Щеплення яблуні в вересні

Щеплення яблуні в вересні. Як вибрати час для щеплення

Популярні матеріали

Today's:

Щеплення яблуні в вересні. Як вибрати час для щеплення

Щеплення яблунь, може виконуватися цілорічно. Але у кожного виду і сорту є свої особливості вегетації, тому розроблені рекомендації для кожного сезону.Зимова щеплення виконується при плюсовій температурі повітря: в опалювальному приміщенні. Унаслідок специфіки, її нерідко називають «настільною». Зимова щеплення актуальна для молодих рослин, які планують висаджувати навесні. Для виконання способу є свої правила:
    оптимальний час проведення – з січня по березень;
  • не можна прищеплювати рослини за два тижні до посадки;
  • щепа повинен бути вилучений у донора до настання заморозків, при температурі не нижче – 8 ° C;
  • до моменту щеплення прищепа і підщепа повинні зберігатися при 0 ° C;
  • за два тижні до проведення процедури підщепу переносять в приміщення з позитивною температурою повітря;
  • підщепу переносять в тепле приміщення за 2-3 дня до початку робіт;
  • щеплені рослини до посадки зберігають при плюсовій температурі повітря.
Зимова щеплення яблуні – клопітка заняття. Тому досвідчені садівники воліють виконувати цю процедуру в іншу пору року.

осінь

Період підготовки до зими, що супроводжується уповільненням сокоруху, не найвдаліший час для щеплення яблунь. Вона в цей час, швидше вимушена, ніж необхідна. Виконується в ситуаціях, коли є щепу рідкісного сорту і немає можливості зберегти його до настання весни.Правила проведення осінньої щеплення яблунь
  1. Виконується в теплу безвітряну погоду.
  2. З початку вересня оптимальний спосіб – окулірування.
  3. До середини осені допустимо прищеплювати яблуні способами «в розщепів», «за кору».
  4. Під час виконання робіт температура повітря повинна бути не нижче -15 ° С.

Найбільш висока ймовірність приживлюваності щеп у молодих підщеп.Літня щеплення добре переноситься рослинами. Але її бажано виконувати, починаючи з другого періоду сокоруху – з першої декади серпня. У регіонах з теплим кліматом це оптимальний час для окулірування «сплячим» оком. Припустимо виконання і інших способів щеплень.

весна

Весна – найвдаліший час для щеплення не тільки яблунь, а й багатьох інших дерев і чагарників. На початку сезону у рослин починається рух соків, підвищується імунітет, періоди загоєння і відновлення проходять без ускладнень. Це відноситься не тільки до рослин-підщепи, а й до тих, які виступлять в якості донорів.Багато садівники в своїй роботі вважають за краще орієнтуватися на місячний календар. В цьому відношенні найбільш вдалий час для робіт з рослинами – зростаючий місяць.

Правила весняного щеплення:

  • Температура повітря повинна бути позитивною, погода – безвітряної;
  • найкращий час доби – ранок або вечір.

Щеплення яблуні секатором. Щеплення яблуні і груші

У даній статті ми розповімо про щеплення яблуні і щеплення груші, а також про те, як використовувати в щепленні даних культур прищеплювальний секатор.Яблуня (Malus) – відноситься до роду листопадних чагарників і дерев, що належать до сімейства розоцвітих (Rosaceae). Всього вона об'єднує в собі близько 36 видів, безліч гібридних форм і різновидів. Переважна кількість сортів яблуні малоазіатського, європейського, північноамериканського і закавказького походження являють собою гібриди одного виду – домашньої яблуні.Яблуня досить світлолюбна, до тіні витривала, але в разі зростання на затіненому ділянці не слід чекати від неї високої врожайності, а в густій ​​кроні плоди менш інтенсивно забарвлені і не здатні вирости до своїх максимальних розмірів. Найбільш сприятливими для даного дерева є чорноземні, сірі лісові і дерновоподзолістиє грунту, мають необхідні поживні елементи.Грунти з високими ґрунтовими водами, надмірно заболочені або, навпаки, піщані і засолені швидко виснажують яблуні і призводять до їх ранньої загибелі.За формою крони розрізняють кілька типів яблунь.Колонновидні яблуні прекрасно підходять для маленьких садів. Вони ростуть в один стовбур, бічні гілки майже не утворюються, висота такої яблуні не більше 1,5-2 метрів. Їх можна навіть вирощувати в діжках, скажімо, на терасі або балконі. Вибір сортів колонновидних яблунь не дуже широкий. Наприклад, «Президент» – десертний позднелетний сорт з великими яблуками, дуже скороплідний, зимостійкий, стійкий до хвороб, а при підвищеному догляді і урожайний. «Валюта» – десертний зимовий сорт з дуже смачними плодами середнього і великого розміру, дуже скороплідний, високоврожайний, з помірною зимостійкістю і повністю імунний до парші. «Останкіно» – десертний осінній сорт з великими плодами, достатньо солодкими, з приємним ароматом, досить скороплідних, урожайний, среднезімостойкій і стійкий до хвороб. «Медок» – літній сорт з великими солодкими плодами, що володіють медовим ароматом, скороплідних, урожайний, з дуже високою зимостійкістю, стійкий до хвороб. Із зарубіжних сортів варто назвати «Bolero», «Waltz», «Red River», «Polka», «Garden Fountain», «Golden Gate», «Moonlight», «Sunlight».

Щеплення дерев терміни. Щеплення плодових дерев, терміни і методи щеплення

Вступ

Щеплення плодових дерев – спосіб вегетативного розмноження садових культур. Операція дозволяє з'єднувати підщепу і щепу, зростити їх і отримати з прищепи повноцінне плодове дерево. На одному дереві можна отримувати плоди різних сортів, навіть різних видів, головне, щоб їх терміни дозрівання збігалися.
Робити щеплення можна рослини близькі по ботанічної класифікації. Зростаються яблуня, прищеплена на яблуню, груша на грушу, абрикос на сливу і т.д. Види, які стоять далі один від одного, приживаються гірше або не приживаються зовсім. Не можна з'єднати вишню і грушу або персик і яблуню.Таблиця сумісності деяких культур в якостей прищепи та підщепиДля того, щоб частина однієї рослини прижилася на гілці іншого, необхідно докласти їх один до одного камбіальними шарами. Шар камбію розташований під корою на межі переходу кори в деревину. Клітини камбію здатні до росту і утворення нових рослинних тканин. Для хорошого приживлення щеплень, камбіальні шари повинні поєднуватися на максимальній площі. Щоб оголити камбіальні шари, на підщепі і підщепі роблять різні зрізи, надрізи, язички і т.д.

Термінологія

  • Підщепою називають частину рослини, яка розташована нижче місця щеплення. Підщепа отримують з насіння (кісточки) або методом вкорінення живців.
  • Прищепа – частина рослини, прищеплювати на підщепу, що володіє потрібними нам сортовими ознаками. Прищепа буде давати врожай.
  • Вегетативне розмноження відбувається частинами рослини, без участі насіння.

загальні рекомендації

  • Для гарної приживлюваності щеплень намагайтеся укладатися в мінімальний час від початку заготівлі живців до кінцевої операції – обмазки садовим варом або іншим спеціальним засобом.
    Досвідченим садівником всі заходи завершуються на протязі декількох хвилин.
    Якщо живці не використовуються відразу, їх можна зберігати в холодильнику або холодному підвалі при температурі від 0 до 3º Цельсія. Для цього їх треба присипати вологим піском або тирсою в ящику, встановивши похило або зберігати пучками, загорнутими в поліетилен.
  • Контакт з атмосферним повітрям розрізів або надрізів кори в зоні щеплення повинен бути виключений. Слідкуйте за ретельністю обмотки стрічкою і обмазки садовим варом, щоб уникнути пересушування тканин рослини, проникнення інфекцій і комах.
  • Користуйтеся спеціальним інструментом і будете виконувати його в робочому стані. Клинки повинні бути заточені, шарніри змащені.
  • Стерилізують інструмент перед роботою і при переході від одного дерева до іншого, щоб не переносити збудників захворювань.
  • Щеплені дерева, особливо при повній заміні крони (і особливо в літній період), потребують підгодівлі і поливу.

Щеплення ранетки. Ось у чому причина деформації огірків

Щеплення в крону ранетки

Покращена копуліровкаСадоводи-любителі нерідко бажають мати більше сортів, а розміри ділянки не дозволяють цього. В такому випадку можна створити дерево-сад шляхом щеплення в крону ряду сортів. Цей прийом, крім того, дозволяє з великим успіхом вирощувати недостатньо зимостійкі, але цінні за якістю плодів сорту.
Найкраще посадити 1-2 дерева зимостійкого сорти ранетки і в їх крону прищепити 5-6 різних сортів яблуні. Як ранеток можна рекомендувати Ранетку пурпурові, Добриню, Ранетку Єрмолаєва. На третій рік після посадки, коли в кроні ранеток буде досить багато гілок, можна приступити до їх перещепленні.

Покращена копуліровкаЧеренкі потрібних сортів для щеплення заготовляють заздалегідь – на початку листопада, після перших снігопадів. Нарізають добре розвинені, але не занадто товсті пагони і зберігають протягом зими в сніжному бурти. Навесні сніговий бурт укривають тирсою або соломою, щоб сніг довше не танув, а живці знаходилися б в сплячому стані. Щеплення починають з моменту розпускання бруньок на підщепі-Ранетки і продовжують до цвітіння. Існує багато способів щеплення, з них можна рекомендувати два основних.Покращена копулировка. Щеплення в крону доцільно робити на висоті 90-120 см від землі, вибираючи в кроні добре розвинені гілки, розташовані під кутом 45-60 ° від стовбура. Беруть взятий зі снігового бурту держак, розрізають його на відрізки з трьома нирками. На нижньому кінці держака гострим прищеплювальним ножем роблять рівний косий зріз довжиною 3-4 см і такої ж зріз на гілки в кроні. Бажано, щоб товщина прищепи та підщепи були однаковими.Покращена копуліровкаНа обох зрізах роблять заріз, починаючи з однієї третини їх довжини і до половини. Живці з'єднують між собою, заводячи язички друг в друга. При цьому стежать, щоб камбіальні шари прищепи та підщепи збігалися, інакше зрощення не відбудеться. Місце щеплення щільно обв'язують смужкою поліетиленової плівки, шириною 1 см. Обмотка повинна бути герметичною. Верхній зріз на черешку замазують садовим варом або пластиліном. На дереві можна зробити 5 і більше щеплень різних сортів яблуні і таким чином створити колекцію сортів. Кожна щеплення згодом перетвориться в велику кісткову гілка, і дерево буде давати різноманітні плоди.

Окуліровка Окуліровка. Її виконують в кінці липня або початку серпня – в період другого сокоруху. У день окулірування нарізають визріли пагони цього року потрібних сортів, ножем або секатором видаляють з них листя, залишаючи лише короткий черешок. На гілках дерева-підщепи роблять зверху Т-подібний надріз кори. Поздовжня частина надрізу повинна бути звернена до центру дерева. Потім на держаку-привої зрізають гострим ножем вічко (нирку) разом з корою. Прихоплювати при цьому шар деревини не слід, інакше він буде заважати зрощенню вічка.

ОкуліровкаДліна зрізу з вічком посередині повинна бути не менше 3 см. На Т-подібному зрізі обережно кінчиком ножа відділяють кору з країв і вставляють під кору зрізаний вічко з корою. Цю роботу необхідно проводити швидко, не допускаючи підсихання зрізаного вічка. Верхівка вічка повинна бути спрямована на периферію крони. Потім місце окулірування обв'язують поліетиленовою плівкою з залишенням черешка і нирки зовні. Через два тижні треба спробувати злегка покачати черешок вічка. Якщо він легко відпаде, це ознака, що щеплення вдалася. Малодосвідченому садівникові можна про всяк випадок робити кілька окуліровок на одній гілці.

СтроеніеПрі сильному утолщении гілки ранетки обв'язку трохи послаблюють або залишають до весни наступного року (за відсутності перетяжки в місці щеплення). Плівку знімають навесні наступного року під час набрякання бруньок. Прижилися окулірування зрізують на шипик довжиною 8-10 см. Влітку який із, вічка втечу підв'язують до шипиків щоб уникнути відламів. Гілки нижче місця щеплення прищипують, надламують або видаляють. Шипик видаляють, коли прищеплена гілка міцно зростеться з підщепою і зникне небезпека поломов.

Щеплений саджанець Догляд за щепленнями. Коли щеплення приживуться і почнуть активно рости, потрібно за допомогою обрізки кілька разів на літо обмежувати зростання гілок підщепи ранетки, щоб забезпечити хороший ріст щеплених частин. Повністю видаляти всі гілки у ранеток недоцільно, інакше сповільниться розвиток всієї рослини. На другий рік життя щеплень з них формують нову крону. Надмірно довгі пагони вкорочують, щоб викликати краще розгалуження і попередити витягування крони вгору. У наступні роки обрізку з укорочуванням продовжують. Крім того, видаляють гілки, спрямовані всередину крони, загущаючі один одного. Облиственими нижню частину крони ранеток поступово зменшують і зводять нанівець. За 2-3 роки після щеплення повністю формується нова многосортность крона яблуні, дерева вступають в активну плодоношення.

Щеплення яблуні влітку. Коли краще провести щеплення?

Прищеплюють дерева протягом усього року, але в залежності від того, коли проводиться робота, вона відрізняється певними особливостями.

Щеплення яблуні фотоЩеплення яблуні навесніВесна для щеплення дуже вдалий час. З початком руху соків все щепи швидко приживаються, а ранки дерева гояться. Починати цю процедуру можна вже перших місяців, коли вщухнуть холоду, якщо використовуються живці, а в разі нирок (окулірування), роботу відкладають до перших чисел травня.Літня щеплення яблуніКоли навесні щепу не прижився або просто довелося відкласти процедуру, можна провести її в літні місяці. Приблизно в останніх числах липня можна знову почати працювати в саду. Щеплення яблуні в серпні дозволяє отримати здорове сильне рослина в короткий період.Щеплення яблуні влітку робиться в теплих кліматичних зонах. А найкращим методом вважається окулірування «сплячою» ниркою.