Борна кислота від тарганів рецепт і засіб з борною кислотою

Кульки для тарганів з борною кислотою

Вплив борної кислоти на тарганів

Отруйною речовиною борної кислоти є бор. Порошок впливає на організм паразитів двома способами: при контакті із засобом і, як кишковий отруту.

Контактна вплив можливо за умови, що для позбавлення від тарганів використовується сухий порошок. Його кристали мають форму лусочок з досить гострими краями. Стикаючись з лапками і тільцем прусака, вони ранять і ушкоджують покриви комахи. Намагаючись очиститися, тарган може частина порошку проковтнути.

Якщо борна кислота використовується як компонент для приготування приманок, то вона руйнівно впливає на організм шкідника. Вона порушує роботу травної системи і призводить до зневоднення організму, оскільки має абсорбуючі властивості.

Разом з тим борна кислота негативно впливає на функціонування периферійної нервової системи, викликаючи поява судом і паралізуючи паразита. Комаха гине через кілька годин після того, як відбулася взаємодія з отрутою. Для загибелі однієї особини вистачить всього 2 -3 грамів порошку.

Апетитний запах, який виходить від принад, незабаром залучить до себе тарганів. Комахи неодмінно з'їдять приготовані для них кульки. Однак не варто чекати миттєвого результату, гинути таргани почнуть лише після 2 – 3 днів. Цьому буде передувати досить незвичайна поведінка паразитів. Їх рухи стають помітно повільніше, і таргани можуть виходити з укриття навіть серед білого дня.

ефективність препарату

Хоча багато і застосовують борну кислоту для приготування отруйних розчинів і іншого «частування» для тарганів, найбільш ефективно морити їх засобом у вигляді порошку. А зробити це дуже просто.

Речовина розсипають в тих місцях квартири, де живуть комахи або там, де вони можуть пробігати:

  • поверхні біля плінтусів;
  • під кухонними шафами і тумбами;
  • під мийкою або поруч з ванною.

Раковина особливо приваблива для тарганів. Тут є те, без чого вони жити не можуть – вода.

Варто паразита пробігтися по порошку з борною кислотою, як засіб залишається на лапках, далі воно потрапляє в організм комахи і поступово призводить до загибелі. До речі за таким же принципом діють такі кошти як Дохлокс і Регент.

Серед переваг цього кошти варто відзначити його доступність і економічність. Пакетика вагою 10 грам досить, щоб знищити тисячі паразитів. Хоча, на практиці, отрути частіше витрачається більше, так як вона часто залишається поза увагою паразитів.

На відміну від спеціальних крейди, пасток і гелів, отруїтися можуть тільки ті прусаки, які безпосередньо контактували з порошком. Насипають порошок не великими купами, а скромними порціями, немов розсипали борошно або цукор. Інакше таргани будуть обходити отруту стороною. З явних недоліків можна відзначити, що за допомогою борної кислоти марно боротися з яйцями тарганів.

Щоб позбутися від яєць потрібні більш ефективні методи, наприклад рідкі концентрати Гет.

ВАЖЛИВО! Відомі випадки, коли кислота безсила в боротьбі з комахами. Це пов'язано з тим, що використовують її досить часто, що викликає звикання тарганів.

Таргани відмінні пристосуванці, незважаючи на те, що в житло вони проникають різними способами і далеко не всі види вміють літати, все без винятку «Стасик» віртуозно адаптуються до будь-яких умов і дуже швидко, з високим відсотком виживання розмножуються.

Варто відзначити, що борна кислота здатна допомогти впоратися і з іншими комахами в будинку.

Дуже ефективним є використання цього засобу в боротьбі з мурахами.

Відгуки про рецепт з яйцем розміщують на кожному сайті, де обговорюються народні засоби від тарганів.

Борна кислота не потрапляє в повітря, не впливає на самопочуття людини, домашніх тварин, можна використовувати необмежений час без побоювання за власне здоров'я. Потруїти прусаків кислотою всіх поколінь можна за місяць активних дій. Якщо ж результатів немає – варто вибрати хімічний препарат або ж звернутися в служби, які займаються знищенням тарганів та інших домашніх шкідників. Ігнорувати поява прусаків в квартирі не варто, адже вони є переносниками захворювань, глистів.

Народний засіб виступає аналогом хімічних інсектицидних препаратів, але по ефективності істотно їм поступається. Препарат допомагає при незначному зараженні приміщення, на початковій стадії. Ефективність підвищується при правильному розміщенні отрути.

Якщо розвести борну кислоту водою, властивості не змінюються, але ефективність при обробці поверхонь знижується. Шар створюється надзвичайно тонкий, тому процес цькування сповільнюється, боротьба затягується. Кращий варіант – отруйна приманка. Вбити статевозрілих, статевонезрілих особин можна за кілька днів, але готувати свіжі страви потрібно кожні 3 дні.

Основний плюс всіх народних методів – безпека для здоров'я людини. Хімічні препарати проти комах діють швидко і ефективно, але вони токсичні. Принади з борною кислотою не виділяють шкідливих речовин. Вони прості в приготуванні, доступні за вартістю. Дієвість отруйної речовини не викликає сумніву, вже через 7-8 днів в квартирі з'являються трупи комах. Під дією антисептика відбувається стерилізація членистоногих. У період від зараження до смерті вони не дають потомства.

З недоліків мешканці квартир відзначають:

  • Засіб діє не відразу, отруйна здатність накопичувальна.
  • Потрібна заміна приманок в міру висихання.
  • Спосіб не знищує відкладені яйця прусаків.

Після дезінфекції квартири за допомогою борної кислоти необхідно провести генеральне прибирання. В якості профілактики рекомендується через 2 тижні повторно розкласти отруєну приманку. Використання антисептика довело дієвість методу не одному поколінню. Він поступається інсектицидів за швидкістю впливу на організм комах, але дає відмінний кінцевий результат.

Чи не піддаючись на рекламні виверти виробників, домогосподарки вирішили використовувати в виведенні тарганів перевірені часом рецепти. Для приготування отрути використовують дешеві й доступні компоненти. Будь-який засіб від тарганів з борною кислотою, зроблене в домашніх умовах, є гарною альтернативою багатьом хімікатів. Якщо його правильно застосовувати, то склад виявиться практично нешкідливим для мешканців будинку.

Звичайно, в чистому вигляді воно не є для шкідників привабливим «гастрономічним» об'єктом, так як в кристалічному стані позбавлене будь-якого смаку і аромату. Спиртовий розчин борної кислоти, навпаки, відлякує їх різким запахом. Тому отруту частіше роблять, змішуючи з порошком деякі продукти. Втім, іноді доцільним виявляється і застосування хімікату без домішок.

Необхідно знати про деякі недоліки саморобного препарату. Згодом його ефективність знижується, оскільки у комах виробляється імунітет до отрути. Найкраще від тарганів борна кислота допомагає, поки шкідники не заполонили квартиру. В іншому випадку для їх знищення потрібно використання більш потужних засобів.

Хімікат не діє на яйця комах, тому інсектицидні обробку житла проводять як мінімум двічі.

Щоб забезпечити ефективну дію отрути від тарганів з борною кислотою, потрібно позбавити комах доступу до води. Її джерелом для членистоногих можуть бути краплі в раковині, на столі і підлозі, що протікають крани, потіють труби. Недоступними для шкідників повинні стати продукти харчування. Їх слід ретельно запаковувати.Звичайно ж, в квартирі потрібно підтримувати ідеальну чистоту.

Що стосується безпечного застосування препарату, то слід пам'ятати, що його потрібно розкладати в місцях, недоступних дітям і домашнім вихованцям. Немає потреби обробляти отрутою всю площу квартири. Ставити, розкладати і сипати приманку слід там, де таргани були помічені:

  • на кухні;
  • в санвузлі;
  • поблизу сміттєпроводу.

Способи використання борної кислоти проти тарганів

Борну кислоту від тарганів комбінують різними способами – посипають порошком доріжки, роблять водні розчини, готують отруйні приманки. Речовина надає нервово-паралітичну дію, блокує передачу нервових імпульсів, провокує параліч м'язів, викликає смерть. Швидкість летального результату залежить від кількості отрути, яка накопичилася в організмі.

Добре вивчено, як діє борна кислота на тарганів. Вплив отрути починається після проникнення його всередину. Борна кислота не виводиться з організму, поступово накопичується до небезпечної для життя дози. Проникає в стравохід двома шляхами:

  • коли тарган намагається очистити тіло від порошку;
  • з приманкою.

В останньому випадку ймовірність настання смертельного результату істотно збільшується.

Борна кислота від тарганів

Прусаки вимазуються в порошку самі, бруднять своїх родичів по поверненню в гніздо. Пригощають молоде покоління отруйної приманкою. Протягом тижня виявляється зараженим все сімейство. Залишається тільки чекати, коли почнеться масова загибель. За відгуками постраждалих, на це йде від 2 тижнів до місяця.

Боятися отруїтися людині не варто при правильному застосуванні препарату. Засіб допомагає знищити як рудих прусаків, так і чорних тарганів.

Комахи не їдять порошок без смаку і запаху, тому його підмішують в їжу. Прусаки ненажерливі, а й вони мають харчові переваги. Членистоногі люблять солодощі, випічку, яйця, овочі фрукти. Перед тим, як приготувати приманку, бажано надіти одноразові рукавички. Антисептик може дратувати шкірні покриви.

  1. Найбільшою популярністю користується рецепт отруєної приманки від тарганів з яйцем і борною кислотою. Буде потрібно куряче яйце, відварене круто. З нього виймається жовток. Кількість пакетиків з отрутою – 1-2 штуки. У невеликій ємності ретельно розминають жовток виделкою, потім висипають порошок. Компоненти перемішують і розділяють на невеликі кульки. Грудочки суміші бажано помістити на смужки картону. Так буде простіше зібрати їх для утилізації. Суміш залишають на кілька днів, інакше яйце зіпсується. Аналогічно готується склад з сирим жовтком, тільки в цьому випадку буде потрібно більшу кількість сухого інгредієнта. Для створення густої суміші беруть 3-4 пакетика кислоти.
  2. Рецепт кульок від тарганів з борною кислотою і з борошном і цукром. Солодке тісто відмінний варіант змусити комах з'їсти отруту. Сухі компоненти: 4 пакетика антисептика, по 2 столові ложки цукру і борошна. Інгредієнти змішують в тарілці і поступово додають воду. Склад повинен бути консистенції густого тесту. З нього буде легко сформувати коржі. Для посилення аромату рекомендується всипати пакетик ванільного цукру. Така приманка приверне прусаків зі 100% ймовірністю, вони люблять вологу солодку їжу. Тісто залишають на 2-3 дня. Потім воно засихає і дієвість методу зменшується. Необхідно приготувати новий склад, старий утилізувати.
  3. Простий рецепт від тарганів – борна кислота з картоплею. Членистоногі проявляють інтерес до готових страв, картопляне пюре для них привабливий варіант. Комахи віддають перевагу їжі, яку не потрібно додатково зволожувати. Буде потрібно зварити до м'якості 1 великий бульба. Картопля товчуть, додають 2-3 пакетика порошку антисептика. Додатково в суміш капають ароматна соняшникова олія. З пюре формують кульки.Якщо приманка для тарганів виходить занадто густий, її розбавляють теплою водою.

Пропорції найефективніших народних засобів від тарганів з борної кислоти описані з розрахунку проживання в кімнаті. Для всієї квартири кількість компонентів збільшують відповідно до кількості приміщень. Крім перерахованих популярних продуктів основою для приманки може стати будь-яка каша (рисова, пшенична). Підійде сир, печиво або хліб, розмочений у молоці. До їжі подмешивается отруйний порошок (20-40 г).

Вивести тарганів можна, посипавши їх улюблені стежки борним порошком, який продається в аптеках. Комахи не їдять кристали кислоти, але зчищають прилип до лапок хімікат ротовими органами, отримуючи в результаті його смертельну дозу. Шкідники труяться борною кислотою і після обмацування вусиками чистого порошку і приготованих на його основі препаратів.

Ще краще борна кислота діє, якщо на її основі робити багатокомпонентні склади з приманкою з продуктів. На цій посаді часто використовують:

  • жовток;
  • рослинна олія;
  • цукор;
  • картопля;
  • борошно;
  • манну крупу;
  • кефір.

Щоб забезпечити ефективну дію отрути від тарганів з борною кислотою, потрібно позбавити комах доступу до води

У рейтингу методів застосування борної кислоти від тарганів рецепти з яйцем займають перші рядки. Найпопулярніший спосіб приготування отрути полягає в наступному:

  • 1 куряче яйце варять круто;
  • його жовток розтирають з 50 г кристалічного хімічної речовини;
  • з однорідної маси роблять невеликі кульки діаметром 7-9 мм.

Кульки з борної кислоти від тарганів формують і з суміші, в яку додають невелику кількість соняшникової олії. Воно служить для посилення запаху отруйної принади. Масло капають після змішування варених жовтків і порошку до однорідного стану. Кульки краще викладати на папір.

Іноді до складу инсектицидного кошти включають варену картоплю. В цьому випадку кульки від тарганів роблять з наступних інгредієнтів:

  • 1 жовток;
  • 1 невелика картоплина;
  • 40 г борної кислоти.

Варений жовток змішують з пюре з приготовленою в прісній воді картоплі. У масу всипають хімікат. Потім до неї додають трохи кефіру або іншого кисломолочного продукту. З однорідної суміші ліплять кульки.

Трохи пізніше розглянемо, як діє борна кислота на тарганів, і чому вона ефективна. А зараз поговоримо про самому засобі. З'ясуємо, де її купити, які рецепти на її основі можна використовувати, і нарешті, скільки потрібно борної кислоти для тарганів, щоб назавжди позбутися від них. Отже, борна кислота – дуже дрібний кристалічний пісок.

Якщо ви вирішили з'ясувати, як позбутися від тарганів борною кислотою, то напевно задавалися питанням, а чи не небезпечна вона для людини? Ця речовина відносять до III класу небезпеки. Його використовують у багатьох сферах людської діяльності, тому переживати про те, що борна кислота з яйцем від тарганів зашкодить домочадців не варто. Головне дотримуватися правил її використання. Речовина можна використовувати:

  • У чисто вигляді. Посипати темні і вологі місця, де є прожиток, – шафи, кухонні куточки, за меблями, щілини тощо. Спираючись на множинні відгуки, з'ясували, що засіб від тарганів з борною кислотою і яйцем, рецепт якого ми зараз наведемо, значно ефективніше, ніж чистий порошок. Оскільки процес позбавлення від комах довше.
  • З яйцем і іншими продуктами. Яєчний жовток – чудова принада від тарганів з борною кислотою, яка притягує їх і змушує «ласувати». Можна використовувати і інші продукти. Але жовток більш дешевий і практичний. Дозволяє сформувати порошок. Свіжий яєчний жовток з борною кислотою від тарганів використовують частіше за інших кошти.
  • Приготування розчинів. Народні хитрості пропонують кілька способів розводити порошок.Але якщо не дотримати строгі пропорції, борна кислота від тарганів не спрацює, рецепт з яйцем, за відгуками, більш простий і дієвий.

Придбати отруйна речовина можна в аптеці. Порошок розфасовано в герметичні пакетики. Одні пакет містить 10 гр. токсичного для комах піску. Увага, купити готовий жовток з борною кислотою від тарганів в аптеці можна. Приманку потрібно буде приготувати самостійно.

Середня ціна

Порошок продається в пачках, вага яких становить 10 грам. Вартість одного такого пакетика в середньому не перевищує 50 рублів. Для повної обробки однокімнатної квартири буде потрібно затратити приблизно 500 – 600 рублів.

Купівля борної кислоти не вимагає великих фінансових витрат. Флакончик розчину об'ємом 25 мл обійдеться приблизно в 10 рублів (популярний засіб Рейд, наприклад, обійдеться вам раз в десять дорожче).

Засіб в пакетиках вагою в 10 грам коштуватиме близько 40 рублів. Радимо відразу купити кілька пакетиків борної кислоти.

Труїти тарганів борною кислотою потрібно в місцях, де найчастіше переміщаються комахи. Не варто очікувати миттєвої дії, якщо хочете вивести тарганів з дому. Народний засіб ефективно, коли тарганів небагато, і в цілому квартира чиста і доглянута. В інших випадках немає сенсу витрачати час на приготування такої отрути, а краще придбати готові форми інсектицидів, наприклад ФАС або Комбат.

Отже, сьогодні ми з'ясували як позбавиться від тарганів за допомогою борної кислоти, як тарганів труїти борною кислотою і які умови обов'язково потрібно дотримуватися при застосуванні. Привели кілька рецептів найпростішого кошти від тарганів: борна кислота і яйце. Скористайтеся ними в своїй боротьбі з цими комахами або вставте їх з іншими і можливо, через деякий час таргани виявляться на межі зникнення.

Безпека і запобіжні заходи

У деяких випадках при попаданні на шкіру борна кислота може викликати алергічну реакцію, при попаданні в організм для людини і домашніх вихованців вона токсична тільки у великих дозах. В цілому речовина вважається одним з найбільш безпечних і бажаних в квартирах, де живуть діти і тварини, інсектицидів. Однак елементарні запобіжні заходи необхідні:

  • працювати з кислотою в гумових рукавичках;
  • якщо є тварини і діти, розміщувати отруту в місцях, куди їм важко дістатися;
  • при попаданні на слизову зробити промивання великою кількістю чистої проточної води;
  • якщо речовина потрапила в травну або дихальну систему, звернутися до лікаря.

Взагалі, засіб не зовсім відповідає тим уявленням, до яких ми звикли при слові «кислота». Вона не роз'їдає шкіру і не залишає хімічних опіків.

Якщо в будинку діти, домашні вихованці, використовувати борну кислоту для боротьби з тарганами можна. Вона Малонебезпечні, на відміну від таких «термоядерних» отрут, як Карбофос і Кат, а свого часу навіть використовувалася як антисептик. Але незабаром її замінили іншими засобами. Втім, борна кислота часто викликає алергію.

Засіб в порівнянні зі спеціалізованими інсектицидами від тарганів в цілому безпечно для дитини, але контактувати з борною кислотою категорично протипоказано діткам до 3 років. Якщо кіт або собака знайдуть приготовлену вами приманку і з'їдять, смертельного результату не трапиться. Але краще цього все ж не допускати.

Рекомендується уникати контакту із засобом вагітним і годуючим мамам, пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю, гострими запальними захворюваннями шкіри. Серед побічних дій при попаданні кислоти всередину нудота, головний біль, блювота, висип. Завжди потрібно пам'ятати, що при виборі засобу для цькування комах в квартирі насамперед потрібно подбати про загальну безпеку. Якщо говорити про перевірених безпечних засобах без запаху, то варто звернути увагу на Глобал і Форсайт у вигляді гелю.

Де розкласти приманку?

Отже, розберемося, як зробити отруту для тарганів з борної кислоти і яйця в домашніх умовах. Слід взяти:

  • Сирий яєчний жовток – кількість 1 шт.
  • 30-40 гр. порошку – 3-4 пакета. Рекомендується строго дотримуватися пропорції за рецептом з яйцем і борної кислоти – від тарганів меншу кількість отруйної речовини не допоможе.
  • Всипати інгредієнти в миску. Спочатку вбити жовток, потім висипати порошок. Пакетик потрібно розривати строго над жовтком і висипати в миску акуратно. Збираючись вирішити питання, як вивести тарганів борною кислотою, рецепт можна модифікувати, змінюючи обсяг інгредієнтів. Все залежить від того, яку площу потрібно обробити.
  • Взяти ложку і розтерти інгредієнти, поки не утвориться однорідна кашоподібна маса. Перемішуючи склад, запитайте себе, як зробити кульки від тарганів з борною кислотою і яйцем з отриманої кашки – не рідким чи вона, а може навпаки кришитися. Формувати порції можна руками в гумових рукавичках.
  • Сказати борні кульки від тарганів за рецептом, наведеним вище. Після розкласти по місцях проживання комах.

Наведений рецепт отрути для тарганів з борної кислоти і яйця найдешевший і простий. Але є й інші. У їх складі теж присутній антисептичний засіб, але в більших кількостях. Використовуючи звичайний жовток з борною кислотою проти тарганів в пропорціях, зазначених вище, зручно виводити комах в квартирах, де живуть домашні вихованці. Нижче ризик поїдання приманки. Улюбленою твариною шкоди кульки від тарганів з борною кислотою і яйцем не завдадуть, але лазівки для комах відкриють.

Людина не відчуває запах, який виходить від борної кислоти. Саме з цієї причини в підручниках вказують, що вона не володіє ні запахом, ні смаком. Але таргани мають більш тонкий нюх, ніж у людей. Вони здатні вловити аромат, який не може відчути людина.

Яєчний жовток здатний відбити запах борної кислоти, що збільшує ймовірність поїдання приманки тарганами. Але і сам по собі жовток – бажана їжа для прусаків.

Принади для тарганів з використанням борної кислоти і яєчного жовтка готують різними способами. Наведемо кілька рецептів, які користуються найбільшою популярністю.

Знадобляться такі інгредієнти:

  • 40 грам порошку (4 стандартних упаковки);
  • 1 варений жовток;
  • Нерафінована олія соняшника. При його відсутності його можна замінити рафінованим.

Від вареного яйця знадобиться лише жовток. Його слід розтерти з допомогою виделки і перемішати з борною кислотою. В отриману суміш влити невелику кількість масла, щоб з неї можна було ліпити. Тепер маса для приманок готова! З неї потрібно зліпити кульки близько 5 міліметрів в діаметрі.

Дана кількість інгредієнтів розраховане на обробку одного приміщення в квартирі або будинку. Якщо потрібно провести повну обробку житла, то порцію збільшують пропорційно, виходячи з кількості кімнат у будинку.

З цукровим піском

Для цього рецепта знадобляться наступні компоненти:

  • 40 грам борної кислоти (4 упаковки);
  • 2 ст. ложки цукрового піску;
  • 1 жовток.

Всі компоненти слід перемішати і зліпити кульки. Якщо суміш вийшла дуже густа, то можна розбавити її водою. Якщо ж маса, навпаки, занадто рідка, то в неї слід додати трохи борошна.

З картоплею

Для приготування ще однієї широко поширеною в народі приманки для тарганів знадобиться:

  • 40 грам борної кислоти (4 стандартні упаковки);
  • 1 круто зварене яйце;
  • 1 середня картоплина;
  • Невелика кількість кефіру.

Жовток і варену картоплину потрібно розім'яти за допомогою вилки, потім змішати масу з борною кислотою і кефіром. Всі компоненти слід добре перемішати. Вийде маса, з якої потрібно зліпити кульки.

Приманку з борної кислоти і жовтка розкладають на паперових або картонних листах в улюблених тарганами місцях.Перш за все, це місця поруч з відром для сміття, мийкою, під ванною. Обов'язково слід розкласти приманку поруч з плінтусами і за предметами меблів.

Порошок – інструкція із застосування

Борна кислота у формі порошку продається в аптеках, розфасованої в пакетики по 10 г. Можна зустріти і борний спирт, проте в боротьбі з тарганами препарат не є ефективним: різкий запах відлякує комах.

загальні рекомендації

Щоб узяти гору у війні з шкідниками, варто взяти до уваги кілька простих порад:

  • Зробити генеральне прибирання. Боротьбу з тарганами потрібно починати тільки після ретельного прибирання квартири або будинку. Продукти харчування прибрати в холодильник або в герметично закриваються ємності. Коли доступного «провіанту» у вигляді крихт і бруду для шкідників немає, ймовірність поласувати отрутою зростає.
  • Позбавити комах доступу до води. Рясне пиття може врятувати таргана від загибелі, нейтралізувавши борну кислоту. Тому важливо насухо витирати ванну, раковину, унітаз, стежити, щоб сантехніка була справна, крани чи не підтікає.
  • Вибирати «правильні» місця для розміщення отрути. Якщо помістити кислоту там, де ймовірність появи шкідника дуже мала, хорошого ефекту чекати не варто. Рекомендується особливу увагу приділити плінтусів, кутах, підвіконнях, простору під столом, навколо раковини і за бочком унітазу, шафі з відром для сміття, щілинах в підлозі і стінах і т. Д.

Перший крок в боротьбі з тарганами – генеральне прибирання

Проти шкідників речовина може використовуватися в чистому вигляді, в складі розчину або в поєднанні зі іншими інгредієнтами.

В чистому вигляді

Чисту борну кислоту використовувати найпростіше: досить розсипати порошок в місцях скупчення і пересування шкідників (поруч з водою і їжею). Є безбарвні кристали комахи, звичайно, не будуть, але, пробігши по отрути, вони перенесуть небезпечні частинки в свої притулки. Потім, очищаючи лапки щелепами, проковтнуть кислоту.

розчин

Розчин борної кислоти можна придбати в аптеці або приготувати вдома, розчинивши у воді (пропорції не принципові, але краще зробити його більш концентрованим).

Таргани мають потребу в рясному питво, найбільш часте місце «паломництва» шкідників – раковина на кухні. Саме тут найкраще розмістити блюдце з отруйним розчином. Раковину при цьому потрібно витерти насухо, щоб не залишилося жодної крапельки води. Прийшовши на «водопій», паразити змушені будуть задовольнятися розчином кислоти.

принади

Якщо тарганів в будинку розвелося дуже багато, описані вище способи можуть не допомогти. В цьому випадку використовуються приманки – «смакоту», встояти перед якими шкідники не в силах: паразити з'їдають «ласощі», не підозрюючи, що воно смертельно.

Підготовлені за описаними нижче рецептами «смачні пастки» потрібно розкласти в місцях, де найбільш часто годуються шкідники.

Покрокова інструкція використання борної кислоти для цькування тарганів:

  1. Купити в аптеці пакетики з борною кислотою.
  2. Підготувати приміщення до цькування:
    • Витерти насухо раковину.
    • Крани щільно закрити.
    • Прибрати вологі губки і серветки для прибирання.
    • Перенести в інше приміщення вазони з квітами, так як таргани вміють видобувати вологу з ґрунту.
  3. Розкласти приманки, приготовані по одному з рецептів, представлених нижче.

Пам'ятайте! Якщо тарган спочатку спробує отруту, а потім нап'ється чистої води, то отрута на нього не подіє.

рецепти

Щоб тарган отруївся, потрібно змусити його з'їсти приманку в достатній кількості. Зробити це допоможуть прості рецепти приготування отрути.

Найчастіше використовують яєчний жовток, так як він відбиває запах кислоти і пробуджує апетит у тарганів. Люди не відчувають запаху кислоти, але у тарганів дуже тонкий нюх.

Далі наведемо кілька рецептів на основі борної кислоти для боротьби з тарганами.

Борна кислота від тарганів рецепт з яйцем, рецепт №1:

  1. Беремо один сирий яєчний жовток.
  2. Змішуємо з 50 грамами борної кислоти.
  3. Перемішуємо до густої кашки.
  4. Формуємо невеликі кульки і розкладаємо в місцях найбільшого скупчення комах.


Борна кислота від тарганів з яйцем, рецепт №2:

  1. Варимо одне яйце і один картопля.
  2. Чистимо і перетираємо готові продукти в пюре в рівних пропорціях.
  3. Додаємо одну столову ложку борної кислоти.
  4. Отриману масу перетворюємо в кульки.
  5. Ми залишаємо смачну приманку в затишних куточках.

Отрута від тарганів з борної кислоти і яйця, рецепт №3:

  1. Варимо круто яйце. Очищаємо і витягаємо жовток.
  2. Розминаємо його виделкою.
  3. Додаємо 40 грам борної кислоти.
  4. Додаємо трохи ароматного рослинного масла.
  5. З отриманої маси ліпимо кульки діаметром близько 5 мм.


Кульки з борної кислоти від тарганів, рецепт №4:

  1. Висипаємо в сирий жовток 40 грам борної кислоти.
  2. Додаємо 2 столові ложки цукру.
  3. Перемішуємо до однорідної консистенції.
  4. При необхідності додаємо трохи води або навпаки – використовуємо борошно для загустіння.

ВАЖЛИВО! Щоб таргани були голодні і спробували саме приготовлені кульки з отрутою, прослідкуйте, щоб на кухні було чисто і не залишалося ніяких інших продуктів, крихт. Заздалегідь винесіть сміття. Інакше всі старання марні.

Порції кульок з одного рецепта вистачає, щоб потруїти тарганів в одній кімнаті. Для приготування у всій квартирі кількість кожного інгредієнта збільшують. Таргани гинуть через 2-3 дня після поїдання приманки. Перед цим спостерігається повільність тарганів. Вони перестають боятися показуватися на очі вдень.

Щоб збільшити ефективність фахівці рекомендують одночасно використовувати різні засоби для цькування комах. Спробуйте разом з борною кислотою застосувати потужний комбінований засіб Кукарача або Чистий дім, представлене в продажу в самих різних формах.

Середня ціна

Купівля борної кислоти не вимагає великих фінансових витрат. Флакончик розчину об'ємом 25 мл обійдеться приблизно в 10 рублів (популярний засіб Рейд, наприклад, обійдеться вам раз в десять дорожче).

Засіб в пакетиках вагою в 10 грам коштуватиме близько 40 рублів. Радимо відразу купити кілька пакетиків борної кислоти.

Труїти тарганів борною кислотою потрібно в місцях, де найчастіше переміщаються комахи. Не варто очікувати миттєвої дії, якщо хочете вивести тарганів з дому. Народний засіб ефективно, коли тарганів небагато, і в цілому квартира чиста і доглянута. В інших випадках немає сенсу витрачати час на приготування такої отрути, а краще придбати готові форми інсектицидів, наприклад ФАС або Комбат.

Отже, сьогодні ми з'ясували як позбавиться від тарганів за допомогою борної кислоти, як тарганів труїти борною кислотою і які умови обов'язково потрібно дотримуватися при застосуванні. Привели кілька рецептів найпростішого кошти від тарганів: борна кислота і яйце. Скористайтеся ними в своїй боротьбі з цими комахами або вставте їх з іншими і можливо, через деякий час таргани виявляться на межі зникнення.

Корисне відео

Подивіться відео рецепт приготування отрути з борної кислоти:

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl Enter.

Борна кислота проти тарганів використовується для знищення шкідників, профілактики. У народі є кілька способів, що дозволяють отримати швидкий результат. Як труїти тарганів борною кислотою залежить від ступеня зараженості приміщення, індивідуальних переваг. Кращий результат досягається при поєднанні декількох способів.

Отруїти шкідників без особливих зусиль можливо нерозбавленим порошком. Засіб випускається в фасованих пакетиках по 10 г. Порошок борної кислоти посипають доріжкою, де вважають за краще бувати і ховаються прусаки.Обов'язково посипають отруту під плінтусами, близько сміттєвого бака, за меблями, навколо раковини, унітазу, в місцях зберігання овочів. Для профілактики повторного впровадження комах залишають засіб біля вхідних дверей під порогом, якщо таргани біжать від сусідів, з під'їзду.

Способи застосування борної кислоти від тарганів

Водний розчин

Вивести тарганів можна засобом, приготованим з порошку. Розводити пакетик препарат слід в 1 л холодної води. Розмішують, переливають в пляшку з розпилювачем. Обприскують всі місця, де вважають за краще бувати шкідники, меблі, підлогу. Рідка основа кошти дозволяє залити отруту під підлогу в щілини, плінтуси. Повторювати процедуру необхідно двічі в тиждень, оскільки захисний шар на поверхні створюється занадто тонкий.

отруйні частування

Борну кислоту для боротьби з тарганами змішують з продуктами харчування, оскільки позбавлений смаку порошок прусаки не їдять. Інгредієнти вибирають з сильним ароматом, щоб привертати увагу комах. Розкладають на картонки, блюдця, кришки по траєкторії пересування комах. Оновлюють «страви» у міру поїдання або кожних 3 дні.

Як позбутися від тарганів за допомогою борної кислоти, було відомо ще в старі часи. Рецепти практично не змінилися, передаються з покоління в покоління.

Підготовчий етап перед обробкою приміщення

Обробці приміщення від тарганів неодмінно повинен передувати підготовчий етап.

  • Перш за все, слід виконати прибирання всіх приміщень, щоб позбавити комах їжі. Потрібно, щоб приманка була єдиним джерелом харчування.
  • Після кожного прийому їжі потрібно обов'язково залишилися продукти прибирати, щоб на столі не залишалося жодної їжі. Зберігати продукти можна в контейнерах або в холодильнику. Не можна залишати на столі крихти, інакше вони привернуть до себе паразитів.
  • Відро зі сміттям треба утримувати в чистоті. Виносьте і мийте його щодня на ніч.
  • Тарганам вода важливіше, ніж їжа, тому важливо не дати їм можливості напитися. Тримайте сантехніку і водопровідні труби в справному стані. Щоразу після використання раковини, умивальника або ванни протирайте їх до повністю сухого стану.

Корисне відео

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl Enter.

Щоб підвищити ефективність борної кислоти в боротьбі з домашніми комахами, рекомендуємо скористатися наступними корисними порадами:

  1. Отруїлася отрутою тарган, випивши води, може очистити свій організм і залишитися в живих. Тому необхідно повністю обмежити доступ в приміщення води. Можна перехитрити прусаків і розчинити у воді борну кислоту. Потім ємності з цією рідиною слід розкласти в місцях, де вони люблять ховатися і переміщатися шкідники.
  2. Тараканов привертає все яскраве. Можна врахувати цей факт і зробити так, щоб приманка зовні була більш помітна, додавши в неї харчовий барвник. Комаха неодмінно зверне на неї увагу і не зможе пройти мимо.

Плюси і мінуси використання борної кислоти від тарганів

Борна кислота не володіє смаком і запахом і вона практично не розчиняється у воді. Вона має цілий ряд переваг, серед яких можна виділити наступні:

  • це абсолютно безпечний засіб, оскільки не приносить шкоди людям і домашнім тваринам;
  • порошок борної кислоти можна придбати в будь-якому аптечному пункті;
  • засіб відрізняється низькою вартістю;
  • тривалий період дії;
  • високий ступінь ефективності;
  • здатність впливати на різних паразитів;
  • зручність в застосуванні.

Однак у борної кислоти є і деякі недоліки. Перелічимо основні з них:

  • отруйну дію борної кислоти не поширюється на яйця комах;
  • для знищення прусаків знадобиться готувати приманки.Борна кислота може використовуватися і самостійно, її ефективність настільки ж висока, проте вона навряд чи приверне тарганів;
  • щоб знищити всю популяцію комах потрібно тривалий період часу.

Кожне засіб має свої недоліки, переваги, борна кислота – не виняток.

  • безпеку;
  • відсутність запаху;
  • різні варіанти застосування;
  • доступність;
  • низька ціна.
  • слабка ефективність;
  • необхідність частого приготування приманок;
  • видимість при нанесенні порошку;
  • адаптація комах до дії отрути при тривалому застосуванні.

Борну кислоту часто використовують як додатковий засіб в боротьбі з прусаками. Позбутися від тарганів народними засобами можна при незначному зараженні квартири, будинки.

Чи безпечна борна кислота для дітей і тварин?

Побачивши, що гинуть паразитів багато людей мимоволі задаються справедливим питанням, чи може борна кислота принести шкоду людям і їх домашнім тваринам. Безумовно, немає.

Якщо в квартирі живуть будь – які птиці, то тут також немає підстави для занепокоєння – порошок для них безпечний. Навіть якщо в квартирі проживають маленькі діти, які так і норовлять все спробувати на смак, не варто побоюватися. Контактуючи з шкірних покривів, борна кислота може спровокувати появу легкого поколювання.

Профілактичні заходи, щоб уникнути повторної появи паразитів

Навіть якщо все таргани в житло знищені, не можна сидіти спокійно, склавши руки. Ніхто не гарантує, що в сусідніх квартирах немає цих неприємних комах. А якщо вони там все ж є, то з часом таргани почнуть поступово переходити і в вашу квартиру в пошуках сприятливого середовища проживання.

Саме тому для того, щоб виключити повторного зараження, рекомендується виконувати наступні профілактичні заходи:

  • Час від часу слід за допомогою борної кислоти обробляти поверхні поруч з каналізаційними стояками, вентиляційні канали, електророзетки, які розташовуються на загальних стінах з сусідами;
  • Періодично необхідно готувати нову порцію борово – яєчної приманки і розкладати там, де люблять ховатися таргани. Перш за все, це поверхні за меблями, під умивальником, під ванною і в інших прихованих від ока укриттях. Принади залучають непрошених «гостей», що призводить до неминучої загибелі тарганів;
  • Необхідно дотримуватися чистоти і порядку в квартирі, адже таргани НЕ заселяються в ті місця, де вони не зможуть знайти їжу.

висновок

Виходячи з вище викладеного, можна прийти до висновку, що борна кислота для тарганів є сильною отрутою. Можна приготувати на її основі приманки, які будуть з високим ступенем ефективності боротися з комахами – шкідниками.

До того ж це досить дешевий засіб, доступне людям з різним рівнем доходів. Плюсом у використанні борної кислоти для позбавлення від домашніх паразитів є її безпеку по відношенню до людей і їх вихованцям. Вона не завдає шкоди їх здоров'ю та життю.