Огірок Завірюха опис і характеристика сорту врожайність з фото

Огірок Завірюха опис і характеристика сорту врожайність з фото

Що являє собою сорт?

Стебла у цього виду потужні і сильні. На одному вузлику може розміщуватися від п'яти плодів і більше. Самі огірки за кольором темно-зелені, мають циліндричну форму, довжиною – в середньому вісім сантиметрів. Огірки рідко гірчать, на шкірі досить помітні горбики.

Цей сорт прекрасно підходить для теплиць – може рости і в плівкових, і в скляних. Непогано росте і у відкритому грунті. Ось які основні характеристики має сорт Корнішон Маша F1 (гібрид):

  • відноситься до самозапильних видів
  • відноситься до одних з найбільш ранніх – дає перші плоди вже через 35-37 днів після посіву
  • стійкий до більшості хвороб, які вражають огірки
  • має хорошу врожайність
  • прекрасно підходить для засолювання і консервації.

Вивчаючи опис, дачник приймає рішення, чи є огірок відповідним. Особливістю виду є обмежені бічні пагони.

  • Партенокарпічний.
  • Зріє протягом 36-37 днів.
  • Квітки жіночі.
  • Зав'язі пучкові в них 3-4 огірка.
  • Колір: темно-зелений, з білою смугою.
  • Форма: циліндрична.
  • Довжина: 7-8 см.
  • Вага: 65-70 м
  • Смак: без гіркуватості характерною для рослини.

Сорти білокачанної капусти для засолювання і квашення

Герман F1

Старий знайомий, насіння якого продають багато фірм: Агресія, Уральський дачник, Будинок насіння, Пошук, Російський город тощо. Незмінно з року в рік радує своїх прихильників не тільки обсягами врожаю, а й чудовою якістю огірочків. Вирощується на грядках і в захищеному грунті. Чи не гірчить. Детальніше

описаний в спеціальному матеріалі «СІО».

артист F1

Насіння можна знайти у кількох фірм: Пошук, Уральський дачник, Агроеліта, Елком, Гавриш і т.д. Який не потребує запилення голландський гібрид. Підходить для будь-якого виду вирощування, в тому числі спокійно росте не тільки в сонячних місцях, але і в півтіні. Стійкий до багатьох вірусних та бактеріальних інфекцій. Повний опис

є в окремій статті нашого порталу.

За відгуками, саме фірма Гавриш є оригінатором цього сорту і рослини з цього насіння найбільш близькі до заявленим властивостям. Досить популярний гібрид, який показав незмінно хороший результат в 2018 році. Активно вирощується в будь-якому вигляді грунту. Любимо городниками за відсутність гіркоти. Один з небагатьох сортів, які добре солити в бочці. Сорту Мурашка F1 присвячений окремий матеріал «СІО».

Адам F1

Насіння цього сорту можна знайти у наступних компаній: Сибірський сад, Пошук, Агростиль, Гавриш, Престиж та ін. Тіньовитривалий голландський гібрид став улюбленцем багатьох дачників, не дивлячись на середньостиглий. Славиться високими показниками врожайності і стійкістю до різних огірковим хвороб. Детальні характеристики

можна знайти в спеціальній статті.

Огірки вважаються ультраранні по терміну дозрівання, якщо можливість зірвати перші огірочки з'являється раніше, ніж закінчиться період в 40 днів від сходів. Такі сорти дуже часто використовують для посіву в два оберти. У цьому випадку на другий оборот (літньо-осінній) гібриди починають зав'язувати плоди ще раніше. Однак варто враховувати, що при посіві на грядці без укриття термін появи плодів може відсунутися на 7-10 днів.

Російський гібрид. Батога середні. Наростання бічних пагонів убоге. Квітки жіночі. Зав'язь пучком в 4-5 штук. Горбки великого розміру. Колір у крупнобугорчатий огірочків темнозелений з білими смугами (російська сорочка). Довжина до 8 см. За відгуками, відмінно плодоносить практично в будь-яких умовах. Однаково гарний і в салаті, і в закрутки.

Жаростійкий і холодостійкий турецька гібрид. Зав'язується при будь-яких умовах. Пучок по 3-5 штук. Плодоносить довго, до холодів. Огірочки правильної форми. Горбки великі. Довжина до 14 см. Сподобався городникам за феноменальну стійкість до негативних погодних умов (спека, холод, похмуро, занадто волого).Після будь-яких погодних катаклізмів добре відновлюється. Однаково підходить і для свіжого салату, і для засолювання.

Голландський гібрид. Батога середні. Квітки жіночі. Горбки дрібні. Опушення біле. Овочівники окремо відзначають їх швидкий розвиток ще зі стадії розсади і раннє настання плодоношення. Використання універсальне.

Огірки вважаються ранньостиглими по терміну дозрівання, якщо поява перших огірочків планується на 40-45 день з моменту сходів насіння. Такі сорти, мабуть, є найбільш популярними і затребуваними серед городників. Як і ультраранні, цілком підходять для посіву в два оберти. Посадка цих гібридів у відкритий грунт може зрушити терміни появи перших огручіков на тиждень або трохи більше.

Турецький гібрид. Показав гарні результати на відкритих грядках. Допускає формування і в один, і в кілька стебел, може спокійно рости в розстил. Зав'язь букетний. Горбки середні. Дуже колючий. Довжина до 14 см. Сподобався городникам за можливість швидко отримати хороший урожай. Додатковий плюс, що при переростання зростає в довжину, а не в ширину. Відсутні порожнечі. Хороший смак і аромат. Однаково підходить і для свіжого салату, і для засолювання.

Огірки вважаються середньоранніми по терміну дозрівання, якщо їх зростання плодів починається через 45-50 днів від сходів насіння. Такі сорти досить часто висівають трохи пізніше, щоб отримувати свіжі огірочки до самих холодів.

Голландський гібрид. Плетистими кущ із середнім розміром листя. Огірочки крупнобугорчасті. Довжина до 12 см. Самі плоди не «стрункі», а «пузатенькі». Любителі цього сорту радять збирати його частіше, щоб не роздувався занадто сильно. Використання універсальне.

Жаростійкий японський гібрид. Слабоплетістий. Квітки жіночі. Зав'язь пучком по 2-3 штуки. Огірочки гладенькі. Довжина до 17 см. Овочівники окремо відзначають їх чудовий смак. Використання, як правило, салатну. За відгуками, смачно виходять і в маринованому вигляді.

Огірки вважаються середньостиглий, якщо початок плодоношення орієнтовно настане на 50-60 день з моменту сходів. Такі сорти досить при посіві одночасно з ранніми дозволяють заповнити проміжок між двома оборотами. Якщо ж посіяти їх трохи пізніше, можна ласувати свіжими плодами до заморозків.

Турецький гібрид. Цей сорт вважається середньостиглих при вирощуванні в першому обороті (весна-літо). У другому обороті (літо-осінь) дозрівання починає набагато раніше (через 30-35 днів). Добре відчуває себе в незахищеному грунті в кліматичному поясі Середньої смуги Росії. Спокійно ставиться до вирощування без формування.

Батога середні. Бадилля потужна, листя великі. Короткі междоузлия. Горбки великого розміру. Довжина до 13 см. Тонка шкірка. За відгуками, в порівнянні з в'ятичів, менша кількість зав'язей в цілому, але врожайність все одно висока. Добре відгукується на підживлення. Може використовуватися на салати і для консервування.

Голландський гібрид. Кущ потужний. Батога середні. Квітки жіночі. Зав'язь по 3-4 штуки в пучку. Горбки дрібні. Шипи білі. Довжина до 10 см. Овочівники окремо відзначають можливість отримання гідного врожаю в будь-літо. Може спокійно вирощуватися на Уралі, в Сибіру і в північних регіонах. Призначення сорту універсальне.

Японський гібрид. Цей сорт вважається ультраранні. Кущі не дуже розростаються, що зручно для грядок. Слабоплетістий. Огірочки дуже колючі. Шкірочка не жорстка. Огірочки частобугорчатие. Довжина до 12 см. Не переростають в товщину. Полюбився багатьом дачниками за те, що відмінно зав'язує плоди навіть за відсутності сприятливих умов. Може використовуватися в свіжому вигляді і для консервації.

Холодостійкий голландський гібрид. Цей сорт вважається ранньостиглий. Має хорошу адаптивностью і стресостійкість. Кущі середньорослі. Листя рідкісні. Огірочки з тонкою шкіркою. Горбки дрібні. Овочівникам подобається стабільна, однорідна віддача врожаю протягом усього плодоношення.Гарний для салатів і засолювання.

Голландський гібрид. Цей сорт вважається середньоранніх. Дорослий кущ не розростається далі середнього розміру. Плетистими теж середня. Огірочки-корнішони з білошипий і мелкобугорчатие. Довжина до 12 см. Городники окремо відзначають його врожайність на тлі підвищеної стійкості до різних кліматичних і погодних примх. Подобається їм і тривалий плодоношення сорти. Плоди можна використовувати для будь-яких страв.

Не дивлячись на те, що для запилення потрібні бджоли, протягом багатьох років поспіль показує хороші результати в незахищеному грунті. Сорт цей вважається ранньостиглий. Батога довгі. Квітки змішані. Зав'язь поодинока. Горбки досить великі, але рідкісні. Довжина до 11 см. Любимо городниками за тривалий плодоношення, холодостійкість і смак при засолюванні.

Голландський гібрид. Цей сорт вважається ультраскоростиглий. Не має потреби в формуванні. Кущ компактний. Квітки жіночі. Урожай віддає швидко і дружно. Огірочки бурошіпие, з великими горбками. Довжина до 12 см. Городникам подобається за стійкість до несприятливих умов і хвороб. Призначення універсальне.

Швейцарський гібрид. Цей сорт вважається ранньостиглий. Батога середні. Квітки жіночі. Зав'язь пучок до 6 штук. Віддача врожаю дружна. Огірочки з дуже ніжною шкіркою і яскравим ароматом. Горбки дрібні. Шипи білі. Довжина до 9 см. Подобається городникам за тривалий плодоношення до самих заморозків і лежкість. Вважається універсальним сортом. Ідеальний для консервування корнішонами.

Російський гібрид. Цей сорт вважається середньоранніх. Розгалуження середнє. Квітки жіночі. Плоди віддає дружно. Одночасно утворюється багато зав'язей. Огірочки білошипий чатсобугорчатие. Довжина до 11 см. Стійкий до захворювань. Полюбився городникам як урожайний сорт. Використання – універсальне. Ідеально підходить для заготовок у вигляді пікулів і корнішонів.

Високоврожайний російський гібрид. По термінах дозрівання належить до ультраскоростиглий. Плетистими кущ із середніми за розміром листям. За відгуками овочівників, найбільше цей сорт любить формування в одне стебло. Обов'язково потрібно звертати увагу на прищипивание бічних пагонів протягом всієї вегетації. Квітки жіночі. Зав'язь пучком по 2-3 шт. Шкірочка Токаю, гладка. Смак без гіркоти. Любителі цього сорту радять збирати його регулярно, раз в 3 дня.

Жаростійкий російський гібрид. Цей сорт вважається ранньостиглий. Добре зростає і на грядці, і в тунелі, і в теплиці. Розгалуження обмежена. Квітки жіночі. Зав'язь в пазусі по 2-4 штуки. Гладка шкірка, дуже тонка. Колір огірочків насичено-зелений. Довжина до 14 см. Стійкий до багатьох захворювань. Полюбився багатьом дачникам за яскравий, трохи солодкий смак.

Російський гібрид. Цей сорт вважається ранньостиглий. Показники зростання і плетистих середні. Зав'язь пучком мінімум з 2 штук. Огірочки гладкі, правильної форми. Довжина до 18 см. За відгуками овочівників, має солодкуватий насичений смак.

Російський гібрид. Цей сорт вважається середньостиглих. На відміну від багатьох «побратимів» цей огірок, явно вважає за краще рости в тепличних умовах. Відкриті грядки не для нього. Батога довгі. Посилено відрощує бічні пагони. Квітки жіночі. Плодоношення масове. Огірочки гладкі з невеликим борозенками і рідкісними горбками. Довжина до 25 см. Дачники цінують за смакові якості, гарну віддачу врожаю і відмінну схожість.

На цьому рейтинг кращих сортів огірків за підсумками 2018 року можна завершити. У ньому були розглянуті най-най гідні гібриди різної селекції, які показали вищі результати по декількох напрямках одночасно. Проведіть експеримент і посадіть в 2019 кілька сортів з нашого списку! Вони обов'язково порадують відмінним урожаєм.

Для нормального розвитку рослин потрібен регулярний полив. Поливати треба теплою водою у вечірній або ранковий час. Частота поливів – 1 раз в 1-3 діб.Воду слід лити між рядами, не допускаючи попадання на корені і листя. Це допоможе не допустити зараження гниллю. Після поливу слід проводити розпушування грунту. Це допоможе не допустити утворення кірки на поверхні землі, і збагатити киснем прикореневу систему рослин. Розпушування треба проводити акуратно і обережно, щоб не пошкодити коріння. Розсаду підгодовують комплексами, які мають в своєму складі азотовмісні сполуки. Після посадки на постійне місце, перегодовувати рослини азотом не рекомендується, інакше піде нарощування листя, що негативно позначиться на зав'язуванні плодів. Органіку вносять 1 раз в тиждень, мінерали – 1 раз в 2 тижні.

Місце посадкитерміни дозріванняСпосіб застосуваннядовжина плодуГрупагладкість плодаспосіб запилення
універсальнийРанньостиглий (35-45 днів)універсальнийКороткі (корнішони) – менше 10 смгібридСільнобугрістиепартенокарпічний
  • Поливають через 3 дня теплою водою.
  • Підгодовують.
  • Періодично прополюють (в міру необхідності), але обережно. Коренева система огірків знаходиться близько до поверхні.
  • Підгортають кілька разів за сезон.
  • Прищипують над п'ятим листком для того, щоб було більше бічних пагонів.
  • На тепличних видаляють бічні стебла вище першого огірка.
  • Обробляють інсектицидами і засобами боротьби із захворюваннями.
  • Мульчують, щоб грунт не пересихав і не розтріскувалася.
  • Постійно збирають плоди, щоб їх кількість не перевищувала 10-16 штук на кущі.
  • Можна обприскувати, але цим ви підвищите ризик грибкових захворювань. Теплиці регулярно провітрюють.

Як правильно доглядати за цим сортом?

Якогось особливого догляду цей сорт огірків не вимагає. Необхідно поливати його два рази в тиждень, в посушливу погоду – кожен день. Для цього потрібно використовувати теплу воду. Обов'язково потрібно прополювати землю навколо огірків, але робити це треба дуже обережно. Так як коренева система огірків знаходиться близько до поверхні, її дуже легко пошкодити.

Кілька разів за сезон огірочки слід підгорнути. Також радимо прищипнуть пагони над п'ятим листочком – це збільшить кількість бічних пагонів. Не забувайте регулярно провітрювати парник. Слідкуйте, щоб кількість огірочків на одній гілці не перевищувало 10-15 штук – зайві треба видаляти. Також огірки треба кілька разів слід обробити інсектицидами.

Для цього сорту обов'язкові підгодівлі. Першу треба провести, коли у огірка сформуються перших два листочка. Другу – через 10-14 днів. Потім підгодовувати приблизно раз в декаду, причому приблизно такою сумішшю: на літр гною – 10 літрів води. Можна додати туди золи – це посилить зростання огірків. Але з добривами не можна переборщити – через це плід може набратися дуже багато нітратів і стати небезпечним для здоров'я.

Лук Ексібішен вирощування розсади та інші особливості сорту вказані в статті.

Про те як виростити цибулю Ексібішен, можна дізнатися зі статті.

І все ж є деякі ознаки, які свідчать про недоотримання огірком деяких речовин:

  • якщо він набуває форму груші – потрібно вносити калій
  • якщо у огірка кінчик світлішає – не вистачає азоту
  • якщо утворилася «талія» – ви поливали його занадто холодною водою
  • плід кривої – відбулося перехресне запилення гібридів

Огірки сорту F1 мають дуже високу врожайність – з одного куща збирають в середньому 2 кілограми. При цьому збирати плоди радять щодня. Якщо огірочки перетримати на зав'язі, вони перестигнуть і втратять смак. Та й інші зав'язі будуть дозрівати повільніше. Тому збирати огірки потрібно регулярно, але тільки при цьому дотримуючись акуратність. Стебла у огірків дуже ламкі – потягнувши за один, можна обірвати інший.

Як виглядає окучник для картоплі тракторний. вказано в статті.

У статті розміщено відео з докладним описом посадки картоплі під солому.

  • Валентина Петрова, Всеволожский район Ленобласті: «Я вже давно вирощую огірки цього сорту Маша – F1.Мені дуже подобається, що сорт ранній – визріває перший в парнику. І він досить надійний – огірочки жодного разу нічим не хворіли, до борошнистої роси сорт виявився стійкий. Також мені подобається, що огірочки виростають рівні і не дуже великого розміру. Їх можна маринувати і солити в невеликих банках по одному літру, що дуже зручно. Дуже смачні і в солоному, і в консервованому вигляді. Огірочки виростають міцні і хрусткі – просто смакота. »
  • Ніна Константинова, Псковська область: «Я висаджую насіння в торф'яні горщики в кінці квітня, а коли у огірків з'являється третій листочок – пересаджую в бочку з компостом. Ростуть огірочки добре і не вимагають особливо складного догляду. Розгалужуються не дуже сильно, але я все одно прив'язую їх до шпалери. Плоди виходять дуже красиві – зелені рівні з великими пухирцями. Та й смак – просто дивовижний: солодкі, соковиті, без пустот і шкірка не жорстка. У минулому році я садила в парник кілька сортів, але порадувала мене найбільше саме Маша – буду тепер садити тільки їх. »

Гібрид Маша F1 неспроста став одним з найулюбленіших сортів російських садівників. У нього висока врожайність, він стійкий до хвороб і невибагливий в догляді. І в той же час плоди у нього дуже соковиті, солодкі та хрусткі – ніколи не бувають гіркими. Тому багато садівників рекомендують вибирати для теплиць саме цей сорт. Він гарантує, що садівник не буде розчарований отриманим урожаєм і захоче садити саме Машу F1 знову і знову.

  • самозапилюватися (партенокарпік);
  • найраніший (перша продукція з'являється через 37 днів після посіву);
  • придатний для вирощування в теплиці і відкритому грунті;
  • стійкий до основних хвороб;
  • придатний для засолювання і консервації;
  • має високу врожайність.

Розсаду вирощують в маленьких контейнерах для кожного зерна. Адже огірки погано приживаються при пересаджуванні. Для заповнення контейнерів готують суміш із землі (2 частини), перегною (7 частин) і гною (1 частина). Додають мінеральні добрива. Розсаду вирощують при температурі від 20 до 25 градусів, використовуючи парники або яке-небудь тепле приміщення, в якому почне своє життя огірок Маша F1. Посадка проводиться в останній тиждень травня.

Розсаді з трьома або чотирма справжніми листочками до цього часу буде 25 днів. За сім днів до висаджування її починають загартовувати. Перед висадкою рослини підживлюють. У цей час можуть бути пізні заморозки. В такому випадку розсаду вкривають плівкою. Огірки – тропічні рослини, вони не переносять переохолодження і пропадають.

Як же отримати без теплиць огірок Маша F1? Вирощування в такому випадку вимагає менше витрат, але при цьому більше ризик того, що насіння не зійде. Висівати їх можна в середині травня або трохи раніше. Кращу схожість мають насіння після двох-чотирьох років зберігання. Глибина посіву – 2-3 сантиметри. Можна вкрити посіви плівкою або лутрасилом.

Початок цвітіння залежить від температури повітря. Оптимальна температура 27 градусів. При 20 градусах це станеться на десять днів пізніше. А при 32 гр. рослина перестає цвісти і розвиватися.

Якщо харчування недостатньо, листя у огірків жовтіє, зав'язь відпадає. Як дізнатися, якого саме речовини не отримав огірок Маша F1? Опис форми плода допоможе розібратися в цьому. Якщо він має грушоподібну форму, то потрібно внести калій, вузький світлий кінчик свідчить про брак азоту, наявність талії виникає внаслідок поливу холодною водою. Криві плоди можуть вийти при перехресному запиленні різних гібридів.

Підживлення підвищує врожайність, але з нею потрібно знати міру. Надмірна кількість добрив може призвести до зворотного ефекту. Якість огірків погіршиться через підвищеної кількості нітратів, і огірок може стати небезпечним для здоров'я споживачів.

Сорт добре росте в плівкових і скляних теплицях. Під відкритим небом рослина може розвиватися тільки в теплому кліматі.Насіння огірків «Маша F1» бувають блакитного / смарагдового / зеленого кольору. Їх підготовку перед посадкою проводити не варто, так як вони оброблені спеціальним складом. Замочувати теж не потрібно, інакше загубляться всі властивості пестицидів.

Вирощування огірків «Маша F1» здійснюється розсадним і безрассадним способом:

  • Розсадний спосіб дає можливість раннього збору врожаю. Необхідно створити сприятливі умови для зростання (t – 28С, вологість і світло). Для розсади краще вибирати торф'яні горщики, торф'яні таблетки або підручні засоби (так як коренева система слабка, при пересадці може постраждати). На ранніх етапах життя рослина буде перебувати в сприятливих умовах і може краще зміцніти. Після цього можна пересаджувати огірки на постійне місце.
  • У відкритий грунт насіння садять тільки в прогріту грунт, температура якої – не менше 15 градусів. Землю заздалегідь готують (розпушують, підживлюють, зволожують). Викладати насіння в лунки глибиною 1,5-3 см. Після поливають і мульчують для кращої схожості.

Грунт для вирощування огірків переважно вибирати легку, з достатнім вмістом гумусу. Ділянка повинна бути добре освітлений, захищений від вітру і палючих сонячних променів.

Для вирощування краще вибирати шпалерний метод. Він більш виграшний, зручний для збору плодів і догляду. Таким методом огірки садять за схемою – 100х20см. Можливе застосування методу в розстил за схемою – 60х80см. Але так батоги сплітаються, ускладнюючи збір врожаю, а також зростає ризик захворювань.

У теплицях дані гібридні огірки ростуть добре, але вимагають до себе трохи більше уваги, так як закрита грунт менш якісна і може дивуватися шкідливими мікроорганізмами. Вони добре там розвиваються через сприятливого мікроклімату. Тому садівники:

  1. Проводять дезінфекцію. застосовують сірчані шашки, блокують всі щілини і залишають на 5 днів. Такий метод усуває навіть слимаків і кліщів.
  2. Міняють верхній шар грунту 2-3 рази на рік. Це краще робити восени, і не забувати підгодовувати землю органічними добривами.
  3. Розсаду огірків висаджують в теплицях раніше. ніж у відкритий грунт. Грунт перед посадкою попередньо прогрівають, накривши чорною поліетиленовою плівкою. Схема посадки – 100х20 см (шпалерним методом).

Саме трудомістке в агротехнічні заходи – це формування куща. Необхідно прищипнуть всі пагони, вусики і зав'язі. Непотрібні листя рекомендується видаляти і формувати рослину в одне стебло, щоб воно не витрачала свою силу на утворення пагонів. Стебло огірка формують в такий спосіб:

  • в чотирьох нижніх пазухах видаляють всі пагони і зав'язі;
  • в наступних чотирьох залишають по одному листу і по одній зав'язі;
  • в наступних 20 – по 2 листа і 2 зав'язі;
  • в наступних 16 – по 3 листа і 3 зав'язі;
  • інше видаляємо, верхівку прищипують.

Підживлення огірків можна проводити до 6 разів за сезон. Застосовують органічні, мінеральні, калійні, фосфорні добрива. Їх бажано чергувати або застосовувати в комплексі. Поливати через день – в теплиці; вранці і ввечері – на відкритих грядках. Використовувати теплу, відстояну воду.

Прополювати і рихлити ґрунт для насичення коренів киснем. Обробляти огірки препаратами від хвороб і шкідників у міру необхідності.

Сарафанне радіо розносить лише позитивні відгуки про огірки сорту «Маша F1», тому в спеціалізованих магазинах – це один із затребуваних сортів.

«Зростає у мене в теплицях цей вид не перший рік. Добре йде в продажу. Зеленці смачні і однорозмірних. У холодильнику зберігають свої смакові якості до 13-14 днів. Без проблем переносять довгі перевезення, не псуються і не втрачають виду. Універсальний сорт у використанні. Солоні огірки не позбавлені хрускоту і смаку ». Ірина, 42 роки.

«Вирощую« Машу »нарівні з іншими огірками. Анітрохи не поступається в своїх характеристиках. Урожай навіть більше, ніж у перевірених видів.Огірки достигають раніше інших, але переростки можуть бочковаться і жовтіти. Вражаючий смак і аромат. Шкірка ніжна, м'якоть з солодкуватим відтінком. У догляді невибагливі, а врожайність висока (в описі сорту, до речі, на цьому наголошено). Іноді навіть роздаємо сусідам і родичам ». Артемій, 48 років.

Вирощування і догляд

У північних областях вирощування огірків найкраще здійснювати розсадним способом. Дана овочева культура не любить пересаджування, тому посів насіння бажано проводити в спеціальні торф'яні склянки. Грунт для посіву можна придбати в готовому вигляді, а можна приготувати самостійно. Для цього звичайну садову землю змішують з перегноєм і річковим піском.

Насіння треба придбати в спеціалізованому магазині. Гібридні види огірків не припускають самостійного збору насіння з плодів. Закладають насіння в підготовлений грунт на глибину 1,5-2 см. Для швидкого появи сходів треба створити оптимальну температуру – від 20 до 22 градусів.

  • 1 частини піску.
  • 1 частини верхнього шару землі.
  • 2 частини перегною.

Глибина засіву насіння 1,5 см. Рекомендується використовувати торф'яні горщики, вони в землі розкладаються, будучи додаткової підгодівлею молодим рослинам.

Правильний догляд за розсадою полягає в:

  1. Поливі. Не слід заливати розсаду, а й пересихати вона не повинна.
  2. Дотриманні температурного режиму. Після сходів температура не повинна опускатися нижче 17⁰С.
  3. Підгодівлі. Мінімум 2 рази використовувати комплексні добрива з переважанням азоту.
  4. Освітленні. Підростаючої розсаді необхідне сонячне світло 14 годин на добу, при нестачі денного освітлення встановлюють додаткові лампи.

Посадка насінням в грунт здійснюється в період відсутності нічних заморозків, температура землі 15-17 ⁰С. Лунки заповнюють живильною сумішшю, перегноєм, додають невелику кількість деревної золи.

Посаджені насіння накривають плівкою, так вони швидше сходять.

Огірки люблять щоденний полив, воду беруть теплу. Здійснюють процедуру у вечірній час. Для збереження вологи, грядки мульчують або рихлять землю. Підгортання забезпечує доступ кисню до коренів. Крім цього, захищає від нападок шкідників.

Підгодовувати дорослі рослини слід 5-6 разів за сезон, чергуючи органічні добрива і мінеральні речовини.

Гібрид вирощують шляхом висадки розсади і прямого посіву насіння.

Оскільки огірки дуже популярні в регіонах з прохолодним кліматом, часто використовується розсадний метод їх розведення.

Перед посівом посадковий матеріал знезаражують в слабкому розчині марганцю, а також замочують в стимуляторах зростання. Потім насіння перевіряють на схожість – їх поміщають в соляний розчин. Примірники, які спливуть, не придатні до висаджування.

Насіння поміщають в ящики з поживним грунтом на глибину 1,5-2 см.

Висаджений посадковий матеріал сприскують теплою водою і накривають тонкою поліетиленовою плівкою.

При пророщування насіння важливо стежити за температурою в приміщенні – вона не повинна опускатися нижче 15 градусів Цельсія.

Як тільки з'являться паростки, плівку знімають, а ящики з розсадою виставляють на освітлене сонцем місце.

У незахищений грунт саджанці переміщують після того, як закінчаться заморозки.

У районах з теплим кліматом допускається висадка насіння в незахищений грунт. Важливо стежити, щоб температура не опускалася нижче 14-16 градусів за Цельсієм.

Догляд за рослинами

Багато городників відзначають, що огірки сорту Завірюха втрачають свої смакові якості при консервуванні. Тому рекомендують використовувати огірки для приготування літніх страв.

Якщо дотримуватися основні рекомендації по догляду за сортом, то ви отримаєте високий урожай при мінімальних вкладеннях фізичних сил і часу. Сорт порадує дружним дозріванням плодів і невибагливістю.

огірок Вятський F1 – опис і характеристика сорту

Розсаду вирощують в маленьких контейнерах для кожного зерна. Адже огірки погано приживаються при пересаджуванні.Для заповнення контейнерів готують суміш із землі (2 частини), перегною (7 частин) і гною (1 частина). Додають мінеральні добрива. Розсаду вирощують при температурі від 20 до 25 градусів, використовуючи парники або яке-небудь тепле приміщення, в якому почне своє життя огірок Маша F1. Посадка проводиться в останній тиждень травня.

Особливості огірків Беттіна F1 Ворога краще знати в обличчя: все про хвороби огірків Нюанси вирощування огірків в теплиці взимку Опис та відгуки про огірки сорту Директор F1

артист F1

  • Регулярний полив у вечірній час доби теплою і відстояною водою;
  • Часте розпушування землі на ділянках з кущиками;
  • Прополка бур'янів, прибирання бадилля;
  • Мульчування грядок торфом, перегноєм або тирсою;
  • Підживлення кілька разів за сезон органікою і рідкими мінеральними добривами.

Огірки обов'язково слід підгодувати 2-3 рази поживними комплексами з підвищеним вмістом азоту і калію.

При догляді дуже важливо стежити за станом грунту – не допускати його перезволоження і застою вологи. Недотримання цієї рекомендації може призвести до псування незміцнілої і слабку кореневу систему рослин.

Гібрид відмінно захищений від таких небезпечних захворювань:

  • Несправжня борошниста роса;
  • Оливкова плямистість;
  • Справжня борошниста роса;
  • Пероноспороз.

Щоб уникнути появи на ділянці грибків рослини обробляють спеціальними біологічними препаратами.

Комах відлякають висаджені на городі пахучі трави або обприскування кущиків відварами рослин. Мульчування грядок гілками хвойних дерев, тирсою або соломою захистять посадки огірків від навали слимаків.

Оглядовий сорт характеризується чудовою урожайністю. З квадратного метра збирають 14-15 кг стиглих зеленцов.

Оскільки огірки Завірюха (F1) відмінно витримують прохолодну температуру, їх вирощують на всій території Росії. У південних частинах країни гібрид висаджують в незахищений грунт. У середній смузі оглядовий сорт вирощують під плівкою, а в північних регіонах – в опалюваних теплицях.

Городники і дачники залишають на форумах численні відгуки про гібрид Завірюха (F1). Огірки цінуються за високий урожай, смачні плоди без найменшої гіркоти. А за рахунок витривалості до холодній температурі оглядовий сорт ідеально підходить для вирощування в різних кліматичних зонах нашої країни.

Нове покоління партенокарпических (які не потребують запилення) гібридів, які поєднують в собі обмежений зростання з потужною одночасної віддачею врожаю рослина формує до 15 однакових плодів одноразово. При цьому відсоток партенокарпії 100%, що гарантує отримання плодів практично в будь-яких условіях.Гібрід ультраскоростиглий від сходів до першого збору плодів 37-38 днів.

Рослина середньоросле з дуже слабким відростанням бічних пагонів (особливо в нижньому ярусі рослини). Тип цвітіння виключно жіночий. Зав'язь пучкова 4-5 плодів. Зеленець маленький довжиною 6-8 см, масою 60-68 г, темно-зеленого кольору з білими смугами, овально-циліндричної форми, крупнобугорчатий, опушення складне, буре. Гібрид стійкий до справжньої і несправжньої борошнистої роси. Використання споживання в свіжому вигляді та консервування.

Для регіонів з прохолодним кліматом неоходім розсадний спосіб вирощування. Насіння висівають в торф'яні горщики діаметром 10 см із спеціально підготовленою грунтом (2 частини перегною, 1 частина дернової землі, 1 частина піску), на глибину 1,5 см. Температура повітря і грунту повинна бути 20-23 ° С. Грунт повинен бути рівномірно зволожений (не допускається перелив і закисание грунту).

Огірок ЗАВІРЮХА F1 (ураганне плодоношення, 100% партенокарпії) Рослина середньоросле з дуже слабким відростанням бічних пагонів (особливо в нижньому ярусі рослини). Тип цвітіння виключно жіночий. Зав'язь пучкова – 4-5 плодів. Зеленець маленький – довжиною 6-8 см, масою 60-68 г, темно-зеленого кольору з білими смугами, овально-циліндричної форми, крупнобугорчатий, опушення складне, буре.

Гібрид стійкий до справжньої і несправжньої борошнистої роси. Використання – споживання в свіжому вигляді та консервування. Для регіонів з прохолодним кліматом необхідний розсадний спосіб вирощування. Насіння висівають в торф'яні горщики діаметром 10 см із спеціально підготовленою грунтом (2 частини перегною, 1 частина дернової землі, 1 частина піску), на глибину 1,5 см.

Температура повітря і грунту повинна бути 20-23 ° С. Грунт повинен бути рівномірно зволожений (не допускається перелив і закисание грунту). Після появи сходів, в процесі росту рослин, не допускати зниження температури нижче 14 ° С. Зробити 1-2 підживлення повним мінеральним добривом з переважанням азоту. Розсада висаджується, коли мине загроза заморозків.

Нове покоління партенокарпических (які не потребують запилення) гібридів, які поєднують в собі обмежений зростання, з потужною одночасної віддачею врожаю. Рослина формує до 15 однакових плодів одноразово. При цьому відсоток партенокарпії 100%, що гарантує отримання плодів практично в будь-яких умовах. Гібрид ультраскоростиглий – від сходів до першого збору плодів 37-38 днейФасовка: 8 шт.

Гібрид є партенокарпік і не вимагає участі комах для запилення. Кущі помірно плетуться, центральний втечу необмежений в зростанні.

  • індетермінатний зростання;
  • короткі бічні гілки;
  • кущі середньорослі;
  • в 1 вузлі від 3 до 5 огірочків.

Цвітіння рясне відбувається в ранні терміни. За 1 раз з 1 куща збирають до 15 корнішонів. Плоди високотоварні і красиві, підходять для універсального застосування. З них виходять відмінні салати і закуски, нарізки і асорті. В консервації і засолити огірочки мають сильним незабутнім смаком.

  • довжина 6-8 см;
  • маса 60-70 г;
  • шкірка яскраво-зелена;
  • горбки великі;
  • опушення біле;
  • м'якоть ніжна, соковита, хрусткими.
  • привабливий вигляд;
  • здатність до плодоношення в несприятливих умовах;
  • хороша транспортування і зберігання;
  • універсальність культивування;
  • вирівняність і товарність;
  • використання в свіжих і консервованих стравах;
  • висока схожість;
  • стабільна врожайність.
  • потреба в поливах, підгодівлі.

При вирощуванні у відкритому грунті з 1 м2 збирають 7-10 кг, на тепличних ділянках з 1 м2 віддача врожаю становить 12-16 кг (при дотриманні агротехніки).

Гібридний сорт успішно культивують у різних умовах – теплицях тимчасових і обігріваються, а також на неприкритих грядках. Під час висадки на постійне місце дотримуються відстані між кущами в 50 см.

Культивацію проводять стандартним способом. Кущах потрібні:

  • полив регулярний і помірний;
  • прополка і розпушування;
  • мульчування.

Так як сорт вирощують в північних регіонах, насіння висівають на розсаду з середини і до кінця квітня. Готують родючий добре дренований субстрат, використовують універсальну суміш або змішують такі компоненти:

  • 2 частини дерну;
  • 1 частина компосту;
  • 1 частина перегною;
  • 1 частина торфу;
  • 1 частина піску.

Додатково для підвищення поживності вносять суперфосфат і солі калію. Насіння загортають на глибину 2 см. Землю злегка утрамбовують. Шухлядки до сходів тримають під плівкою.

Гібрид відрізняється міцним імунітетом і практично не хворіє такими небезпечними інфекціями – ВВП, МР, ЛМР. При недотриманні норм догляду, закисании грунту високий ризик кореневої гнилі.

Завірюха це ранній гібрид огірка від агрофірми Біотехніка (міста Санкт-Петербург). Реокмендован виробником для вирощування в закритому грунті (плівкові теплиці, парники та ін. Господарства). Авторами сорти є Л.Г. Красніков і А.Н. Кононов.

Сорт не вимагає залучення бджіл для запилення квітів (партенокарпічний). Від сходів до початку плодоношення потрібно всього 37-38 днів. Якщо в регіоні посадки температура знижена, то краще цей сорт садити шляхом розсади.

Рослини виростають середньорослі, в основному з жіночими квітками, зростання основної гілки не обмежений квіткової пензлем. Бічні гілки ростуть слабо. Листова пазуха містить від 3 до 5 зав'язей.Листя рослини зеленого кольору і середніх розмірів.

Плід циліндричної форми, містить горбки середнього розміру. Довжина становить всього 6-8 см, вага 70-80 г. При досягненні довжини огірочка 5-6 см, вони починають набирати зростання в широчінь, з цього хто не хоче їсти «піжонів» краще збирати їх вчасно.

Зелена шкірка, до верхівки трохи світліше. Є білі смужки провідні до середини плода. Шипи бурого кольору з рясним опушенням. Споживачі відзначають солодку і смачну м'якоть. Товарна врожайність становить 14-15 кг. / Кв.м.

Сорт універсального призначення, відмінно проявляє себе в свіжих салатах і в консервації на зиму.

Гібрид має високий ступінь захисту від борошнистої роси, пероноспорозу і оливкової плямистості.

Основними достоїнствами огірка Завірюха можна відзначити:

  • Високу врожайність;
  • Високі смакові якості;
  • ранньостиглість;
  • Опір класичним огірковим захворювань;

Справедливості заради потрібно відзначити важливий недолік – схильність до утворень пустот в середині плоду.

  • Огірок Доломит F1
  • Огірки Зятьок F1
  • Огірок Залицяльник F1
  • коренева гниль
  • Як садити насіння огірків

☀ Удачі, і всіх вам благ! ☀

Головне – щоб вона була добре удобрена і за кілька тижнів до посадки огірків в неї внесли мінеральні добрива. Також цей сорт огірків добре реагує на внесення в грунт коров'яку. Садити сорт Маша F1 треба на грядки, де раніше не росли буряки, дині і кабачки – врожайність огірків знизиться.

Вирощувати ці огірки можна з розсади або без неї. Як її правильно вирощувати? Розглянемо основні етапи.

  • Наталя: «З першого разу не вийшло. Квітів було багато, а зав'язі взагалі немає. Розчарував ».
  • Олександр: «Спробував вирощувати Метелиці на ділянці, залучили обіцянки скороспелости огірків. За підсумками результатів сезону буде прийнято рішення про подальшу долю сорти ».