Томат найкращі сорти


Зміст
  1. Томат найкращі сорти
  2. Сорти для грунтового вирощування
  3. «Чудо землі»
  4. «Джина»
  5. «Апетитний»
  6. «Волове серце»
  7. «Цукор коричневий»
  8. Сорти для тепличного вирощування
  9. «Солодка гроно»
  10. «Невський»
  11. «Де Барао»
  12. «Андромеда F1»
  13. "Чорний принц"
  14. Сорти для балконного вирощування
  15. «Садова перлина»
  16. «Манікюр»
  17. «Дитячий смак»
  18. «Балконне диво»
  19. «Піноккіо»
  20. Відео – Кращі сорти помідорів
  21. Відео – Сорти смачних томатів
  22. різновиди сортів
  23. Врожайні сорти томатів, відео:
  24. Вибір сорту томатів
  25. Найурожайніші насіння томатів сибірської селекції
  26. Ранні сорти томатів
  27. Які сорти висаджувати в теплиці
  28. Томати низькорослі для відкритого грунту без пасинкування
  29. Кращі низькорослі сорти томатів для відкритого грунту
  30. Кращі сорти томатів для Північно-Заходу
  31. Перевірені сорти для Північно-Заходу, відео:
  32. Насіння томатів від колекціонерів
  33. Як вибирати сорт
  34. Відео «Огляд безлічі сортів томатів»
  35. Лучшие томаты
  36. По урожайности
  37. По типу куста
  38. По размеру
  39. По устойчивости
  40. По длительности созревания
  41. По длительности хранения
  42. Видео «Подборка самых популярных сортов»

Томат найкращі сорти

З приводу смаку і кольору в пристойному суспільстві свою думку не нав'язують. Але це не стосується томатів. Культуру люблять все, і намагаються щорічно визначити найкращі, найсмачніші сорти не тільки городники-любителі, а й фахівці. Зрозуміло, параметрів, за якими можна класифікувати сорти томатів на хороші і не дуже, безліч.

Найсмачніші помідори сорту

  1. Урожайність.
  2. Термін дозрівання.
  3. Розмір.
  4. Колір.
  5. Смак.
  6. Умови зростання.
  7. Умови використання.

Зупинимося сьогодні на одному і розглянемо сорти томатів з високими смаковими якостями, які вирощуються для вживання в свіжому вигляді в теплиці, у відкритому грунті або в квартирі.

Таблиця. Кращі сорти томатів за смаковими якостями

«Чудо землі»«Солодка гроно»«Садова перлина»
«Джина»«Невський»«Манікюр»
«Апетитний»«Де Барао»«Дитячий смак»
«Волове серце»«Андромеда F1»«Балконне диво»
«Цукор коричневий»"Чорний принц"«Піноккіо»

Сорти для грунтового вирощування

Як висадити розсаду у відкритий грунт

«Чудо землі»

Цей сорт характеризують чудовими ступенями як фахівці-агротехніки, так і дачники, і самі селекціонери. Сорт колекційний, і дуже важливо для вирощування купити саме оригінальне насіння, оскільки існує безліч підробок. Тому намагайтеся купувати насіння у перевірених солідних насінницьких господарств і фірм-продавців. Середньостиглий. Середньорослий кущ досягає максимального розміру 130 см.

Томат Чудо землі

До речі! Плоди схожі на томати сорту «Волове серце». Та ж сердцеобразная форма, той же рожевий, можливо, трохи більше насичений колір шкірки. Біля плодоніжки немає зелені не рожевіють області.

Текстура плода щільна, але соковита. М'якоть м'ясиста і одночасно шовковиста. Смак винятковий. Плоди не тріскаються, добре зберігаються, мають високу товарність. Сорт среднеурожайний – на кущі дозріває до відра плодів.

«Джина»

Плоди томата Джина

Середньостиглий великоплідний сорт, який високо цінується за багатьма позиціями. Сорт детермінантний, доростає максимально до 80 см, але зазвичай обмежується висотою куща 50-60 см. Йому не потрібна підв'язка, не потрібно формування. Плоди червоні, дуже красиві, округлі, безребрістие, масою близько двохсот грамів. М'якоть щільна, ідеальної консистенції і збалансованого «томатного» смаку. У плодів дуже щільна шкірка, тому зберігаються вони в бездоганному вигляді довгий час. Урожайність досить висока – до 10 кг можна зібрати в середньому з квадратного метра (з трьох кущів).

«Апетитний»

З великоплідних, високоврожайних і ранніх сортів. Детермінантний, відростання куща – на 90 см максимум. Плоди особливо великі – до 350 м Ребристі, кольору червоного вина. Смак у плодів надзвичайно цукристий, насичений. Відзначається також високий вміст соку в плодах цього сорту, при тому, що м'якоть НЕ водяниста, а щільна. Збуджує апетит і бажання продовжувати трапезу. Дуже популярний сорт у дачників середньої смуги. Невелика зелень у плодоніжки, що не червоніє навіть при повному дозріванні, картини народної любові до сорту не псує. Чи не найвища врожайність – близько шести кілограмів з куща – теж не робить сорт менш популярним.

«Волове серце»

Томат Волове серце

Це – давній улюбленець публіки, представник класу томатів-гігантів. Середній розмір плода близько 500 г може виростити будь-який городник без особливого клопоту. На вигляд плід – сплюснуте з боків серце сріблясто-рожевого кольору. Урожайність безпрецедентна – з куща до двох відер естетичних і неймовірно смачних величезних «сердець». Кущ виростає до 170 см, в людський зріст, тому йому необхідна підв'язка. Сорт середньостиглий. До речі, сьогодні виведені сорти «бичачого серця» жовтого, червоного і навіть чорного кольору. Але першість залишається за рожевими «серцями».

«Цукор коричневий»

Цукор коричневий томат

Цей цікавий сортовий томат потрапив в список кращих за смаковими якостями не випадково. У плодів, що мають темно-бордову з коричневим відтінком забарвлення, дивно гармонійний смак, що поєднує цукристість і кислинку. До того ж плоди відрізняються від інших сортів високим показником містяться в них антиоксидантів. Так що «Цукор коричневий» не тільки дуже смачний, але і дуже корисний. Сорт не боїться холоду, дозріває пізно (восени), потребує підв'язування. Томати ідеально круглої форми і приємною маси – 150 г. На метр квадратний садять три кущі, і збирають з них 10 кг плодів.

Сорти для тепличного вирощування

Посадка розсади в теплицю

«Солодка гроно»

Особливості смакових якостей відображені в назві. Популярний, смачний сорт, який ідеальний для парникової агротехніки. На кистях-гронах невеликі плоди, масою 40 г. Одна зав'язь утворює до 40 томатів яскраво-червоного кольору. Грона утворюються на високорослих стеблі. Сорт індетермінатний, ранньостиглий, вирощується шпалерним способом. З куща збирають до 3,5 кг врожаю, що є при наявній величиною плодів відмінним показником. Серед всіх переваг виділяють його надзвичайну стійкість до вірусів.

Томат Солодка гроно

«Невський»

Ранній (навіть ультраранній) низькорослий сорт, який не потрібно прив'язувати, кріпити на шпалери і будь-яким чином формувати. Деякі реалізатори називають його карликовим. Він не виросте більше сорока сантиметрів, залишиться компактним і придатним для загущеній посадки (до п'яти рослин на метр квадратний). На зав'язі до шести плодів по 60 г кожен. Дуже приємні, класично червоні, ідеально круглі плоди мають солодкуватий смак, щільну м'якоть і яскравий «помідорний» аромат. Завдяки ранньому дозріванню, не схильний до фітофтори і іншим хворобам. Штамбова форма куща, відсутність необхідності в пасинкуванні. Загалом, не дарма цей сорт потрапив до п'ятірки кращих тепличних сортів.

«Де Барао»

Дуже популярний сорт, один з лідерів для тепличного ґрунту. Самий поширений. Може рости і у відкритій гряді, але при тепличному вирощуванні набуває максимально яскравий смак, який повністю розкривається в пору споживчої зрілості. Сорт середньостиглий. Високорослий – кущ може вирости до двох метрів. На ньому дозріває близько трьох кілограмів однакової ваги – по 70 г – і приємною подовженою овальної форми плодів. Колір у різних підвидів «Де Барао» може бути від чорного до золотистого, але громадськість одностайно виділяє рожевий сорт як найкращий і найсмачніший. Незважаючи на середні і навіть пізні терміни дозрівання, сорт стійкий до фітофтори.

«Андромеда F1»

Томат Андромеда F1

Ранній класичний красноплодний гібрид з плоско формою томатів. Детермінантний. Виростає максимально до 70 см. Урожайність дуже висока – 10 кг з метра квадратного. Плоди по 120 г, червоні, солодкі, соковиті, терпкі, яскраві на смак і за кольором. Томат ідеальний в салатах, стійкий до хвороб. період плодоношення досить довгий, а зберігання хороше. Цей стовідсотково урожайний сорт поважають за те, що він виростає навіть не в самих ідеальних умовах, зберігаючи при цьому всі свої смакові якості.

Опис томата Андромеда F1

"Чорний принц"

Смачні, середньої м'ясистості плоди масою чверть кілограма, та ще й оригінального чорно-бордового кольору, не залишать байдужими нікого. Доля цього сорту цікава, і шлях його до популярності був важкий.

Томат Чорний принц

До речі! Вивели «Чорного принца» китайці за допомогою генної інженерії. Сорту потрібен час і безліч експертиз, щоб довести, що він не містить ГМО.

Зате тепер цей солоденький томат, який доростає до двох з половиною метрів і вважається середньостиглих, вирощують в кожної четвертої теплиці середньої смуги. Вага кожного «принца» досить значний – близько 300 мПри посадці до трьох рослин на квадратному метрі, врожайність 5 кг з куща робить це сорт непросто улюбленим, а фаворитом дачників. У «Чорного принца» лише один недолік – недовгий термін зберігання і висока пошкоджуваність при транспортуванні, тому є його потрібно буквально прямо з куща.

Сорти для балконного вирощування

Вирощування томатів на балконі

«Садова перлина»

Чудовий за смаковими якостями сорт відрізняється невибагливістю і раннім дозріванням. Ідеальний для вирощування на підвіконні. Кущик заввишки крихітний – 25 см. Плоди на ньому теж крихітні – по 15 г, Ладненько, такі смачні, що їх можна їсти прямо з куща, як суничні ягоди. Вирощувати «Садову перлину» не тільки смачно, але і естетично. Її можна посадити в кашпо, звідки будуть красиво звисати соковито-рожеві «перлове намисто».

Томат Черрі Садова перлина

«Манікюр»

Цей сорт більше підійде для утепленого балкона, ніж для підвіконня, оскільки відноситься до високорослим і у відкритому грунті може дорости до двох метрів. У домашніх умовах зростання обмежується метром. Дуже красивими утворюються кисті. На кущі дозріває близько сотні слівовідной канарково-жовтих двадцятиграмового плодів. У них маслянистий солодкий смак з ледь відчутною кислинкою і неповторним ароматом.

«Дитячий смак»

Невідомо, селекціонери чи передбачали любов діточок до нового сорту, або діти полюбили томат за назву, але томат «Дитячий смак» дуже подобається дітям, про що свідчать численні відгуки батьків-городників. Сорт ультраскоростиглий. Плоди дуже солодкі, пружною текстури, соковиті, масою 20 г. Висота куща – півметра.

Томат Дитячий смак

«Балконне диво»

Один з найулюбленіших городниками кімнатних сортів, сорт старої селекції і незмінно доброго смаку плодів. Компактний карликовий трідцатіпятісантіметровий кущ дає за сезон два кілограми соковитих, солодких, щільних, міцних плодів яскравого червоного забарвлення. Сорт вважається скоростиглим, надійним, з гарантованим плодоносінням і невисокою примхливістю. Наприклад, влітку і восени йому в кімнаті не потрібна підсвічування.

Сорт томатів Балконне диво

«Піноккіо»

Невибагливий, ранньостиглий, дивно ароматний і смачний красноплодний сорт чері. Висота куща близько 30 см. На ньому красуються двадцятиграмового кулясті томати. Чи не м'ясисті, дивно ніжна і соковита м'якоть, яка просто тане в роті. Кущ високо декоративний. Його можна вирощувати в квітковому горщику або підвісному кашпо. На літо виставляти на балкон або в сад, а взимку продовжувати вирощування на підвіконні або утепленій лоджії.

Відео – Кращі сорти помідорів

Відео – Сорти смачних томатів

За відгуками садівників з різних регіонів нашої країни найсмачнішими визнані такі сорти помідорів:

Із зелених – Малахітова скринька

томат Малахитовая шкатулка

Кущ цього томата високий, більше 1,5 метрів, вирощується він в одне стебло, максимум в 2 По термінах дозрівання Малахитовая шкатулка відноситься до середньоранніх томатам. Плоди масою 200-300 грам, з тонкою шкіркою, яка при необхідності легко знімається. Колір зрілих помідорів зелений з жовтуватим відтінком. Смак незрівнянний, солодкий, ароматний.

До недоліків цього сорту можна віднести погіршення смакових якостей при перезріванні (стає водянистим) і непридатність до транспортування. Довго не лежить. Садити такі помідори можна порадити і тим, у кого в садах часті крадіжки, так як колір Малахітовій шкатулки вводить в оману про зрілість плодів. Зеленоплодние сорти помідорів – відмінний замінник червоних аналогів для людей, схильних до алергії на них. Томати Малахітова скринька можна вирощувати як в теплиці, так і у відкритому грунті.

томат Волове серце

З червоних і рожевих томатів кращими в цьому році визнані: рожевий мед, безрозмірний, бичаче серце, трюфелі, чудо землі, яблучний липецкий.

томат Рожевий мед

Сорт помідорів Рожевий мед – один з найсмачніших, має дуже великі серцеподібні, солодкі і м'ясисті плоди рожевого кольору. Томати на першій кисті можуть мати вагу до 1 кілограма, особливо якщо формувати кущ в 1 ствол.

У теплиці висота куща зазвичай більше метра, у відкритому грунті нижче – 60-80 см. За даними Держреєстру сорт це детермінантний, середньостиглий, стійкий до основних хвороб, перепадів температури і вологості. Формується зазвичай в два стебла, для цього під першою квіткової пензлем залишають один пасинок, інші бічні пагони обривають.

томат Трюфель червоний

томат Медовий король

З жовтих – хороші сорти томатів Медовий король і Апельсин

сорт томатів Апельсин

Кущ томата Апельсин досягає висоти півтора метра, сорт це напівдетермінантний. Вирощується в 1-2 стебла, причому як в теплицях, так і у відкритому грунті. Яскраво-помаранчеві м'ясисті плоди можуть бути вагою від 200 до 400 грамів. Годяться вони для консервування та приготування заготовок, смачні також і в свіжих салатах. Смак «Апельсину» кисло-солодкий, помідорний.

З чорних томатів славляться – Марізол фіолетовий і Сиреневое озеро.

томат Марізол фіолетовий

Плоди у цих помідорів дуже схожі – плоско, фіолетові з рожевим м'якоттю, м'ясисті, дуже солодкі, масою 400-500 грам. В процесі дозрівання у цих томатів часто зелені плечики.

З томатів черрі – гарні Медова крапля і Фінік жовтий

томат Медова крапля

Кущ томата Медова крапля високорослий, в теплиці може бути вище двох метрів, у відкритому грунті зазвичай до півтора метрів. Формувати його найкраще в 2 стебла. Якщо залишати більше гілок, то посадки будуть занадто загущених. Відстань між кущами має бути не менше 40-50 см, так як кущ з великими листками і великими гронами томатів (12-15 шт на одній гілочці) і йому необхідно багато місця. Вага кожної помідори 10-15 грам, на смак вони дуже солодкі, абсолютно без кислоти. Сорт дуже лежкий і транспортабельний.

томат Фінік жовтий

Великий вибір томатів в інтернет-магазині «Сади Росії».

А які томати вам вдалися в цьому році? Які сорти відзначилися врожайністю або незрівнянним смаком? Поділіться будь ласка досвідом, адже серед нас є тільки початківці садівники, яким тільки належить зануритися з головою в вибір насіння, вирощування розсади та інші приємні клопоти. Допоможіть нам вибрати найбільш врожайні сорти помідорів. А якщо у вас є фото ваших томатів, то прикріплюйте їх до ваших Комметаріі. Спасибі!

Досвідчені дачники можуть похвалитися восени і взимку вдалим врожаєм, адже вони в точності знають, як підібрати сорти і насіння овочів для самостійної висадки.

Як правило, на їх ділянці ростуть тільки кращі сорти томатів, Огірків, редиски та інших овочів. На особливу увагу заслуговує перший наведений вид овоча, який не тільки має злегка солодкуватий смак, але і не вимагає кропіткої вирощування.

Більш того, за словами тих же досвідчених дачників, на швидке укорінення розсади після висадки і урожай впливають не тільки правильне вирощування, а й правильно підібраний сорт. Наведений факт призводить до необхідності розбору найкращих сортів томатів.

По даній темі є схожа стаття – Вирощування томатів у теплиці і відкритому грунті.

різновиди сортів

Селекціонери поділяють всі сорти томатів на дві категорії, до яких відносяться:

Дивно, але серед індетермінантних сортів виділяють найпопулярніші і затребувані насіння «Будьонівка». Цей сорт хороший усіма своїми основними характеристиками: висотою до півтора метрів, першим урожаєм через 100 днів після сходів насіння, можливістю вирощування як в теплиці, так і у відкритому грунті.

Цей сорт також не потребує будь-якого додаткового догляду і відмінно підходить початківцям садівникам. З одного куща можна зібрати урожай не менше 4-5 кг, а якщо створити сприятливі кліматичні умови – все 7 кг.

Врожайні сорти томатів, відео:

Вибір сорту томатів

Багато починаючі дачники здійснюють головну помилку у виборі сорту томатів, покладаючись на «чесність» продавців спеціалізованих магазинів. Часто так трапляється, що, придбавши високоврожайні насіння згідно зі свідченнями продавців, після їх висадки обіцяного зростання не спостерігається.

З чим це пов'язано? Вся справа в районуванні. Запам'ятайте, що кожен сорт помідорів підходить для висадки тільки в певних кліматичних умовах, чому повинен відповідати регіон. Якщо обраний сорт не районирован для вашого місця проживання, значить, чекати високої і плідний урожай безглуздо.

Перед походом в спеціалізований магазин обов'язково з'ясуйте, які різновиди підходять для висадки саме в вашому регіоні. В іншому випадку для відмінного врожаю доведеться створити відповідні умови.

Найурожайніші насіння томатів сибірської селекції

Сибір – досить своєрідний і кілька «жорстокий» регіон щодо плодоносних культур. Тут слід бути уважним до вибору насіння, оскільки найменші помилки в результаті залишать вас зовсім без врожаю і засолення на зиму.

Також слід зазначити, що сибірська селекція відноситься до найпопулярніших насінню, тому як їх морозостійкість і інші позитивні характеристики дозволяють скористатися ними для висадки в будь-якому регіоні Росії.

Крім того, сорти, що відносяться до сибірської селекції, мають величезний вибір, також розділяється на групи в залежності від зростання кущів і плодоносності, часу висадки і особливостей самостійного вирощування. Так, на сьогоднішній день виділяють наступні колекції сибірської селекції:

Кожна колекція має до декількох десятків сортів, плоди яких мають відмінності в розмірах, вазі, кольорі та інші особливості. Характеристика та опис сорту впливають як на вибір, так і на результат.

Ранні сорти томатів

Зрозуміло, в сибірському районі користуються популярністю ранні сорти помідорів, в число яких входять:

1.«Ультраскоростиглий» – сорт припадає до смаку господарочкам, оскільки плоди малих розмірів цих насіння ідеальні для консервування. Середня вага одного помідора становить всього 100 г, а врожаю можна чекати вже через півтора місяці після перших входів розсади.

Сам кущ досягає граничного максимуму в 50 см заввишки, тому підходить як для висадки в невеликій теплиці, так і під відкритим грунтом. Ці насіння відносяться до колекції «Сибірський Сад».

2.«Демидов» – невелика висота куща (всього 50 см) і вагу одного помідора в 200 г робить це насіння популярними в вирощуванні для подальшого використання плодів в приготуванні салатів. Має трохи солодкий смак.

3. До цих же характеристикам з селекції «Сибірський Сад» можна віднести і насіння «Настенька». Плоди представленого сорти досягають у вазі 300 г, що робить їх популярними в вирощуванні в якості виробництва різних томатних паст та іншої консервації. Господині від «Демидов» і «Настенька» просто в захваті.

4.«Важкоатлет Сибіру» – великі розміри плодів і смакові якості більше підходять для консервації. Цей сорт витримує будь-які погодні умови, призначений для вирощування у відкритому грунті. Не має потреби в пасинкуванні.

5.«Абаканский рожевий» – унікальний і трохи незвичний сорт. Відрізняється від інших різновидів вагою плодів в 900 р

6. Також до ранніх сортів томатів з сибірської селекції відносять такі насіння, як «Балерина», «Петруша городник», «Московська грушовка» та інші різновиди.

Які сорти висаджувати в теплиці

Незважаючи на призначення висадки деяких насіння в будь-яких погодних умовах, початківці дачники все одно цікавляться питанням: які томати краще висаджувати в теплиці? Для більшості садівників саме теплиця стає обладнанням, що дозволяє вирощувати помідори на грядках мало не цілий рік.

Відноситься це більше до сибірської селекції, але з висадкою в помірних або теплих регіонах. Безпосередньо в Сибіру цілорічне вирощування томатів в теплицях неможливо в зв'язку з суворими кліматичними умовами.

Для вирощування в теплицях виділяють кращі сорти помідорів такі як:

Томати низькорослі для відкритого грунту без пасинкування

Якщо говорити про догляд за томатами в процесі їх росту, слід зазначити обов'язкова умова пасинкування. Але самі ж садівники стверджують, що при вирощуванні на півдні Росії видалення листя з куща не потрібно, а ось вже в міру віддалення на північ догляд стає все більш складним.

Але є таке насіння, які не вимагають проведення пасинкування в принципі. Вони і без видалення листя ростуть плідно і без огріхів, причому в будь-яких кліматичних умовах.

До низькорослим ж сортам помідорів без пасинкування відносять:

пасинкування – важливий процес у всій агротехніки вирощування помідорів, тому йому слід приділити більше уваги. Головне – це правильно видалити «зайві» листя.

Незважаючи на те, що вирощування сортів томатів без пасинкування набагато легше, садівники все ж віддають перевагу протилежного типу насіння. Так, величезну популярність по всій Росії має сорт «Волове серце».

Популярність цього сорту пояснюється великими плодами і «універсальним» смаком, який дає можливість використовувати помідори як для вживання в свіжому вигляді, так і для засолювання. Вирощування дозволяється в будь-якому регіоні країни, вимагає обов'язкового пасинкування.

Кращі низькорослі сорти томатів для відкритого грунту

Початківці садівники, які не бажають довго і копітко возитися з вирощуванням помідорів, можуть віддати перевагу низькорослим сортам томатів. Завдяки малому росту куща, який нерідко не перевищує і 60 см, немає необхідності витрачати час на підв'язування.

До кращих і популярним низькорослим насінню відносять:

Низькорослі сорти помідорів для садівників можуть стати «прохідним квитком» в світ самостійного вирощування томатів, оскільки не вимагають ні підв'язки, ні пасинкування.

Кращі сорти томатів для Північно-Заходу

Північно-Захід Росії кілька суворий і підступний, тому тут вирощування помідорів здійснюється в закритому грунті, що вимагає висадки певного роду сортів. До найкращим відносять:

  1. «Ермітаж» – раннє плодоношення і максимальна висота куща в 1 м, плоди вагою в 120 г і округлої форми, зазначається вимога до Пасинкування;
  2. «Тубілець» – ультраранній сорт, розлогий кущ з помідорами округлої форми і вагою в 160 г;
  3. «Ігранд» – детермінантний сорт зі складними суцвіттями, легко переносить практично будь-які морози, плоди до 120 г;
  4. «Лисичка» – радує плодами через три місяці після перших сходів, кущі з максимальною висотою в 1 м, плоди не більше 150 м

Принцип вирощування сортів томатів для Північно-Західного регіону укладено в досягненні умов для швидкого плодоношення, оскільки в іншому випадку через що наступили морози можна залишитися зовсім без врожаю. У зв'язку з наведеним фактом садівники використовують теплиці та оранжереї для самостійного і плідного вирощування.

Перевірені сорти для Північно-Заходу, відео:

Насіння томатів від колекціонерів

Нові сорти томатів завжди викликають масу суперечок про вирощування, правильної висадки та догляду. Скориставшись новими насінням, краще прислухатися до порад самих виробників.

До відносно новим сортам відносять такі різновиди:

1. «Рапунцель» – знайти інформацію про представлений сорт вкрай складно, втім, як і саме насіння. Пов'язано це з виведенням сорту в Голландії всього в 2015 році, тому в Росії поширення насіння поки не відбулося.

Чому Рапунцель? Форма кистей з плодами схожа з косою мультиплікаційної героїні. Грона помідорів звисають з куща до самих низин і в довжині можуть перевищувати 50 см.

2. «Монгольський карлик» – сорт теж досить суперечливий. Згідно відгуками садівників, зростання куща варіюється в межах від 10 до 50 см.

Кожен кущ радує садівників цілими гронами помідорів середнього розміру. Незважаючи на те, що це насіння отримали популярність у садівників, до Державного реєстру цей виведений екземпляр так і не внесли.

Зверніть увагу на цей матеріал – Вирощування огірків на підвіконні взимку.

3. «Спрут» – ось вже дійсно чудо природи! Цей сорт є багаторічним, тому перших плодів можна чекати тільки через 7-8 місяців. Відрізняється своєю розлогою кроною і утворенням пагонів, які в процесі росту розгалужуються.

Вас зацікавить ця стаття – Вирощування огірків в теплиці і відкритому грунті.

В результаті досвідчені садівники використовують наведену особливість в «поширенні» кущів по всьому дачній ділянці. Звівши конструкцію з помідорових кущів, можна створити не менш привабливий «виноградний навіс».

найсмачніші помідори ті, які не тільки були правильно підібрані для висадки, а й вирощені з любов'ю. Вибирайте правильно насіння для посадки і здійснюйте всі необхідні процедури в догляді за сходами і висадженими в подальшому кущами. Радуйте своїх близьких смачними свіжими салатами і консервованими делікатесами.

сподобалася стаття ? Покажіть її друзям:

Читайте далі на LaLend.ru:

Сорти і гібриди помідорів настільки різноманітні, що навіть досвідчений овочівник часом може у виборі. Звичайно, у кожного свої пріоритети – хтось любить томати великі і м'ясисті, хтось вважає за краще дрібні, але солодкі, а хтось змушений підбирати сорт з урахуванням клімату свого регіону. Але в будь-якому випадку, кожен городник намагається вибрати для грядки самі врожайні сорти томатів, які мають ще й відмінним смаком.

Як вибирати сорт

При виборі сорту помідор необхідно враховувати багато факторів, що впливають на врожайність овочевої культури. По-перше, потрібно заздалегідь визначитися з місцем, де будуть висаджуватися овочі, і купувати насіння з урахуванням умов зростання. Процес вирощування помідор у відкритій і захищеному грунті має істотні відмінності – навіть самі високоврожайні сорти томатів для грядок, не дадуть якісних плодів при висаджуванні в теплиці. І, навпаки, тепличні сорти, не дадуть очікуваного врожаю при вирощуванні в городі.

Купуючи насіння помідорів, слід враховувати смакові властивості кожного певного сорту. Одні томати краще висловлюють смак відразу після зняття з куща, інші його розкривають після засолювання або консервації, а деякі дуже смачні в недостиглому вигляді, тоді як достигли вони мають досить звичайний і примітивний смак.

Також важливо визначитися з питанням – які помідори для чого будуть вирощуватися? Якщо для засолювання, то слід віддати перевагу невеликим плодам з солодкою щільною м'якоттю. Якщо для консервації – то краще вибирати дрібні плоди зі щільною, що не лопаються шкіркою. Вибір салатних сортів безмежний – це томати самих різних форм, забарвлення і смаку. Вони непридатні для заготовок, але мають дуже м'ясистої структурою і відмінним смаком.

Від форми і розміру куща також в деякій мірі залежить врожайність. Низькорослі сорти менш вимогливі у догляді, але на них виростає менше плодів. Збільшити врожайність таких видів можна тільки за рахунок великої кількості грядок. Високорослі сорти потребують підв'язування та встановлення опор, а й урожай з них можна повчити вищий. Крім того, високі рослини економлять площу.

Вибираючи врожайні сорти томатів для відкритого грунту, незайвим буде враховувати період їх дозрівання. Якщо ви хочете з ранньої весни і до зими мати на столі свіжі домашні помідори, то доведеться висаджувати багато різноманітних сортів з різними термінами дозрівання. Ну, і найважливіший фактор, що впливає на врожайність – це пристосованість до клімату.Важливо розуміти, які сорти помідор можуть рости в певному кліматі. Так призначені для південних регіонів, дуже складно виростити в північних широтах – в кращому випадку урожай буде мінімальним, а в гіршому – рослини не зможуть розвиватися через холод, і врожайність буде дорівнювати нулю. Тому для північних регіонів краще вибирати помідори сибірської селекції, виведені спеціально для холодного клімату.

Відео «Огляд безлічі сортів томатів»

Відео-огляд популярних плодових помідор.