Слива євразія 21 опис сорту фото

Слива Євразія 21 пересадка опис сорту зимостійкість

Слива Євразія: як вирощувати ранню і зимостійкий сорт

Це стосується систематичних підгодівлі, своєчасного поливу, правильної обрізки і захисту дерев від шкідників.

Добриво відноситься до найбільш важливого моменту відходу. Своєчасність підгодівлі і правильно підібрані компоненти істотно впливають на розвиток рослини і якість плодів. За сезон необхідно підгодувати сливу 5 разів як кореневим, так і позакореневого методами.

Полив також вкрай необхідний для сливи, оскільки вона дуже вологолюбна. Молоді рослини поливають раз в 10 днів, витрачаючи по 30-40 літрів під одне деревце. Дорослі рослини можна поливати кожні 2 тижні з витратою 60 літрів.

Растрескавшиеся плоди – вірна ознака нестачі вологи. Однак не можна допускати і перезволоження, від якого жовтіють листя і відмирають верхівки. Регулювати част батькові поливу потрібно в залежності від погодних умов.

Що до обрізки сливи «Євразія», її виробляють щорічно у весняний період. Основні етапи ранньої обрізки – це проріджування крони і укорочення торішніх приростів. Протягом перших 5 років за допомогою обрізки формують разреженно-ярусні крону.

Літні обрізки в червні проводяться в перші 2 роки після посадки. Мета – укорочення бічних і передчасних пагонів. Також обрізку проводять в середині вересня, видаляючи сухі і пошкоджені гілки і скорочуючи верхівку. Осіння обрізка необхідна як молодим, так і дорослим рослинам.

Слива «Євразія» Середньостійка до хвороб і шкідників, тому потребує профілактичних заходах. Для цього проводять весняну та осінню обробки стовбура, крони і прикореневого кільця різними препаратами.

Перші плоди на деревах з'являються на 3-4 рік. У віці 7 років середній показник врожайності 1 дерева становить 18-28 кг, а в 8 років – 30-40 кг. Максимальна врожайність дерева при сприятливих умовах становить 50 кг.

Дозрівання плодів починається вже в кінці липня, а знімною зрілості вони досягають в першій половині серпня. Збір врожаю проводиться вручну в кілька етапів за тиждень до настання знімної зрілості.

Посадка саджанця Євразія

Велике розлога плодове дерево, слива Євразія, виведена вітчизняними селекціонерами, адаптоване для продуктивного вирощування в помірних російських широтах. Про особливості цього гібрида, його достоїнства і недоліки піде мова в цій статті.

Швидкозростаюча культура за 3-4 роки з моменту посадки перетворюється з однорічного саджанця в молоде дерево з пишною кроною класичної мозаїчної форми і починає віддавати перші плоди. При якісному догляді зливу Євразія дає хороші врожаї – до 50 кг з одного дорослого дерева. Будучи самобесплодним, цей сорт повинен бути сусідами з іншими представниками домашньої сливи, зацвітають в той же період. Найбільш придатними обпилювачами вважаються такі сорти, як Рекорд, Ренклод урожайний, Волзька красуня, Маяк і ін.

Хороша зимостійкість дозволяє культурі успішно переносити суворі зими середньої смуги Росії. Чудові адаптаційні властивості сорту: двадцятиградусні морози не страшні ні кореневій системі, ні квітковим ниркам. Крім того, слива Євразія цінується садівниками за вельми високий рівень протистояння різних захворювань і шкідників.

Слива домашня серед садівників сьогодні вважається самою невибагливою і не викликає проблем при вирощуванні кісточкової культурою для районів Нечорнозем'я. Відсутність серйозних захворювань і шкідників дозволяє обходитися без проведення захисних заходів.

Що достигають вже в серпні плоди округлої форми досягають маси 25-30 г. Їх кількість в урожайні роки значно і, прикрашаючи гілки, вони збільшують декоративність дерева.Великі кістянки бордово-синього забарвлення покриті добре вираженим матовим восковим нальотом, що надає фруктам вишукану привабливість. Сплющена з обох сторін кісточка важко відділяється від м'якоті.

Висаджують дерево в середній смузі Росії навесні, оскільки при осінніх посадках молоді культури не завжди встигають вкоренитися або зміцніти, а тому вимерзають взимку. Але і висаджені восени рослини можуть добре перезимувати, якщо їх укрити ялиновим гіллям або спанбондом і закидати снігом.

Посадочні ями глибиною 0,5 м і діаметром 0,6 м готують восени або ранньою весною. Вийнятий грунт змішують з перегноєм в пропорції 2/1, на одну третину заповнюють яму. У центр ями встановлюється міцна кол і вертикально розташовують саджанець. Коріння акуратно розподіляють, періодично струшуючи, щоб уникнути утворення пустот, і засипають приготовленої почвосмесью, шар за шаром утрамбовуючи грунт руками.

Коренева шийка молодого деревця не повинна бути заглиблена, оскільки це призведе до випрівання кори і порушення сокоруху. Після закінчення посадки рослину поливають двома-трьома відрами води, попередньо спорудивши навколо стовбура земляний валик, що перешкоджає втрат вологи. Після поливу пристовбурні кола мульчують перегноєм, а саджанець вільно фіксують до кілка.

Слива Євразія, опис якої пропонується в матеріалі, вимоглива до поливу. Брак вологи може привести до опадання зав'язей і втрати врожаю. Кращим методом поливу є подача води безпосередньо під корінь. Культура чуйна на підживлення не тільки класичними елементами живлення – азотом, фосфором і калієм, але і магнієм.

Домашній затишок Лобелія ерінус: опис, сорти, фото, особливості посадки і догляду

Стаття присвячена одному з популярних рослин, які часто вирощують в садах і на просторих балконах. Лобелія має великий асортимент сортів і прекрасний зовнішній вигляд. На даний момент відомо близько 300 різного при …

Домашній затишок Яблуня «білоруське солодке»: опис сорту, фото, нюанси посадки і догляду

Плоди яблуні – найпопулярніші фрукти світу. Їх вживають в різному вигляді і застосовують у багатьох рецептах. Яблука не тільки смачні і корисні, вони ще й доступні протягом року. З них отримують сухофрукти, соки …

Домашній затишок Полуниця Віма Рина: опис сорту, фото, відгуки, посадка і догляд

Полуниця Віма Рина відноситься до поширеного сімейства голландських гібридних рослин. Сорт отриманий в результаті схрещування двох видів: найпопулярнішого з цієї лінійки – Віма Занда і Вікода. Він відноситься …

Домашній затишок Малина Новина Кузьміна: опис сорту, фото, відгуки, посадка і догляд

Вітчизняні садівники культивують безліч сортів дачних рослин, які були виведені ще на початку минулого століття. За цей час представлені сорти зарекомендували себе з хорошого боку. Одним з перевірені …

Домашній затишок Жимолость Мавка: опис, фото, відгуки, запилювачі, посадка і догляд

Пальма першості за скоростиглістю і скороплодности ягідних культур в російському саду належить жимолості, самому світлолюбна з садових чагарників-ягідників. Відмінними рисами культури є отшелушівающ …

Домашній затишок Глід: посадка і догляд, опис, розмноження. Глід садовий: посадка і догляд

Найчастіше глід на заміських ділянках вирощується як декоративна або плодового рослини. Основними характеристиками, що здобули йому любов дачників, є невибагливість і ефектний зовнішній вигляд. …

Домашній затишок Картопля Рябинушка: характеристика сорту, відгуки, особливості посадки і догляду. Як правильно садити картоплю

Напевно, немає такої людини, яка в нашому регіоні не вирощував би картоплю. Це не тому, що вона легко вирощується – її цінують і люблять за смакові якості. Чи знаєте ви, скільки страв можна приготувати з …

Домашній затишок Картопля Латона: опис сорту, фото, відгуки, переваги і недоліки, посадка і догляд

З усіх ростуть на нашій планеті овочів картопля, без перебільшення, є найбільш затребуваним і популярним.

Ми не обходимося без нього в повсякденному житті, він є бажаним гостем на святковому столі …

Домашній затишок Японський ірис: опис, фото, кращі сорти, посадка і догляд

Ви чули коли-небудь про японських іриси? На своїй батьківщині «квітка самурая» вважається невибагливим і витривалим рослиною, внаслідок чого і отримав таке незвичайне названіе.Особенность японських і …

Домашній затишок Сорт капусти Слава: опис, фото, характеристика, посадка і догляд

Традиційна кухня немислима без капусти. Російські щі і український борщ, капуста квашена або тушкована, в салаті або пиріжках – вона хороша в будь-якій страві. А присутність в її складі корисних речовин, вітамінів і мікроеле …

Слива – смачний і корисний фрукт, який дійшов до нас з гірських аулів Кавказу, північного Ірану і Азії. За свої смакові якості і благотворні властивості плід вважається справжнім ласим блюдом і прекрасним видом десерту.

Кажуть, що англійська королева починає свою першу ранкову трапезу саме зі сливи, а в Китаї це фрукт вважається символом добробуту і процвітання.

Зараз існує безліч різноманітних видів і сортів сливи, що відрізняються один від одного зовнішніми даними, поживними властивостями, смаковими і ароматними якостями.

Серед такого різноманіття підрядів і гібридів особливо виділяється сорт сливи Євразія, опис, фото і характеристика якого будуть подані нижче.

Чим відрізняється цей вид плодових дерев від інших? Які умови вважаються сприятливими для його успішного зростання? Як необхідно за ним доглядати? І якої думки про сорт Євразія дотримуються дачники і садівники? Давайте дізнаємося.

Висаджувати саджанці сливи Євразія рекомендується навесні, після того як повністю зійшли сніги і встановилася плюсова температура повітря. Саджанці слід вибирати обачно, з добре розвиненою кореневою системою (довжиною не менше десяти сантиметрів), непошкодженій корою і легко проглядаються місцем щеплення.

Підготовку до посадки починають ще з осені, попередньо обравши сприятливе місце для росту саджанців. Ділянка повинна бути добре освітленим, без грунтових вод і протягів. Це дуже важливо, тому що, згідно з різними відгуками про зливі Євразія, при сильних поривах вітру є велика ймовірність поломок гілок дерева.

Грунт під посадку може бути глинистої, з мінімальною або середньої кислотністю.

Що необхідно робити далі, щоб зливу сорти Євразія добре вкоренилася і почала плодоносити?

Перш за все, молоді деревця слід добре поливати, використовуючи відра або шланга. Це треба робити регулярно і обережно – щоб не переборщити з поливом або не допустити пересихання грунту.

У перший раз зволожити грунт можна навесні, до розпускання бруньок.

Доросле дерево необхідно зрошувати один раз в два тижні, використовуючи при цьому шістдесят літрів води. Молоді дерева потребують більш частого, але менш рясного поливу (один раз в десять днів, сорок літрів рідини). Після зволоження грунт рекомендується розпушити і замульчувати, для запобігання швидкого висихання.

Для того щоб зливу Євразія росла здоровою і добре плодоносила, грунт навколо неї рекомендується регулярно підживлювати. Це можна робити вже на другий або третій рік життя вкоріненого саджанця.

Підживлення молодих деревець відбувається за схемою, представленої в таблиці нижче.

розчинити 300 грам крейди

змішати вісімдесят грам сірчистого калію і сто грам суперфосфату з відром води

крейда: один квадратний метр

розчин: одне дерево

Щоб дерево благополучно росло і зміцнювалося, слід здійснювати його регулярну і якісну обрізку. Так як гілки сливи Євразія ростуть дуже швидко, рекомендується здійснювати їх обрізку навесні (березень-квітень) і восени (друга декада вересня), а молоді дерева можна підрізати ще і в середині літа.

На що в даному процесі слід звертати увагу? Ось основні принципи:

  • під час першої обрізки, яку здійснюють восени, основний стовбур необхідно вкоротити на третину, а інші гілки – наполовину;
  • під час сезонних обрізок слід видаляти старі, сухі, пошкоджені і поламані гілки;
  • гілки сливи треба фіксувати і обрізати так, щоб вони були спрямовані не вгору, а в сторони, і знаходилися один від одного на відстані, рівній двадцяти-тридцяти сантиметрам.

застосування

Будучи раннім столовим сортом, слива Євразія визріває в серпні і вживається здебільшого в свіжому вигляді. Соковита м'якоть оранжево-жовтого кольору з дуже крихкою структурою чудово підходить для переробки в соки, джеми або повидло. Плоди мають пікантним кисло-солодким смаком і класичним сливовим ароматом.

Євразія 21 є плодоносним деревом сімейства Рожеві, виведеним за допомогою схрещування аличі і деяких різновидів слив (в тому числі домашньої, американської, жовтої, китайської, східно-азіатської). Дерево має в своєму розпорядженні великою висотою (до шести метрів) і розлогою густою кроною (два-три метри в діаметрі). Забарвлення стовбура і гілок зазвичай має коричнево-сірий колір.

Листя – щодо великого розміру, щільні і довгасті, мають темно-зелений забарвленням і дрібної зазубренностью по краях. Цвіте дерево крихітними, але рясними ніжно-білими квітками.

Однак опис сорту сливи Євразія слід почати з опису плодів-Костянок, які вважаються досить великими і смачними. Вони дуже привабливі на вигляд: великі (вагою до шістдесяти грам), округлі, темно-бордові, з виразним восковим нальотом. М'якоть кожного фрукта соковита і трохи пухка, покрита тонкою позбавленою смаку шкіркою. В середині плоду знаходиться тверда кісточка.

Чим ще примітна зливу Євразія? Опис даного сорту можна вважати неповним, якщо залишити поза увагою його смакових якостей. Смак сливи надзвичайно ніжний і насичений, солодкий і ароматний, з ледь відчутною кислинкою.

Серед іншого опису сливи Євразія слід зазначити її раннє плодосозреваніе (збір врожаю відбувається в кінці липня – початку серпня). Плодоносити дерево починає вже на четвертий-п'ятий рік після посадки. За оптимальних умов з однієї одиниці можна зібрати сорок-п'ятдесят кілограм соковитих і апетитних плодів. Згодом крона сливи рідшає, за рахунок чого знижується і її врожайність.

А зараз давайте коротко обговоримо переваги і недоліки сливи Євразія, опис, відгуки про яку представлені в даній статті.

Як бачимо, доглядати за сливою Євразія 21 неважко. Цей сорт вважається дуже витривалим, невередливим і високоврожайних.

Плоди з дерева апетитні і поживні, містять багато вітамінів і корисних мінералів. Їх можна вживати сирими і у вигляді сухофруктів. Також зі слив дуже смачними виходять соки, компоти, варення та джеми.

Тому ви ніколи не пошкодуєте, що вирощуєте на своїй ділянці цей ласий і ароматний фрукт.

Через 4-5 років після посадки дерева можна зробити задернение грунту – засіяти її травою. Це перешкоджає занадто сильного росту дерева, але сприяє поліпшенню забарвлення плодів і підвищенню їх лежкості.

Розпушування покращує повітропроникність грунту, гальмує ріст бур'янів

добриво

Зливи дуже чутливі до живильних речовин, а їх недолік негайно відбивається на інтенсивності росту і розвитку дерева.

Недолік азоту викликає пожовтіння кінчиків листя, при нестачі фосфору забарвлення листя стає сіруватою, а при дефіциті калію – коричневої. Норму добрив потрібно строго контролювати, так як їх надлишок теж шкідливий.

Наприклад, при надмірному внесенні азотних добрив виникає посилений ріст пагонів, які не визрівають до часу заморозків і вимерзають.

Органіку і мінеральні добрива вносять під глибоку перекопування грунту

Під молоді дерева рекомендується вносити комплексне добриво і 30 г / 1 м2 селітри в ранньовесняний період, а також мульчувати пристовбурні кола (діаметром 1-1,2 м) 3-5-сантиметровим шаром перепрілого гною і компосту. Стовбур повинен залишатися чистим.

Під дорослі плодові дерева перед цвітінням і під час визрівання плодів вносять розчин сечовини (15 г на 5 л води). Після збору врожаю слід внести сульфат калію в розчині (15 г на 5 л води). Органічні добрива у вигляді компосту або перепрілого гною необхідні в дозі 10-12 кг на 1 дерево в ранньовесняний і позднеосенний періоди під перекопування грунту.

Протягом всього періоду вегетації зливі потрібні регулярні поливи (сухість грунту вона переносить погано). Недолік вологи під час формування кісточки (через 2-4 тижні після цвітіння) призводить до масового опадання зав'язей. Залишаються не досягають нормального розміру і форми.

Для поливу сливи підходить метод дощування

Поливати сливове дерево протягом сезону слід кожні 10-12 днів за нормою 3 л води на 1 м2. Рясні нерегулярні поливи шкідливі для рослини, оскільки викликають розтріскування плодів. Пізньої осені, наприкінці жовтня – початку листопада бажано провести вологозарядковий полив для передзимових насичення глибоких шарів грунту вологою – це покращує умови зимівлі дерева.

обрізка

Незважаючи на рекомендації, обрізку в перший рік після посадки проводити не треба, так як деревце і так ослаблене сильної обрізанням в розпліднику, і йому буде важко відновлюватися.

У зимовий період сливу обрізати не рекомендується, так як зростає ймовірність захворювання молочним блиском.

При першій обрізку на другий рік після посадки формується штамб деревця, який може бути високим (1,5-1,8 м) і низьким (0,8-1 м). Дерева з низьким штамбом краще переносять зиму, тому при посадці сливи в холодних регіонах стовбур можна зробити висотою всього 30-40 см. На необхідній висоті деревце потрібно обрізати на нирку перед початком розпускання бруньок. Все нижче розташовані гілки обрізають на кільце, а бічні гілки підрізають на 7-8 см, щоб стимулювати потовщення стовбура.

Перша обрізка проводиться на другий рік після посадки в 2 етапи – навесні і влітку

У той же рік влітку вибирають 4-5 гілок першого порядку, що ростуть поблизу вершини. На всіх інших пагонах видаляють ростовую точку до 4-5 листків. На 3-й рік рано навесні вибирають 4 гілки, розташовані під великим кутом до стовбура, і вкорочують їх приріст на 1/2, залишаючи крайней нирку, звернену назовні.

У літній період потрібно обрізати повністю пагони на стовбурі і прикореневу поросль. Через рік повторюють ті ж дії, щоб дати можливість розвиватися достатньому числу гілок другого порядку, які можуть заповнити збільшуються проміжки. Залишають 6-8 добре розвинених і правильно розташованих гілок. Необрізані бічні пагони, розташовані всередині крони, вкорочують до 10-12 см.

У дорослої сливи потрібно прибирати конкуруючі і загущающие крону гілки

На цьому формує обрізка закінчується, в подальшому проводиться проріджування і видаляються сухі і хворі гілки (санітарна обрізка). Коли плодоношення дерева падає, проводять омолодження, зрізуючи старі гілки до 3-5-річної деревини.

Для омолодження потрібно зрізати частину старих гілок до молодих заміщають гілок

Підготовка до зими

Слива Євразія має високу зимостійкість, тому утеплювати дерево на зиму не потрібно. Для захисту кореневої системи молодих дерев можна мульчувати пристовбурні кола товстим шаром (25-30 см) тирси або торфу.

Сливу мульчують для захисту коренів від холоду

Може знадобитися захист від гризунів. Для цього обгортають штамб і нижні гілки лапником (голками вниз) або сталевою сіткою.

Хвороби і поширені шкідники

В цілому сорт Євразія досить стійкий до шкідників і захворювань, поширеним для слив, але схильний до клястероспоріозу. При цьому додаткові запобіжні заходи рослині не зашкодять.

При неправильному догляді і дощовій погоді зливу може піддатися захворювань.

періодНайменування подкрмкідозування
Апрель, до початку цвітінняселітра імміачнаядвадцять грам на один квадратний метр
Травень, в середині цвітіннярозчинити в десяти літрах води дві столові ложки карбоміду і дві столові ложки сульфатудвадцять п'ять літрів на одне дерево
середина червнясорок грам Ідеалу або Карбіта розмішати у відрі водидесять літрів на одну одиницю
Остання декада вересня
хворобисимптомиметоди боротьби
дірчастий плямистістьНа листках з'являються буро-коричневі плями, оточені темною облямівкою. Згодом середина випадає, виходить наскрізний отвір. Уражені квітки темніють, плоди деформуються.
  1. Через 12-15 днів після закінчення цвітіння обприскувати препаратом ХОМ (1%) або бордоською рідиною (15-16 г на 5 л води).
  2. Регулярно проріджувати крону.
  3. Прибирати опале листя.
іржаЛистя покриваються рудувато-бурими плямами з темними подушечками суперечка, листя всихають.
  1. Збирати і спалювати опале листя.
  2. За літо 2-3 рази обробляти 1% бордоською рідиною.
  3. Видаляти зростаючий поблизу ялівець – джерело захворювання.
Моніліоз (плодова гниль)Квітки раптово буріють і в'януть, далі в'януть молоді гілочки і листя. Плоди покриваються коричневими плямами гнилі з сірими подушечками суперечка. Кора уражених гілок розтріскується.
  1. Обрізка уражених гілок і їх спалювання.
  2. Обприскування 2% розчином нитрафена в ранньовесняний період або після листопаду.
  3. Обробка до початку цвітіння і по його закінченні препаратом ХОМ (36-40 г порошку на 5 л води) або 1% бордоською рідиною.
  4. Глибоке перекопування грунту з закладенням листя восени.

Слива Євразія, як і більшість кісточкових, піддана деяким грибкових захворювань, а також нападу шкідників. Досвідчені садівники не чекають виникнення проблеми, а своєчасно і регулярно проводять нескладний комплекс профілактичних робіт. Це майже зі 100% -й гарантією запобігає зараженню хворобами і напад шкідливих комах.

Термін виконаннясклад заходівспособи виконанняДосягнутий ефект
осіньЗбір та утилізація опалого листяЗнищуються спори грибків, лялечки комах
санітарна обрізкаВирізають сухі, хворі та пошкоджені гілки, після чого їх спалюють
Зачистка відмерлих тканин кориПід деревом розстеляють плівку, після чого скребком або шпателем очищають кору від відмерлих фрагментів і наростів. Всі вилучені частини спалюють.
Побілка стовбура і скелетних гілокДля цієї операції застосовують розчин гашеного вапна або спеціальні садові фарбиДезінфекція поверхні, захист кори від морозобоін
Пізня осіньперекопка грунтуПерекопують грунт навколо стовбура на глибину багнета лопати, перевертаючи при цьому пласти.Зимуючі в грунті комахи виявляються піднятими на поверхню, де гинуть від морозу
Рання веснаВикорінювати обробка сильнодіючими препаратамиОбприскують стовбур і гілки Днок, нитрафеном, мідним купоросом (5% -й розчин)Профілактика всіх грибків і шкідників
Установка ловчих поясівЇх виготовляють з підручних матеріалів (плівка, мішковина, руберойд, пластикові пляшки і т. П.) І встановлюють на штамбі в 30-40 см від земліЗапобігання попадання на крону жуків, мурах, гусениць і т. П.
веснаОбробка фунгіцидами та інсектицидамиНайзручніше застосовувати бакову суміш Хорусу і Дециса. Проводять три обприскування: перше – перед цвітінням, що залишилися – після цвітіння з інтервалом 7 -10 днів.Профілактика основних грибкових захворювань (клястероспоріоз, Моніліоз і ін.) І шкідників

Фунгіциди – це хімічні або біологічні препарати, дія яких спрямована на боротьбу зі збудниками грибкових хвороб.

Інсектициди – засоби для знищення шкідливих комах.

клястероспоріоз

Найбільш часте захворювання сливових дерев. Друге його назва (дірчастий плямистість) відображає основний симптом – утворення на листках рослини червоно-коричневих плям, які швидко висихають і перетворюються в дірки. Це результат зараження грибком Clasterosporium carpophilum, суперечки якого зимують в грунті, опалому листі і тріщинах кори.

Перші ознаки клястероспоріоза – поява на листках червоно-коричневих плям

Лікування полягає у видаленні уражених частин рослини і обробках фунгіцидами. Найбільш популярні – Хорус, Швидкість, Строби, Топаз.

моніліоз

Гриб-збудник цієї хвороби потрапляє зазвичай на рослину навесні під час цвітіння. Його суперечки заносять бджоли та інші комахи на своїх лапках під час збору нектару. Розвиваючись, гриб проникає через товкач квітки в пагони і листя. Уражені частини рослини в'януть, скручуються і никнуть. З боку це виглядає як опік полум'ям або поразка морозом. Звідси й інша назва хвороби – моніліальний опік.

Уражені моніліозом пагони виглядають як би обпалені вогнем

Відразу ж після виявлення ознак захворювання слід вирізати заражені пагони, захоплюючи 10-15 см здорової деревини. Після чого провести обприскування фунгіцидами тричі з інтервалом 7-10 днів. Слід пам'ятати, що велика частина фунгіцидів викликає звикання до них грибка, тому обробки препаратами з однаковою діючою речовиною проводити більше трьох разів за сезон неефективно.

У літню пору Моніліоз розвивається на плодах, викликаючи плодову гниль. Це може привести до втрати значної частини врожаю. Лікування в цьому випадку ускладнюється тим, що в період дозрівання плодів застосування багатьох препаратів обмежено. Слід застосовувати такі, період очікування яких мінімальний. Наприклад, Хорус (7 днів), Квадріс (3-5 днів), Фітоспорін (їм можна обробляти в день збору плодів) і деякі інші.

У літню пору Моніліоз розвивається на плодах, викликаючи плодову гниль

Так називають хвороба неінфекційного характеру, що виражається в закінчення камеді з тріщин або пошкоджень кори дерева. Це може відбуватися внаслідок морозобоін або таких хвороб, як клястероспоріоз, Моніліоз і ін. А також камедетечение може викликатися надлишковими поливами, застоями вологи і передозуванні азотних добрив.

Виділення камеді при гоммоз виглядають як застиглі краплі бурштину

З метою лікування потрібно ретельно очистити місця виділення камеді і обробити їх 3% -м розчином бордоської рідини. Можна також застосувати народний засіб – тричі натерти рану свіжим листям щавлю з інтервалом 10-15 хвилин. Після обробок рану покривають шаром садового вару або замазки.

сливовий пильщик

На сливі можна виявити два різновиди шкідника – жовтий і чорний пилильщики. Різниця їх полягає тільки в будові і кольорі тіла, а життєвий цикл і наноситься шкода – однакові. Коли навесні починають рожевіти бутони на сливі метелики пильщика вилітають в перший раз. Вони харчуються пилком і нектаром сливи, аличі, груші і т. Д.

Приблизно через два тижні комахи спарюються, і самка відкладає яйця в чашолистки розкрилися бутонів. Через 12 днів з яєць виповзають личинки, які й завдають шкоди рослині. Перші личинки живляться зав'язі, другі – внутрішньою частиною плода і кісточками. Пошкоджені плоди опадають, при масовому ураженні можлива загибель значної частини врожаю. Окукліваясь, личинки зимують в грунті пристовбурних кіл.

Поразка сливи пилильщиком можна визначити за наявністю крапельок камеді на плодах

При виявленні личинок в плодах їх вже не врятувати. Для захисту ще не уражених плодів можна застосовувати тільки біоінсектициди типу Іскра-Біо, Фитоверм, Фітоспорін і т.п. Але звичайно ж, більш ефективні профілактичні заходи, описані вище.

сливова плодожерка

Цей метелик сімейства листовійок сірувато-бурого кольору і з розмахом крил 10-15 мм в середній смузі розвивається в двох – трьох поколіннях. Час літа – червень – липень. Термін життя метеликів становить від 4 до 15 днів, причому протягом цього часу вони зазвичай не харчуються. Самки відкладають яйця на плоди, значно рідше – на нижню сторону листя.

Через 7-11 днів з'являються личинки (гусениці), які проробляють ходи в м'якоті до основи черешка і, пошкоджуючи судинну систему, позбавляють плоди харчування. Поки плоди молоді – личинка вигризає кісточку, а коли вона стає твердою, то виїдає м'якуш навколо неї і заповнює простір екскрементами. Гусениці останнього віку зимують, а окукліваются в середині квітня.

Гусениця сливової плодожерки вигризає м'якоть плоду і заповнює простір екскрементами

Всі описані вище профілактичні заходи ефективно протистоять нападу шкідника. Коли на плодах з'являться крапельки камеді, то боротися вже пізно. В цьому випадку можна спробувати врятувати частину врожаю, застосовуючи для обробок біологічні фунгіциди.

Урожай сливи Євразія

Сорт Євразія дає перші плоди вже через три або чотири роки після посадки. А велике дерево (від 6 років) приносить близько п'ятдесяти кілограм врожаю в рік. Така велика кількість слив перевантажує гілки, тому варто їх підперти, щоб уникнути надлому. Так як Євразія зацвітає рано, то і плодоносить однією з перших – в кінці липня або початку серпня в залежності від погодних умов поточного сезону.

При цьому сливи встигають в кілька хвиль і збирати їх краще в 3-4 прийоми, щоб уникнути загнивання врожаю. Можна зняти врожай з дерева за 7-10 днів до остаточного дозрівання – в такому випадку сливи «дійдуть» до повної зрілості, але при цьому будуть довше зберігатися (до 3 тижнів при температурі близько 0 градусів).

Сливовий джем – відмінне ласощі, яке можна приготувати з плодів Євразії

Слива Євразія починає плодоношення, як правило, на 4 – 5 рік. У перші роки урожай з 1 дерева становить 15-20 кг, потім поступово збільшується, і після 8 років досягає 30-40, а в урожайні роки і до 50 кг.

Збір врожаю зазвичай проводять в декілька етапів – починають на початку серпня і в кінці місяця закінчують. Якщо зливу призначена для зберігання, то збирати її потрібно за 6-7 днів до повного дозрівання. Зібрані таким чином плоди, можуть зберігатися в холодильнику до 20 днів при температурі 0 ° С.

Слива сорти Євразія прекрасно підходить для консервування. Єдине, на що не варто переводити плоди, так це на приготування компотів. Через пухкої м'якоті компот може вийти каламутним. Зате варення, джеми, мармелад, конфітюри і повидло відрізняються гарним смаком і приємним ароматом. З сливи Євразія можна приготувати пастилу, соки, вина, наливки і навіть чорнослив. Багато господинь, використовуючи кисло-солодкий смак плодів і додаючи різні спеції, готують на зиму всілякі соуси до м'яса, риби і овочів.

З сливи виходить чудовий джем

Рекомендації по вирощуванню

Основним моментом цього етапу є стримування зростання дерева шляхом форміровкі його крони. Як і для всіх високорослих дерев, для Євразії 21 логічно застосувати разреженно-ярусні формування. Для цього слід:

  • Навесні наступного після посадки року сформувати перший ярус скелетних гілок в наступному порядку:
    • Вибрати на стовбурі 2-3 гілки, розташовані на відстані 15-20 см одна від одної і спрямовані в різні боки, причому нижня повинна розташовуватися в 30-40 см від землі.
    • Вкоротити їх на 60-70%.
    • Всі інші пагони видалити.
  • Центральний провідник вкоротити на 20-30%.
  • Через рік аналогічним чином сформувати другий ярус, залишивши в ньому 1-2 скелетних гілки.
  • На 4-5-й рік після посадки формують третій ярус, в якому також буде 1-2 гілки.
  • Одночасно обрізають центральний провідник над підставою верхньої скелетної гілки. Як і для всіх високорослих дерев, для Євразії 21 логічно застосувати разреженно-ярусні форміровку

У перші 2-4 роки також необхідно звертати увагу на стримування зростання швидкозростаючих гілок, скорочуючи їх при необхідності восени одночасно з санітарної обрізанням. Влітку виробляють так звану карбування молодих пагонів шляхом їх укорочення на 10-20 см, що сприяє утворенню додаткових обростають гілочок. Це, в свою чергу, служить стимулом для збільшення кількості плодових бруньок і росту урожайності.

І також слід регулярно стежити за станом крони, не допускаючи сильного загущення внутрішнього обсягу. Для цього вирізають ростуть усередину і нагору пагони, а також видаляють сухі, хворі та пошкоджені гілки.

Як многіекосточковие культури, слива Євразія, опис якої представлено в огляді, любить добре прогріваються ділянки, розташовані на височинах. Підбираючи місце для посадки сливи, враховують можливість підходу або близького стояння грунтових вод. Такі ділянки непридатні: культура не зможе якісно розвиватися, буде страждати від підмерзання, камедетеченія і загине.

Кращими грунтами для сливи Євразія визнані водо- і повітропроникні суглинки. Висаджують її з урахуванням вже зростаючих плодових дерев на ділянці. Молоді сливи розташовують з південного боку посадок на відстані 5-6 метрів. Недоліком Євразії вважається високорослої дерева і тому необхідно враховувати цей аспект.

Відгуки садівників

У регіоні з холодними зимами сорт Євразія 21 стане прекрасним вибором. Однак початківцям садівникам варто віддати перевагу більш класичним сортам сливи, щоб не сумніватися в запильниках і збирати нехай і менший, але стабільний урожай смачних плодів.

Євразія дуже рано цвіте, коли ще відносно холодно. У мене вона рясно цвіла щовесни, але плодів не зав'язувала. Крім неї, були на ділянці Ренклод Колгоспний, Волзька красуня, Мирна. Одного разу була рання, спекотна весна і при тих же запильниках вся зливу була в плодах. Це був перший і останній урожай. Після рясного плодоношення вона відразу вимерзла.

У Євразії оч.узкій спектр можливих запилювачів. У мого приятеля в саду є Скороспілка червона. Врожайністю Е-21 він оч.доволен (зокрема, після цієї зими і за результатами сверхжаркого літа). Ще однією перевагою цього сорту є його висока зимостійкість. Звідси, щоб «не розчаровуватися», прищепити в крону Е-21 скороспілками кр. І ведіть її маленької гілочкою – тільки для запилення.

Євразія дуже рано цвіте, коли ще відносно холодно. У мене вона рясно цвіла щовесни, але плодів не зав'язувала. Крім неї були на ділянці Ренклод Колгоспний, Волзька красуня, Мирна. Одного разу була рання, спекотна весна і при тих же запильниках вся зливу була в плодах. Це був перший і останній урожай. Після рясного плодоношення вона відразу вимерзла

Уже виведений з Держреєстру. Підозрюю, що за такі недоліки, як за неодновременное дозрівання плодів при високому зростанні дерева і за можливе розтріскування плодів.

Самобесплодни сорти і вузьке коло запилювачів часто залишають садівника без врожаю. Цей факт додає скепсису при оцінці цієї сливи, що приносить плоди відмінної якості. Тому рекомендувати до вирощування Євразію 21 можна тільки старанним садівникам, які забезпечать їй якісне запилення (наприклад, прищеплюючи в крону пагони сорти-запилювачі), своєчасні обрізки та інші етапи догляду.

  • Петро Володимирович Садовніков

Добридень! Мене звуть Петро Володимирович. Мені 63 роки. За освітою – інженер-механік.

Оцінюючи сливу сорту Євразія, можна сказати, що це один з небагатьох зимостійких сортів з високою врожайністю і хорошим смаком плодів.Має ряд недоліків, але, при дотриманні нескладних вимог по догляду, може давати рясні врожаї довгі роки.

За та проти

Одним з головних переваг даного сорту є його висока морозостійкість (коріння можуть витримувати низькі температури з відміткою двадцять один градус нижче нуля), короткий термін адаптації на новому місці, підвищений імунітет до хвороб і шкідників. Крім того, плоди дерева здатні тривалий час зберігати свою свіжість і поживність.

Якими ж недоліками володіє зливу сорти Євразія? Відгуки досвідчених садівників показують, що більша висота дерева перешкоджає зручному збиранню врожаю, а швидке зростання гілок доставляє незручність через необхідність регулярної обрізки.

Крім того, багатьох дачників обтяжує те, що слива Євразія 21 самостерільна. Так як її пилок абсолютно бездіяльна, запилюють цвітіння такі сорти слив, як Волзька красуня, Ренклод колгоспний, Пам'ять Тімірязєва, Скороспілка червона та інші. Тому садівникам рекомендується висаджувати ці дерева недалеко один від одного.

Ще однією негативно особливістю сорту Євразія є його схильність до такого захворювання, як клястероспоріоз.

З чого ж почати культивування сливи, якщо ви вирішили зайнятися її вирощуванням?

робимо лунки

Який величини повинні бути посадочні лунки? Найкраще вирити ями діаметром один метр і глибиною в вісімдесят сантиметрів. Якщо ви плануєте посадити кілька дерев, то відстань між лунками необхідно встановити в три-чотири метри. Тоді крони дерев не будуть загороджувати один одного від сонця, а коренева система не буде сплітаються і перемішуватися.

Дно лунки слід підживити мінеральними добривами (змішати з тридцятьма кілограмами перегною двісті грам суперфосфату і доломітового борошна, а також тридцять-сорок грам сульфату калію).

Навесні, безпосередньо перед висадкою саджанців, лунку треба ще раз підживити корисними добривами (в двадцять кілограм компосту додати тридцять грамів карбаміду і склянка золи). Це необхідно, щоб молоде деревце скоріше прижилося і стало краще розвиватися.

Після цього на дно ями встановлюється міцна дерев'яний кілок, який буде фіксувати і підтримувати тонке молоде деревце.

Висаджування в грунт

Перед висаджуванням саджанець слід замочити у воді на кілька годин, а потім визначити його в середині лунки. Коріння сливи необхідно ретельно розправити, після чого присипати грунтом і притоптати.

Слідом за тим саджанець прив'язують до кілочка (попередньо обрізавши його так, щоб від поверхні землі залишилося шістдесят-сімдесят сантиметрів), а саму лунку добре заливають двома відрами води. Далі необхідно буде замульчувати місце посадки сухим листям, травою або тирсою.