий край

Дерев'яні деталі короба з усіх боків обробіть оліфою, лаком або спеціальним просоченням від гниття.