Антуріум хвороби листя


Зміст
  1. Антуріум хвороби листя
  2. Хвороби і лікування антуриума
  3. антуріум жовтіє
  4. Коричневі плями на антуріум
  5. антуріум сохне
  6. Антуріум не росте, не цвіте
  7. Записи по темі:
  8. Хвороби листя антуріум – як лікувати, що робити і опис
  9. Причини виникнення та опис хвороб листя
  10. Неінфекційні хвороби антуріум
  11. хлороз
  12. Енацу
  13. рослинна віспа
  14. Лікування вірусних та інфекційних хвороб листя антуріума з фото
  15. вірус бронзовості
  16. септоріоз
  17. антракноз
  18. фузаріоз
  19. Борошниста роса
  20. Що робити при виявленні шкідників на листі антуріум
  21. трипси
  22. щитівки
  23. павутинний кліщ
  24. Профілактичні заходи і поради від фахівців з лікування антуріум в домашніх умовах
  25. Часті хвороби антуриума
  26. Хвороби і їх лікування
  27. стеблевая гниль
  28. коренева гниль
  29. Лікування грибкових захворювань
  30. Вірусна бронзовість листя
  31. віспа рослинна
  32. Профілактика поширених захворювань
  33. Антуріум – хвороби листя: як лікувати, фото і рекомендації
  34. Хвороби листя квітки Антуріум
  35. неінфекційні захворювання
  36. порушення температури
  37. Сухе повітря
  38. вік рослини
  39. Неправильно підібраний субстрат
  40. Інфекційні захворювання
  41. іржа
  42. вірус бронзовий
  43. фузаріозне в'янення
  44. шкода комах
  45. Поширені хвороби листя у кімнатного антуриума
  46. Жовте листя
  47. сухі краю
  48. Коричневі листя або плями
  49. почорніння

Антуріум хвороби листя

Хвороби і лікування антуриума

Антуріум – рослина дуже складне в змісті в домашніх умовах. Не дивно, що при неправильному догляді він хворіє. Багато хвороб антуриума набагато легше запобігти, ніж лікувати. А якщо вже рослина захворіло, то дуже важливо вчасно виявити причину, щоб лікування антуриума було максимально ефективним. Розглянемо найбільш поширені проблеми змісту «квітки фламінго».

антуріум жовтіє

Основними причинами, за якими з'являються жовті плями на листі антуриума, можуть бути:

Тривале перезволоження грунту, Що спричинило за собою гниття коней. Гниття і відмирання коренів може привести до тривалої хвороби антуриума, від якого рослина буде чахнути, а може і зовсім загинути.

Тому потрібно вчасно вжити заходів і почати лікування коренів. Щоб гниль коріння не поширювалася далі, дістаньте рослину з горщика і обріжте все гниле коріння до здорової тканини. Зріз присипте корицею або товченим деревним вугіллям.

Надалі дотримуйтеся правил поливу рослин.

Наявність хлору в поливної воді. Для того, щоб хлор вивітрюється, відстоюйте воду у відкритій ємності.

Внесення великої концентрації добрива. Пролийте субстрат м'якою водою, після чого не підгодовуйте антуріум 3 – 4 тижні. Надалі зменшите концентрацію підгодівлі. Для цієї рослини потрібно вдвічі менша концентрація добрива, ніж для інших декоратівноцветущіх.

Горщик для антуріума став занадто тісним. Лікування антуриума в даному випадку полягає тільки в пересадці в більший горщик, бажано широкий в діаметрі і не дуже глибокий. Бажано після пересадки пролити рослина стимулятором коренеутворення.

недостатнє освітлення в осінньо-зимовий період або сонячний опік в літній період. В цьому випадку листя стає повністю жовті. Щоб уникнути хвороби антуриума терміново змініть місце розташування антуриума.

Коричневі плями на антуріум

Причини, за якими з'являються коричневі плями на листі антуриума:

Перезволоження грунту. Дотримуйтеся правил поливу рослин. Антуріум краще недолити, ніж перелити. А наслідки переливу дуже важко лікувати.

Посадка рослини в неправильно підібрану грунт. Грунт для нього краще зробити самому. Детальніше про те, яка грунт потрібна для антуріума, читайте тут.

Пошкодження коренів при пересадці. Після пересадки помістіть антуріум в тепле світле місце і поливайте дуже обережно, щоб уникнути гнили пошкоджених коренів.

Полив холодною або жорсткою водою. Обов'язково дотримуйтеся правил поливу рослин.

переохолодження коренів. Терміново перенесіть квітка в тепле світле місце, в подальшому не допускайте зниження температури нижче 18 ° C, інакше хвороби коренів антуриума не уникнути.

зараження попелиць. Лікування антуриума полягає в обробці листя розчином тютюну або пиретрума, бажано з використанням препарату деррисом. При сильному зараженні обробіть рослину актелликом або карбофосом. При необхідності слід провести обробку повторно.

Септоріоз. При виявленні у антуріума цієї хвороби видаліть уражені листя, а щоб вона не поширювалася далі, обробіть рослину мідним купоросом.

У антуріума чорніє листя.

Причини, за якими чорніє листя, такі:

Занадто сухе повітря призводить до висихання, скручування і почорніння листя. Помістіть вазон подалі від опалювальних систем.

протяг. Антуріум не терпить протягів. Через них у цієї рослини чорніє листя або він в'яне. Визначте для антуріума інше місце, без протягів.

Прямі сонячні промені. Обов'язково притіняти антуріум в полуденний час.

Занадто низька або занадто висока температура в приміщенні (з цієї причини на листках антуриума з'являються чорні плями).Температура повинна бути не нижче 18 ° C і не вище 28 ° C.

Надлишок солей кальцію в субстраті. Його можна розпізнати по вапняного нальоту на стінках вазона і на поверхні грунту.

Поміняйте грунтовий субстрат, а якщо вазон дуже великий і повністю замінити грунт не представляється можливим, зніміть якомога більше верхнього шару грунту і заповніть порожній обсяг свіжим субстратом для антуріума, додавши в нього торф або листовий перегній. Надалі поливайте антуріум тільки м'якою водою. Як пом'якшити воду для поливу, читайте тут.

антуріум сохне

Причини, за якими антуріум засихає, такі:

Антракноз на листках

Недостатній полив і вологість повітря. Оптимізуйте догляд за рослиною

антракноз. Листя при цій хворобі спочатку сохнуть з країв, далі листя виснажуються і повністю висихають. Лікування антуриума в цьому випадку – обробки системним фунгіцидом.

Антуріум не росте, не цвіте

Чому антуріум дрібніє, листя не ростуть, рослина не цвіте? Причина може бути в недостатньому освітленні і недостатньою підгодівлі. Як змусити цвісти й рости антуріум? Оптимізуйте догляд, визначте для нього світле і тепле місце і регулярно вносите добрива.

Ми розглянули основні хвороби антуриума і способи їх лікування.

Антуріум – опис, різновиди.

Записи по темі:

Хвороби листя антуріум – як лікувати, що робити і опис

Антуріум, якщо він здоровий, дивує своєю красою. Але при неправильних умовах утримання зовнішній вигляд цієї квітки може змінитися в протилежний бік.

В першу чергу проблеми зі здоров'ям рослини відображаються на стані листя – тому, щоб вчасно розпізнати хвороби антуриума і визначити, як лікувати квітка, важливо ознайомитися з описом і фото симптомів основних захворювань.

Причини виникнення та опис хвороб листя

Основна причина ослаблення імунітету квітки полягає в неправильному догляді, що часто спричиняє за собою зміну кольору, структури листя:

    Невідповідний мікроклімат здатний послабити рослину, адже квітка родом з тропічної зони. Порушення температурного режиму є важливим фактором. Необхідно пам'ятати про те, що в літній період часу для квітки комфортна температура коливається від 20 ° C до 28 ° C, а ось взимку вона повинна бути близько 16 ° C.

Відхилення від цих правил призводить до пожовтіння листя і відсутності цвітіння.

  • Також слід захистити квітка від попадання на нього прямих сонячних променів і потоку холодного повітря навіть в літній період.
  • Невідповідний грунт або пошкодження кореневої системи тягнуть за собою потемніння і млявість листя, які не можуть отримати поживні речовини.
  • Однією з основних проблем також є рясний полив. Надлишок вологи може запустити процес гниття і у антуріума на листках можуть з'являтися коричневі плями. Необхідно дотримуватися правил і поливати рослину тільки після просихання верхнього шару грунту, не допускати застою води в грунті і піддоні.
  • Також причиною хвороб може стати вплив зовнішніх шкідників, грибків або вірусів. Через наявність того чи іншого фактора з'являються наслідки у вигляді пожовтіння, почорніння і всихання листя, що в підсумку може призвести до загибелі рослини.

    Неінфекційні хвороби антуріум

    Саме недотримання правил і рекомендацій по догляду за цією рослиною є основною причиною прояви різного роду патологій.

    хлороз

    Визначити ознаки хлорозу не складе труднощів навіть новачкам. Якщо на зеленому листі при яскравому світлі були помічені жовті плями, то без всяких сумнівів – це хлороз.

    Він з'являється через брак підгодівлі або ж зовсім її відсутність.

    Для того, щоб впоратися з таким захворюванням, необхідно регулярно удобрювати рослина спеціальними засобами, в які входять такі компоненти, як магній і залізо.

    Енацу

    До неінфекційних хвороб антуриума відноситься Енацу. До кінця зрозуміти причину такого захворювання так і не вдалося.

    Але найчастіше ця проблема дає про себе знати в тому випадку, якщо дотримана неправильна температура з постійними перепадами, а також якщо відбувається різке підвищення вологості.

    При таких умовах листя рослини можуть викривлятися, також на них з'являються нарости. Щоб справитися з цією недугою, потрібно відновити комфортні умови в середовищі існування квітки.

    рослинна віспа

    Рослинна віспа – неінфекційне захворювання, під час якого на листі виявляються опуклості і плями округлої форми жовто-зеленого кольору. Причина такої хвороби – висока вологість повітря і знижений температурний показник. Тільки приведення в норму цих факторів може врятувати рослину від загибелі.

    Лікування вірусних та інфекційних хвороб листя антуріума з фото

    Вірусне захворювання – нечасте, але дуже серйозний стан, із згубними наслідками. Якщо вірусна інфекція вразила рослина, найчастіше робити щось марно, так як на сьогоднішній день адекватного лікування не існує. Інфекційні хвороби можуть бути спровоковані неінфекційними факторами.

    Усе взаємопов'язано – через неправильне догляду квітка слабшає і швидше піддається впливу шкідливих організмів.

    Далі будуть розглянуті найбільш поширені вірусні та інфекційні хвороби антуриума, їх лікування та основні симптоми з фото.

    вірус бронзовості

    Найпоширенішим вірусним захворюванням є вірус бронзовості. Він характеризується знебарвленням частин листя, проявом зморшок і дрібних дірочок на їх поверхні. Переносниками даного вірусу є трипси.

    На жаль, вилікувати квітка від цієї хвороби неможливо. Вражений антуріум доведеться знищити, щоб уникнути розповсюдження вірусу на інші рослини. Всі квіти, які перебували поруч, необхідно перевірити і провести профілактичну обробку.

    септоріоз

    Ця хвороба характеризується появою грибкових наростів, які з'являються з-за знаходження квітки в занадто жаркому приміщенні і через інтенсивне поливу. Грибки мають властивість швидко поширюватися в теплому і вологому просторі. Перші ознаки грибкової патології – це плями темно-червоного кольору.

    Лист, в який проник грибок, починає швидко всихати, але при цьому грибки не зникають, а продовжують поширюватися в повітрі, і тим самим можуть заразити і інші квіти в будинку.

    Для того щоб запобігти подальшому зараження, потрібно терміновим чином позбутися від усіх частин рослини, які були вражені. Далі необхідно провести обробку надземних частин фунгіцидами, що містять в собі мідь.

    Засіб, який містить в собі цей компонент – Абіга-Пік.

    антракноз

    Це захворювання також відноситься до грибкового виду. Воно може виникнути і при комфортній для рослини температурі 23-27 ° C, але при підвищеній вологості. Слід стежити за тим, щоб волога надовго не застоювалася в грунті. Інакше на листках утворюються бурі плями, які супроводжуються чорними точками, де і містяться грибки.

    Цю хворобу також можна усунути, використовуючи фунгіциди, але тільки якщо строго дотримуватися інструкції з дозування. Після цього необхідно провести позачергову підгодовують процедуру добривами, в складі яких є калій і фосфор.

    фузаріоз

    Освіта масового пожовтіння і світло-рожевого нальоту, а також швидке в'янення листя говорить про виникнення фузаріозу. Причиною цього захворювання є неправильний температурний режим і висока вологість повітря.

    Щоб врятувати рослина, слідують обрізати живу верхню частину квітки, потримати в розчині фундазолом протягом 30 хвилин, після чого укоренити її. Також потрібно обприскувати квітка фунгіцидами не більш ніж один раз на тиждень.Тільки в такому випадку квітка піде на поправку.

    Борошниста роса

    Провокатором хвороби є грибкові мікроорганізми, які виникають в тому випадку, якщо в приміщенні дуже жарко, а в субстраті застоюється волога. Щоб уникнути необоротних наслідків, вживати заходів слід відразу ж після того, як були виявлені перші ознаки інфекції.

    Ознаки захворювання такі:

    • борошнистий наліт;
    • деформація листової пластини;
    • зменшення листя в розмірі;
    • повне засихання листя.

    Лікування даної хвороби також проводиться за допомогою обробки системними фунгіцидами.

    Що робити при виявленні шкідників на листі антуріум

    Шкідниками антуриума в більшості випадків можуть стати звичайні паразити. Найбільш небезпечними комахами є трипси, щитівки, попелиці, павутинний кліщ.

    Такі комахи харчуються квітковим соком, згубно впливають на зовнішній вигляд рослини, надають несприятливий вплив на подальший розвиток квітки, роблячи його дуже вразливим по відношенню до інших захворювань.

    Вони вражають не тільки листя квітки, але і самі квіти, кореневу систему і стебла.

    трипси

    Цих паразитів можна впізнати по точках чорного кольору, які з'являються на внутрішній частині листя. Особливо активні в весняний і літній період. Небезпека для антуріума представляють не тільки сформувалися комахи, а й личинки.

    Лист антуриума, уражений трипсами

    Якщо така проблема була помічена, то квітка слід ізолювати від усіх здорових рослин і почати лікувальну обробку інсектицидною розчином. Також слід проводити профілактичні дії: необхідно забезпечити правильний і регулярний догляд за рослиною, а також щодня провітрювати приміщення, де живе квітка.

    щитівки

    Щитівки – маленькі жучки, які зі стрімкою швидкістю атакують рослина. Але хитрість полягає в тому, що на початковому етапі захворювання панцирні жучки практично не помітні. Саме тому з таким захворюванням дуже важко впоратися.

    Паразити можуть викликати в'янення, що в кінцевому підсумку призводить до загибелі. Як тільки панцирні жучки були помічені, слід моментально діяти. Потрібно застосувати інсектицидні препарати і провести механічну очистку. Тільки за допомогою комплексного впливу можна позбутися від такого важкого захворювання.

    Попелиця – хвороба, яка провокує пожовтіння, скручування, виділення клейкого соку на листках. Тобто, головними сигналами, які свідчить про наявність шкідника, є липкі на дотик листя.

    Попелиця – це сисні комахи-шкідники на кімнатному рослині, які розмножуються швидкими темпами. За добу самка попелиці може відкласти близько 25 личинок.

    Ці паразити великими групами оселяються на коренях, листках, стеблах, кольорах і навіть плодах рослини.

    На стадії несильного поразки є можливість позбутися від паразитів, змив їх теплим душем і обробивши листя мильним розчином. Якщо ж ураження сильне, то потрібно вдатися до використання хімічних препаратів: Антітлін, Актара, Актеллік і т. Д. З метою профілактики рекомендується:

    1. Регулярно провітрювати приміщення.
    2. Помістити рослину в тепле і світле місце.
    3. Поливати грунт і зрізати пожовкле листя.
    4. У теплий період постійно здійснювати перевірку на наявність попелиці.
    5. Влітку розмістити на вікнах клейкі пастки з запахом, які заманюють паразитів.

    павутинний кліщ

    Павутинний кліщ також становить небезпеку. Якщо він був виявлений, то потрібно готуватися до тривалого лікування захворювання. На початковому етапі хвороби стебла, листя і квіти огортає тонке павутиння.

    Після чого рослина починає засихати, а листя скручуються.

    Щоб вилікувати антуріум від павутинного кліща, потрібно в першу чергу очистити його від наявної павутини, далі промити горщик і поверхню, де він перебував, після цього потрібно протерти всю рослину розчином господарського мила.

    Для того, щоб уникнути появи шкідників-паразитів, необхідно проводити профілактику:

    • забезпечити якісний догляд;
    • створити оптимальний температурний режим і вологість повітря.

    Якщо не дотримуватися цих умов, навіть після вдалої терапії паразити можуть повернутися.

    Профілактичні заходи і поради від фахівців з лікування антуріум в домашніх умовах

    Багатьох захворювань можна уникнути тільки завдяки дотриманню правил по догляду за рослиною:

      Щоб квітка не атакували інфекції, слід підтримувати рекомендований режим поливу, тобто не варто занадто часто і рясно його поливати. Також потрібно забезпечити комфортну температуру і необхідну вологість повітря до 80%.

    У приміщенні, де знаходиться рослина, повинен бути свіже повітря, але протягу потрібно уникати.

  • Неінфекційні захворювання піддаються легкої профілактиці: необхідно просто дотримуватися режиму поливу температури.
  • Що стосується вірусних захворювань, то їм запобігти складніше. Після покупки квітка необхідно на якийсь час потримати в зоні карантину від інших квітів, провести спостереження за розвитком, поміняти підозріло нездоровий субстрат, обробити інсектицидами вся рослина при найменшому натяку на виникнення шкідників.
  • Квітка радять тримати в східній стороні будинку, бажано в кімнаті для відпочинку. Не можна ставити його біля електричних приладів. Якщо вірити прикметам, то здоровий міцний квітка має потужні лікувальні властивості, завдяки яким може позбавити господаря від серцевих захворювань, депресій і небезпечних залежностей. Фахівці-квітникарі дають наступні поради по догляду за антуріумом:

    Валерія, 36 років: «Квітка надає перевагу рости в приміщенні, де є розсіяне світло, тому його краще поставити в сонячну частину кімнати, але не на вікно. Влітку температура повітря повинна бути не менше 18 ° C, а взимку – не менше ніж 16 ° C. Вода для поливу повинна бути теплою і сьогодення. Поливати потрібно рясно, але щоб в грунті не застоювалася волога, інакше коріння загинє.

    Краще поливати раз в 5 днів. Найкраще використовувати грунтову суміш, яка складається з перегною, землі, торфу і піску. Горщик для антуріума потрібно вибирати широкий і плоский, обов'язково з дренажем. В цілому рослина не вимагає багато зусиль в догляді. Виконуючи елементарні вимоги по догляду, можна запобігти виникненню більшості хвороб ».

    Анатолій, 45 років: «Кілька разів у моїх антуриумов було загнивання кореневої системи. У зимовий період часу в квартирі дуже жарко, тому ми з дружиною вирішили збільшити інтенсивність поливів. У цей момент і з'явилися перші ознаки захворювання.

    Ми обробляли квіти Фітоспорін під самий корінь. Після цього з метою профілактики подібних захворювань ми поліпшили водопроникність в горщиках – тобто збільшили дренажні отвори, на дно поклали дренаж великого розміру, а в грунт додали шматочки керамзиту, 10-20% перліту, моху сфагнуму і деревного вугілля. Тепер наші антуриуми цвітуть і виглядають чудово ».

    Антуріум досить вибагливий у догляді і вимагає дотримання певних правил. Якщо робити все з професійним підходом і наблизити умови зростання рослини до його рідним, то ніякі хвороби і шкідники не зможуть завдати шкоди квітці.

    Часті хвороби антуриума


    Завантаження …

    Антуріум часто страждає різними захворюваннями, причинами виникнення яких є помилки в догляді за рослиною. Розрізняють грибкові, вірусні та неінфекційні захворювання антуриума.

    Найбільш поширені грибкові інфекції: септоріоз, фузаріоз, стеблова та коренева гниль. До вірусним відноситься бронзовість листя. Існують також неінфекційні захворювання. Це хлороз, рослинна віспа і Енацу.

    Хвороби і їх лікування

    Розглянемо найпопулярніші захворювання антуриума і як правильно з ними впоратися.

    стеблевая гниль

    Хвороба проявляється у вигляді чорних гнилих плям на пагонах рослини, які з часом поширюються на його листя. Уражені ділянки рослини відмирають.

    При лікуванні рослин від стеблової гнилі користуються фунгіцидами: Фітоспорін або Алірін. Іноді застосовують препарати «Ровраль» і «Сапроль». Обприскування повторюють через 7-10 днів. Якщо це не допомагає, хворі рослини знищують.

    коренева гниль

    При загнивання коренів рослини його листя помітно бліднуть, а потім жовтіють і починають в'янути. На початку хвороби можна зменшити полив рослини, знизити вологість повітря в приміщенні. При сильному зараженні корінь поливають фунгіцидами, пересаджують рослину в новий грунт, обрізаючи пошкоджені коріння.

    Лікування грибкових захворювань

    Для лікування захворювань, викликаних грибками, необхідно застосовувати тільки фунгіцидні препарати. З їх допомогою можна знищити грибкову інфекцію.

    Ніякі народні засоби не дадуть бажаного результату, а лише призведуть до розвитку захворювання і загибелі рослини.

    Для успішного лікування грибкових захворювання потрібно видалити і знищити всі уражені частини рослини. Далі квітка обприскують фунгіцидами.

    Найефективнішими препаратами вважаються «Фітоспорін», «Алірін», «Фундазол». Процедуру проводять на відкритому повітрі. Горщик з рослиною поміщають в поліетиленовий пакет, проводять обробку і зав'язують пакет на 10-15 хв. Потім рослину виймають і просушують.

    Зазвичай лікування не обмежується одноразовою обробкою рослини. Через 7-10 днів обприскування слід повторити. А іноді потрібно і третя обробка ще через 2 тижні.

    Вірусна бронзовість листя

    При деяких захворюваннях – антуріум краще знищити, інакше він може заразити інші цвети.Бронзовость листя – вірусне захворювання, яке переносять трипси.

    При ураженні вірусом відбувається знебарвлення листя, їх поверхня зморщується.

    Лікування вірусної бронзовості листя не розроблено.

    Рекомендується знищити захворіла рослина, щоб воно не стало джерелом інфекції для інших квітів.

    віспа рослинна

    Якщо на листках антуриума почали утворюватися жовто-зелені опуклості і круглі плями – рослина захворіло віспою.

    Це Непаразитарні захворювання, яке виникає через неправильне догляду за рослиною. Воно проявляється при високій вологості і низькій температурі.

    Також причиною віспи може стати відсутність підживлення.

    Профілактика поширених захворювань

    При дотриманні профілактичних заходів усіх хвороб антуриума можна уникнути. Щоб рослина не вразили грибкові інфекції, досить дотримуватися режиму поливу, підтримувати необхідну вологість повітря. Не слід заливати рослину. Приміщення, в якому знаходиться антуріум, потрібно регулярно провітрювати, при цьому рослина не повинно виявитися на протязі.

    Вірусні інфекції у рослин запобігти складніше інших, їх поширюють шкідники.

    Необхідно знищувати трипсів, що переносять бронзовість листя. При виявленні шкідників на квітці потрібно обробити рослина інсектицидами.

    З неінфекційними захворюваннями рослин боротися дуже просто. Потрібно дотримуватися температурного режиму, не допускати різких знижень температури, підвищення вологості. Квітка слід регулярно підгодовувати добривами.

    Антуріум – хвороби листя: як лікувати, фото і рекомендації

    Антуріум – красиве тропічна рослина, яке може стати відмінною прикрасою будь-якого будинку. При всій своїй зовнішній привабливості, ця квітка досить примхливий, а порушення правил догляду може стати причиною пожовтіння листя або виникнення вірусних і грибкових захворювань.

    Щоб не допустити розвитку хвороб антуриума, потрібно навчитися правильно визначати патології і лікувати їх.У цьому вам допоможе дана стаття: в ній детально описані основні хвороби квітки, а також наведено поради, які допоможуть вилікувати рослину.

    Хвороби листя квітки Антуріум

    Здоровий антуріум відрізняється дивовижною красою. Але за певних умов його зовнішній вигляд може різко змінитися. Зміна кольору або структури листя може спровокувати неправильний догляд, вплив шкідників або хвороботворних мікроорганізмів.

    Всі причини, які можуть спровокувати пожовтіння, почорніння або всихання, прийнято ділити на інфекційні та неінфекційні. Перші виникають в тому випадку, якщо на рослину впливають грибки або віруси. Друга група чинників провокується самим власником, який міг ненавмисно порушити правила догляду за квіткою.

    Оскільки визначення методу лікування безпосередньо залежить від встановлення причини виникнення захворювання, розглянемо кожну групу факторів більш детально.

    неінфекційні захворювання

    Неправильний догляд найчастіше стає причиною виникнення хвороб листя у антуріума. Оскільки в природі ця квітка зустрічається в тропіках, в домашніх умовах йому слід забезпечити схожі з тропічним кліматом умови.

    Крім того, при порушенні агротехніки рослина слабшає в цілому, і стає більш сприйнятливим до комах-шкідників і хвороб. Тому, перед початком лікування слід переглянути графік догляду за культурою. Можливо, що саме недотримання основних рекомендацій по вирощуванню стало причиною виникнення патології (рисунок 1).

    порушення температури

    Антуріум вельми чутливий до температурного режиму, а при його недотриманні надземні рослини можуть почати жовтіти. Важливо пам'ятати, що в літній час комфортною температурою для квітки вважається показник + 20 + 28 градусів. Взимку цей показник знижують до + 15 + 16.

    Малюнок 1. пожовтіння листя при порушенні температурного режиму, сухості повітря, старінні культури і неправльного підібраному субстраті

    Будь-яке суттєве відхилення від цих показників може не тільки спровокувати пожовтіння листя, а й стати причиною відсутності цвітіння. Крім того, не варто ставити горщик з антуріумом на протязі, так як дана культура дуже чутлива до холодних потоків повітря.

    Пожовтіння може з'явитися і влітку, якщо на рослину тривалий час впливають прямі сонячні промені. Даний процес називається опіком листя, і для його усунення досить переставити квітка на інше місце, де сонячне світло буде розсіяним.

    Якщо зробити це не можна, рослина досить злегка притенить.

    Сухе повітря

    Як вже говорилося вище, в природних умовах антуріум росте в тропіках, тому для нього вважається звичною висока вологість повітря.

    Примітка: Взимку, коли включаються опалювальні прилади, повітря в приміщенні стає занадто сухим для антуріума, і його листя можуть почати жовтіти.

    Щоб забезпечити рослині необхідний рівень вологості, слід не тільки розробити оптимальний графік поливу, але і регулярно проводити обприскування листя відстояною водою кімнатної температури. Крім того, час від часу потрібно влаштовувати рослині теплий душ, а якщо коріння культури почали виступати над поверхнею грунту, їх потрібно обов'язково прикрити вологим мохом-сфагнумом.

    вік рослини

    Пожовтіння листя може бути спровоковано і абсолютно природною причиною – старінням рослини. В даному випадку нижні яруси листків культури починають поступово жовтіти і відмирати. Це абсолютно природне явище поновлення листяного покриву, яке не потребує будь-якого лікування.

    Однак, якщо ви помітили, що жовтіють не тільки нижні, а й верхні листки, або на них з'явилися нехарактерні плями і смуги, слід вжити заходів, так як подібний процес спровокований грибкових або вірусним захворюванням.

    Неправильно підібраний субстрат

    Неправильно підібрана грунт для вирощування антуріума також може стати причиною пожовтіння листя. Як би дивно це не звучало, але занадто родючий грунт не надто підходить для антуріума. Якісна грунт для квітки повинна бути пухкої і легкою.

    Але найчастіше проблеми з листям викликані не складом субстрату, а його щільністю і відсутністю дренажу. В даному випадку волога починає застоюватися біля коріння. Вони поступово починають гнити і не забезпечують листя необхідною кількістю поживних речовин. В результаті вони жовтіють, і, якщо вчасно не вжити заходів, рослина може загинути.

    Хороший субстрат для антуріума повинен складатися з листяної землі, торфу і піску, а на дно горщика потрібно обов'язково укласти шар дренажу для відводу вологи. Без дотримання цих умов кожен полив буде становити ризик для культури.

    Інфекційні захворювання

    Дана група хвороб провокується вірусами або грибками, але при цьому нерозривно пов'язана з попередніми пунктами. Справа в тому, що якщо за антуріумом неправильно доглядають і рослина ослаблено, воно буде більш сприйнятливим до впливу хвороб або шкідників.

    Розглянемо симптоми найпоширеніших інфекційних хвороб антуриума, щоб ви могли самостійно визначити можливі проблеми з квіткою.

    іржа

    Це одна з найпоширеніших хвороб, яка зустрічається не тільки на кімнатних квітах, але і на рослинах, які вирощують у відкритому грунті.

    Малюнок 3. Симптоми іржі на листках

    Характерний симптом хвороби – характерний іржавий наліт на нижній частині листя (рисунок 3). Верхня частина починає поступово світлішати і жовтіти.

    Згодом іржаві плями повністю зливаються і листя засихають. Починати рятувати квітку потрібно вже після виявлення перших симптомів.

    В даному випадку необхідно провести обприскування квітки системними фунгіцидами, попередньо видаливши уражені частини.

    вірус бронзовий

    На відміну від попередніх хвороб, які найчастіше спровоковані неправильними умовами вирощування антуріума, бронзовий вірус переноситься шкідниками-трипсами.

    У даного захворювання також є характерні симптоми: листя починає поступово знебарвлюватися, покриваються зморшками і невеликими отворами. Не варто чекати, поки симптоми стануть більш вираженими для початку лікування.

    На жаль, ефективних методів боротьби з вірусом бронзовості не існує, тому уражене рослина потрібно якомога раніше знищити разом з грунтом, щоб воно не стало джерелом зараження для інших культур в будинку.

    фузаріозне в'янення

    Дана хвороба супроводжується масовим пожовтінням і в'яненням листя (малюнок 5). Ще одна характерна ознака – утворення біло-рожевого нальоту на кореневій шийці. Як і у випадку з іншими хворобами антуриума, поширенню патології сприяє підвищена температура і вологість.

    Малюнок 5. Ознаки фузариозного в'янення

    Щоб усунути фузаріозне в'янення, слід проводити обробку фунгіцидами, причому обприскування проводять кілька разів з інтервалом в два тижні, щоб повністю знищити збудника патології.

    шкода комах

    Антуріум може стати жертвою шкідників, причому в більшості випадків на ньому селяться комахи, звичайні для кімнатних культур. До таких відносяться трипси, щитівки, попелиці і павутинний кліщ.

    Небезпека шкідників не тільки в тому, що вони харчуються соком рослини і псують його зовнішній вигляд, але ще і в тому, що подібний вплив суттєво послаблює культуру, роблячи її більш сприйнятливою до хвороб.

    У відео розглянуті основні фактори, які можуть спровокувати пожовтіння листя, а також основні способи вирішення подібної проблеми.

    Поширені хвороби листя у кімнатного антуриума

    Красень антуріум вважається примхливим, але завдяки приголомшливому цвітінню і шикарною зелені вирощується навіть початківцями флористами.

    Догляд складний, іноді навіть досвідчені професіонали припускаються помилки, що згубно для тропічного гостя. Найчастіше страждає зелень – на ній з'являються непривабливі плями, або, що ще гірше – починається засихання надземної частини.

    Як же визначити причину проблеми, як допомогти улюбленцю і не допустити повторної неприємності?

    Жовте листя

    Складнощів, що чекають флористів, які тільки почали свої невпевнені кроки в непростому хобі, чимало.

    Виходець з теплолюбних країн – не виняток, адже ще вчора здоровий кущ на ранок може покритися непривабливими плямами.

    Професійні поради прийдуть на допомогу новачкам, які цікавляться, як лікувати різні хвороби антуриума і допоможуть по фото правильно визначити характер проблеми.

    Найбільш поширена несподіванка, що виявляється на зелені – жовтизна. Чому так трапляється? Відбутися може з кількох приводів. Найголовніший – неправильні дії господаря, який перестарався з водними процедурами. Рясні і часті поливи не встигають засвоюватися, з'являється надлишок вологи, що неприпустимо в вирощуванні вихідця з тропіків.

    Починається проблема з загнивання кореневої системи. Гниль поширюється на стебло, потім листові пластини покриваються жовтизною і поступово відмирають.

    Врятувати кущик складно, особливо якщо був упущений момент появи у антуріума хвороби листя.

    Єдине, що врятує пишного гостя – своєчасне вилучення з вазона, просушування кореневої системи і обробка подрібненим деревним вугіллям.

    Подібну проблему може викликати і наявність у воді хлору. Не допустити пожовтіння можна тільки відстоюванням рідини протягом 7-10 годин. Якщо є фільтр, можна очистити воду за допомогою корисного пристосування.

    Вазон, в якому росте розкішний антуріум, часто не відповідає розміру коренів. Тіснота також може викликати пожовтіння, причому відбуватися це буде повільно. Якщо терміново не перемістити улюбленця в більший горщик, жовтизна вразить все листя, врятувати гостя з тропіків в такому випадку дуже складно.

    Остання помилка, яка веде до пожовтіння теплолюбного гостя – надмірне старання господарів у внесенні поживних елементів. Надлишок добрив швидко змінить відтінок листових пластин.

    Процес незворотній – уражені фрагменти залишиться тільки видалити. Припинити зараження нескладно.

    Готуйте робочий розчин для добрива кущика слабшим: використовуйте половину від зазначеного виробником кількості.

    сухі краю

    Сухими бурими плямами квітка чоловіче щастя покривається часто, особливо якщо зволоження субстрату відбуваються нерегулярно. Сухий земляний кому в ємності з рослиною – причина захворювання. Позбутися від проблеми можна декількома шляхами:

    • зволоження проводити в міру підсушування поверхні;
    • виробляти полив в піддон, зливаючи воду тільки після насичення субстрату вологою;
    • регулярно обприскувати всю поверхню.

    Причиною сухого листя може стати антракноз. Розпізнати хворобу нескладно – ніжна зелень починає сохнути по краях, через деякий час, якщо не провести необхідну обробку, бурі плями на листі переходять на здорову тканину. Лікування захворювання проводиться кількома обприскуваннями фунгіцидів. Робочий розчин готується строго по інструкції.

    Коричневі листя або плями

    Коричневий колір листочків чоловічого щастя – явище нерідке. Статися неприємність може з вини господарів – неправильно підібраний субстрат вплинув на природний відтінок. Виправити помилку просто – придбати готову грунтосуміш, призначену спеціально для цього виду кімнатних рослин.

    Важливо! Пересаджувати обережно, намагаючись не зашкодити кореневій системі.Травма кореня не дозволить позбутися від коричневого кольору, і виходець з вирію буде тривалий час неприродного відтінку, поки не приживеться в новому субстраті.

    Коричневої зелень можуть стати і при неправильному температурному режимі. Особливо шкідливо переохолодження грунту в горщику. Помилка господарів – зміст антуриума на холодному підвіконні. Уникнути захворювання нескладно – підкласти під горщик тонкий лист пінопласту – утеплює не дозволить кореневій системі переохолодитися.

    Жорстка вода також може впливати на колір надземної частини куща. Зробити рідина м'якшою допоможе тривале кип'ятіння і відстоювання. Процес трудомісткий, але перед вирощуванням за антуріумом слід підготуватися до чималих труднощів, включаючи поливи.

    Зіпсувати відтінок листя антуріума можуть хвороби і шкідники. Коричневий колір надземної частини куща може з'явитися від зараження всюдисущої попелиць. Потрапити в будинок комаха може багатьма шляхами:

    • через відкрите незахищене сіткою вікно;
    • з придбаним рослиною;
    • на букеті квітів;
    • в необробленому перед висаджуванням субстраті.

    Якщо шкідливих комах небагато, знищити їх можна домашніми засобами. Ефективно себе проявили в боротьбі з окупували чоловіче щастя шкідниками відвари з тютюнової крихти або полину гіркого. Розчин можна готувати концентрованим – шкоди рослині обприскування не принесе.

    Велика кількість шкідливих комах народними методами не що знищити, потрібно вдатися до допомоги хімікатів. Зазвичай це Актеллік, який всього за одну обробку повністю очистить рослина від комах.

    почорніння

    З'явився чорний відтінок повинен насторожити господарів, оскільки він є ознакою небезпечної хвороби антуриума. Одна з головних причин – неправильний температурний режим в приміщенні (занадто холодно або занадто жарко).

    Виправити помилку можна єдиним шляхом – поставити свого красеня біля опалювального приладу або подалі від джерела тепла. Зазвичай цього достатньо, щоб через кілька тижнів повернувся природний зелений відтінок.

    Нерідко чорнота на надземній частині з'являється від сильних регулярних протягів. Припинити неприємність і допомогти чоловічому щастя можна переставивши ємність на більш затишний підвіконня. Якщо такої можливості немає, то перед кожним провітрюванням приміщення прибирати кущик подалі і повертати на місце тільки після того, як було закрито вікно.

    Прямі промені сонця можуть завдати улюбленцю непоправної шкоди у вигляді чорних плям. Якщо вчасно не зреагувати і не прибрати ємність з згубного підвіконня, пишний «квартирант» загине, причому досить швидко. У найспекотніші години можна використовувати легку фіранку або звичайну газету, щоб створити тінь і захистити свого улюбленця від згубного ультрафіолету.

    Надлишок солі кальцію в почвосмеси також представляє згубний вплив. Свідоцтво захворювання – почорнілі листя і білий наліт на стінках ємності і поверхні грунту. Виправити ситуацію можна видаливши частину субстрату. При подальшій пересадці рекомендуємо уважніше вибирати грунт для красеня, адже солі кальцію накопичуються тільки в важкому глинистому ґрунті.

    Увага! Септоріоз – хвороба, зараження якої також призводить до почорніння надземної частини. Лікування не існує – тільки повне видалення заражених листів врятує весь пишний екземпляр. Якщо забаритися і не надати допомогу, можна погубити квітку, реанімувати його вже не вдасться.

    Захворювання антуриума зазвичай трапляється через неуважність господарів або при занадто завзятому догляді. Багато уваги теж може вилитися непередбачувано – здорова рослина швидко марніє і гине. Уникнути хвороб можна тільки одним шляхом – дотримуватися основних правил догляду за примхливим «квартирантом» і, по можливості, негайно виправляти допущені помилки.