Як зберегти на зиму морква і буряк в квартирі

Як зберегти на зиму морква і буряк в квартирі. Зберігання моркви і буряка будинку

Популярні матеріали

Today's:

Як зберегти на зиму морква і буряк в квартирі. Зберігання моркви і буряка будинку

Звичайно, можна щоразу купувати овочі, коли виникне бажання приготувати щось смачне, але набагато легше використовувати наявні продукти, які ви ретельно збережіть у своїй квартирі. Тим більше що ближче до зими вартість буряка і моркви значно підвищується. Сьогодні виростити багатий урожай – це важкий і щоденна праця, тому слід докласти максимум зусиль для того, щоб зберегти його до самої весни.

Чи можна зберігати буряк і морква в домашніх умовах? Звичайно. Ці овочі ідеально зберігаються при температурі +2 градуси, але показник вологості повинен показувати не менше 90%.Пропонуємо вам кілька варіантів збереження продуктів в домашніх умовах:

  • Можна скласти морква і буряк в щільні поліетиленові пакети і поставити поруч з балконом або вхідними дверима. Там овочі не почнуть гнити і псуватися від теплого повітря.
  • Якщо у вашій квартирі є засклена лоджія, тоді чому б не обладнати там спеціальний ящик для зберігання овочів? Це відмінний варіант, оскільки там коренеплоди збережуть не тільки свої естетичні, а й смакові властивості.
  • Деякі використовуються балкон. Єдина умова – наявність теплої ковдри, яким слід укутати продукти.
  • Також буряк і моркву можна висипати в один ящик з картоплею. Коренеплоди від цього не постраждають, а навпаки – будуть довше зберігатися.

Головне правило при зберіганні овочів взимку – розташовувати і якнайдалі від опалювальних приладів, оскільки тепло і відсутність вологи негативно позначаться на стані плодів, роблячи їх млявими і не соковитими.Чи можна зберігати буряк і морква в холодильнику? Це питання найчастіше задають господині, які встигли зібрати великий урожай зі свого дачної ділянки. Насправді, холодильник – не найкраще місце для такого зберігання, оскільки велика ймовірність утворення конденсату – головного ворога овочів. Максимальний термін зберігання в холодильнику не повинен перевищувати 30 днів. Важливо проконтролювати наявність отворів в пакеті і стежити за кількістю конденсату.

Морква взимку. Правила закладки моркви на зберігання

Хочеться зауважити, що пізньостиглі сорти можуть не встигнути визріти в умовах Росії. Все залежить від регіону, в якому ви живете. Тому, сорти з більш раннім терміном дозрівання підійдуть найкраще. Наприклад: Незрівнянна, Невіс F1, Нантская 4, Нантейска, Манго F1, Канада F1, Грібовчанін F1 і інші сорти.

Терміни дозрівання моркви. Бажано розрахувати час збору врожаю заздалегідь, ще навесні. Чому виникає таке питання? Та тому, що морква, яку витягли раніше терміну не встигає набрати в своєму складі достатню кількість цукрів. Значить, смакові якості на порядок будуть нижче.І навпаки, коли ми передержали овоч. Тут, цукрів і амінокислот стає занадто багато. Що, в свою чергу, також, впливає на смакові якості коренеплодів. І ще, така морква привертає шкідників, наприклад мишей.Далі, відзначимо, що морква не вся може довго зберігатися взимку. Для зберігання існують спеціальні сорти, які по справжньому довго здатні зберігатися, не втрачаючи своїх смакових якостей. Наприклад: ранньостиглий (Бангор, Лагуна), середньостигла (Вітамінна, Самсон, Шантане), пізньостиглі (Флаккоро, Королева осені, Карлена).Забирають моркву, коли починають жовтіти нижнє листя. І ще, поливати припиняємо за 2 тижні до збирання. У підсумку, коренеплоди набагато краще зберігаються взимку.

обрізка бадилля

Обрізка листя. Це, дуже важливий етап. Тут, роботи проводимо в 2 етапи, де спочатку зрізаємо бадилля трохи вище головки, а потім другий раз головку зрізаємо повністю разом з точкою росту (1 см). Обрізка за правилами, не дає проростати моркви в зимовий час.І тому, коренеплоди не в'януть.Сушка плодів моркви. Питання «як зберігати моркву» буде успішно вирішене, якщо процес сушіння робити правильно. Це виглядає приблизно так. Сушимо на сонці 2 ч – 3 ч. Далі, протягом 8 – 12 днів сушка відбувається під навісом, де температура повинна бути в межах 10 ° С – 14 ° С вище нуля (це важливо). Процес відбувається також, як при підготовці картоплі для зберігання. При цьому, овочі як би доходять до потрібного стану, де затягуються ранки і проявляються хворі плоди.Перш, ніж, покласти моркву для зберігання в підвал (або ще куди) ми її ретельно оглядаємо і видаляємо зіпсовані плоди.

Як зберегти буряк на зиму в банках. Маринований буряк в банках – дуже смачний рецепт на зиму

Після дозрівання врожаю ми приділяємо багато часу прозорим, ніби роса, і таким дзвінким баночках. Красиво розкладіть в них шматочками і бордовий буряк.

Нехай їй складе компанію пряна гвоздика, лаврове листя і інші прянощі. Вас підкорить такий дует і він додасть настрою, та різноманітності під інші гарячі страви. Будь то суп або ароматне друге.Інгредієнти (приблизно на 5 баночок по 0.5 л):

  • 2 ст. л. цукрового піску;
  • 4 горошини чорного перцю;
  • 2 ч. Л. кухонної солі без гірки;
  • 4 шт. приправи гвоздика;
  • приблизно 2 л чистої води;
  • 2 лаврові листки;
  • 150 мл 9% оцту.
1. Насамперед, займемося головним компонентом. Покладіть його в раковину і гарненько промийте овоч від бруду під струменем теплої води. Не забудьте видалити його плодоніжки, якщо такі є. Потім перенесіть коренеплоди в кухонний таз.

2. Підготуйте каструлю, в яку поміститься весь буряк. Налийте в неї чисту і холодну воду. Увімкніть конфорку на середній вогонь і поставте на неї посуд з рідиною. Доведіть її до кипіння.3. Як тільки рідина закипить, викладіть в неї яскраві овочі. Варіть їх 40 хвилин під кришкою, зменшивши вогонь.

Рідина повинна бути на 5-7 см вище овочів.4. З плином часу, прикрийте каструлю кришкою, залишивши невеликий отвір між нею і посудом. Перенесіть ємність до раковини і злийте всю воду з неї. Поставте каструлю на стіл і зніміть з неї кришку, дайте овочу повністю охолонути.5. Очистіть від шкірки кожен остуджений коренеплід. Покладіть його на обробну дошку і наріжте його на товстенькі брусочки.

Хитрість. Хочете з легкістю зняти шкірку з буряка і при цьому, щоб він залишився хрустким, ароматним і соковитим? Тоді з окропу викладіть овочі в холодну воду. Різка зміна температур залишить в плодах всі перераховані якості, а шкірка віддалиться цілим шматком.6. Залишилося простерилізувати склотару і укласти в неї яскравий овоч. Для цього поставте каструлю з водою на плиту і доведіть її до кипіння. Поки йде процес закипання, гарненько вимийте кожну баночку з кришкою чайної содою і ретельно їх прополощіть. Над булькающей рідиною встановіть тримач для банок або грати.По черзі розташуйте на пристрої судини шийкою вниз. Потримайте їх над парою по півхвилини і розставте банки на столі, дайте їм охолонути. Кришечки повністю занурте в окріп, а потім витягніть їх з води. Розкладіть кришки поруч з банками.

А якщо є мікрохвильовка, то скористайтеся нею для стерилізації. Або ж будь-яким іншим відомим способом.7. Додатково прокип'ятіть приблизно 2 л води для розсолу. А нарізаний шматочками буряк щільно складіть в кожну стерильну баночку. Залийте їх до верху гарячою рідиною. Залиште страву в такому положенні на 10 хвилин, накривши кришками.Якщо залишиться зайва вода, просто злийте її.8. Як тільки полетять хвилинки, підготуйте чисту каструлю і злийте в неї всю воду з баночок. Скоро вона послужить для закуски маринадом.

9. Всипте в каструлю з водицею цукор і сіль. Додайте до них перчик горошком, гвоздику і лаврушку. Все добре перемішайте. Поставте вміст в ємності на невеликий вогонь і доведіть його до кипіння.10. Додайте в киплячу суміш 9% оцет.Варимо розсіл ще 1 хвилину і прибираємо каструлю з плити на стіл.11. Обережно перелийте розсіл в баночки з овочем. Гарненько закрутіть їх кришками. Дайте страв охолонути і перенесіть його в прохолодне місце.

Тепер у вашій рубіновим закуски з'явився власний будинок. Нехай ласощі недовго тулиться в прозорості баночок, а вже через 3 дня оселиться в ваших красивих тарілочках та салатниці. Смачного.

Як зберегти моркву на зиму в домашніх умовах. В квартирі

Один із способів зберігання моркви в квартирі – в поліетиленових пакетах, в холодильнику.Зберігання моркви в умовах квартири вельми проблематично. Поєднати нормальну температуру, комфортну для людей, з оптимальними умовами для закладки коренеплодів, неможливо. Зазвичай ємність встановлюють на балконі, де температура нижче. Якщо стоять морози, ящик можна перенести в квартиру і поставити біля балконних дверей, де значно холодніше, ніж в інших частинах кімнати. Можна застосувати і інші методики, що демонструють різну ефективність.Найбільш поширеними способами є:

  • Протягом одного-двох місяців моркву можна зберігати в холодильнику. Знадобиться стежити, щоб в ємність не потрапила вода або не утворився конденсат.
  • Деякі господині обгортають кожну морквину газетами або харчовою плівкою. цей спосіб дає непогані результати, але для зберігання великих кількостей коренеплодів він не годиться.
  • Для посилення ефекту моркву можна розкласти по поліетиленовим пакетам. Вони не дозволяють коренеплодів засихати і відтинають всі небажані зовнішні чинники. Однак, виділяється вуглекислий газ створює умови, при яких морква починає псуватися. Якщо зробити отвори або не закривати пакети, вміст почне засихати. Це обмежує термін зберігання до 2-4 місяців.
  • Хороший ефект дає зберігання моркви, покритої шаром глини. З неї роблять розчин, подібний по щільності сметані. Морквини занурюють в нього, висушують, і укладають в тару – зазвичай, в ящик. Утворюється герметичний кокон, який дозволить проникати шкідливим бактеріям ззовні і не випускає вологу зсередини.
  • Подібний спосіб з покриттям кожної морквини шаром парафіну. Методика не така брудна, але гарячий матеріал здатний нашкодити коренеплодів, тому треба вмочати їх і відразу виймати з розплаву, не затримуючи в ємності.
  • Є спосіб зберігати моркву спільно з хріном. Для цього використовують паперові ящики (гофрокартон), в які укладають обидва продукти в співвідношенні 1 корінь на 20 морквин. Ефірні масла, які виділяються з хрону, перешкоджають появі грибка і цвілі, дезінфікують внутрішній обсяг тари. Ящики треба щільно закрити і встановити в прохолодне місце.
  • В якості наповнювача можна використовувати лушпиння цибулі. Спосіб закладки той же – розміщення в паперовому ящику з засипанням кожного шару лушпинням. Морква зберігається досить довго, але може і зів'янути.
  • Найбільш популярний спосіб – зберігання моркви в ящиках з піском. Їх розташовують на балконі, біля балконних дверей, в під'їзді (якщо є така можливість).
  • Останнім часом часто застосовують заморозку. Коренеплоди ретельно промивають, шаткують, розкладають по поліетиленовим пакетам і поміщають в морозилку. Цей варіант не зберігає морква в свіжому стані, але дає можливість зберігати її протягом будь-якого часу.

Як зберігати буряк в холодильнику чи ні. Способи зберігання в погребі, підвалі

Найкраще зберігати буряк в погребі чи підвалі, і причин цьому кілька. По-перше, в цих приміщеннях можна створити ідеальні умови для зберігання. По-друге, наявність достатнього простору дозволяє розмістити велику кількість коренеплодів. Способів зберігання буряків в погребі багато, розглянемо найпопулярніші:
  • У коробках або ящиках з наявністю вентиляційних отворів, куди буряк поміщається невеликими партіями.Розміщувати їх рекомендують на висоті 10-15 см над підлогою для створення вентиляції.
  • Невеликими гірками, пірамідами висотою до 75 см на полицях льоху.
  • У ящиках без прорізів з підкладкою з Двосантиметровий шару вологого піску. Плоди укладаються так, щоб вони не стикалися один з одним, і знову присипаються шаром піску. Висота укладання – не більше 0,5 м. Для дезінфекції пісок рекомендується прожарити на сонці або в духовці.

Пісок дозволяє зберегти необхідний для буряка рівень вологості

  • У ящиках без отворів, пересипавши кухонною сіллю. Іноді для економії солі її змішують з піском.
  • У ящиках без отворів в торфі або тирсі. Цей спосіб ідентичний зберігання буряків в піску.
  • Поверх картоплі. У цьому випадку створюються сприятливі умови для обох овочів. Картопля не потребує зайвої вологи і віддає її буряку, що, в свою чергу, підвищує її пружність.

Буряк, насипана поверх картоплі, – прекрасний спосіб зберегти ці овочі і економити простір в погребі

  • Насипом в буртах, засіках. Вони повинні бути розміщені на висоті 15-20 см над рівнем підлоги і в 10 см від стінок підвалу для повітрообміну.
  • У глиняній «шубці». Кожен плід занурюється в густий глиняний розчин, потім ретельно просушується до утворення кірки і укладається в ящики. Цей спосіб дозволяє надовго зберегти товарний вигляд коренеплодів.
  • У великих поліетиленових пакетах місткістю 30-40 кг. Пакети залишають відкритими для циркуляції повітря і щоб уникнути утворення зайвої вологи.
Деякі досвідчені городники використовують таку народну хитрість: розміщують поблизу с запасами буряка рослини, які мають фітонцидні властивості. Це можуть бути редька, хрін, базилік, м'ята, гіркий полин, листя папороті та ін. Ці культури служать дезінфекторами, що пригнічують ріст грибків та іншої патогенної флори.
Існує і ще одне правило – укладати великі коренеплоди наверх, а найдрібніші вниз. Профілактичним заходом від захворювань є обвалювання плодів в крейді перед закладкою в ящики і коробки.Періодично, незалежно від обраного способу зберігання, буряк слід обов'язково перебирати, щоб виявити причину і поява захворювань.

Відео як зберігати моркву і буряк